Genel Başkanımız Kahramanmaraş Ziyaretlerini Tamamladı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında gittiği Kahramanmaraş’ta ilçe ziyaretlerini ikinci günde devam ederek tamamladı.
Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Kahramanmaraş ziyaretinin son gününde Andırın, Pazarcık ve Türkoğlu ilçelerini ziyaret etti. Bu ziyaretler esnasında Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Mesut Kaplan ve İl Ocak yöneticileri de hazır bulundu. Gittiği ilçelerde sıcak bir atmosferde karşılanan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz çok sayıda Ocaklı gençle bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi. Kılavuz ilk olarak Soma’da yaşanan elim olaya değinirken yaptığı konuşmada “ Hepimizi derinden üzen ve mateme boğan maden faciasında şehit olan kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, başta kederli aileleri olmak üzere Türk Milleti’ne baş sağlığı diliyorum. Ülkü Ocakları, yaşamını yitiren kardeşlerimiz için Türkiye’nin her yerinde Mevlid okutmuş ve gıyabi cenaze namazı kılmıştır. Bayanlar Birimimiz de şehit olan kardeşlerimizin sayısınca hatim indirecektir. Ülkemizin son dönemde gördüğü en acı verici hadiselerden biri yaşanmıştır. Bu tür zor ve sancılı günlerde şahsi ve siyasi çıkarlar gözetmeden birlik olmalıyız. Çünkü acımızı biraz olsun dindirmenin başka yolu yoktur.” dedi.
Konuşmasında ülke gündemine ilişkin görüşlerini de dile getiren Kılavuz “ Ülkemizde yaşanan gelişmelere ve siyasi tabloya bakıldığı zaman her türlü izin birbirine karışmış olduğu görülecektir. Türk bayrağını taşımak artık provokasyon olarak kabul edilmekte, Türklüğünü gururla haykırana ırkçı yaftası yapıştırılmaktadır. Özellikle büyükşehirlerimiz olmak üzere, ülke gündemine suni meseleler taşınarak kardeş kavgasına yol açabilecek adımlar atılmaktadır. Oturdukları makamlar gereği vazifesi devletimize ve milletimize hizmet etmek, onların derdiyle dertlenmek olanlar; dünyevi hırsları uğruna gelip geçici makamlar için “acaba kendimi bir üst merciye nasıl taşırım”, “Bunun gerçekleşmesi için daha nelerden taviz verebilirim” düşüncesiyle hareket etmektedir. Ülkenin bağımsız erkleri olarak bilinen yerlerin salonlarında kurmaca tiyatrolar sahnelenmekte; devletimizin teamülleri hiçe sayılmaktadır. Kimin üst kimin ast olduğu belirsiz bir şekilde Başbakan herkesi arkasına takmakta ve uçuruma doğru hızla ilerlemektedir. Bizim yaşanan bu gelişmelere tepkisiz kalmamız beklenemez. Milli ve manevi değerlerimizin oyuncak edilmesine, bedeli şehit kanlarıyla ödenmiş topraklarımızın peşkeş çekilmesine asla seyirci kalamayız. Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün sigortası; milletimizi yabancı ülkelerin baskılarına karşı koruyabilecek yegâne yapı Ülkücü Harekettir. Milletimizi bölmek isteyen, kardeşliğimizi ortadan kaldırmaya çalışanların kötü niyetlerini görmeliyiz. Tarihten bugüne hala taze olan heveslerini kursaklarında bırakmalıyız. Bunun içinde birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Hepinize inanıyor ve güveniyorum. Çünkü Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in de dediği gibi ‘Sizler, varlığınızı ideallerine adayan, ülküleriyle coşan ve mutlaka başarıya varacak olan kutlu yüreklersiniz.’ ” dedi.
Ülkücü Gençliğin eğitim ve öğretime vermesi gereken önem hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kılavuz “ Türk-İslam medeniyeti yüzyıllar boyunca dünya medeniyetinin gelişmesi; pozitif bilimler başta olmak üzere her alanda mesafe kaydedilmesi noktasında öncü rol oynamıştır. Türk Milleti bugüne kadar çok sayıda mütefekkir yetişmiştir. Harezmî’den İbn-i Sina’ya kadar pek çok âlimimizin kitapları dünyada öne çıkan üniversitelerde referans olarak kabul edilmektedir. Piri Reis’in bugüne en yakın şekilde çizilen Dünya haritasında belirlediği noktaları yabancılar yıllar sonra keşfedilebilmiştir. Günümüz en ileri teknolojisine sahip olan ülkeler dahi Mimar Sinan’ın eserlerini nasıl yaptığını çözebilmiş değildir. Kısacası Türkler yalnızca savaşmamış kılıçtaki maharetini ilim sahalarında da göstermiştir. Bu kudret ve beceri sizlerde de mevcuttur. İlim ve teknik alanında yeniden dünyaya yön verebilmek için eğitimlerinizi mutlaka tamamlamalısınız. Tarihimizdeki bu kıymetli mütefekkirleri kendinize örnek olarak kabul edip çalışmalarınıza yön vermelisiniz. Eğitim almaya devam ederken kendinizi her anlamda geliştirmeye çalışmalısınız. Lisans eğitimiyle kalmayıp, mümkünse lisansüstü eğitimi de yapmalı, alanınızda uzman bireyler haline gelmelisiniz. Milletimizin yaşadığı sorunlara çözüm bulma noktasında derinlemesine çalışmalar yürütmelisiniz. Gazali’nin de dediği gibi “Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.” Konu ne olursa olsun önyargılı olmamalı, daima nedenlerini ve sonuçlarını araştırarak bir sentez ortaya koymalısınız.” dedi.
İlçe Ocak ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkanımız, MHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı’nı da ziyaret etti.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter