Genel Başkanımız İzmir’de

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Ramazan ayında da yurt ziyaretleri yapmaya devam ederek İzmir’e gitti.

İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Süleyman Bozkurt ve Ülküdaşlarımız tarafından karşılanan Genel Başkanımız İl Ocak Binasına geçerek İzmir Ülkü Ocakları yönetimi ile istişare toplantısı gerçekleştidi. Toplantı sonrası İzmir MHP İl başkanı Necat Karataş’ı ziyaret eti. Daha sonra İzmir Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen ülküdaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği İzmir Milletvekillerimiz Oktay vural ve Ahmet Kenan Tanrıkulu’nunda katıldı iftar programına iştirak etti. İftarın açılması ve duaların edilmesinin ardından bir konuşma yapan Kılavuz:

Değerli misafirler,
Kıymetli dava arkadaşlarım,

Sizleri selamların en yücesi olan Yüce Allah’ın selamıyla selamlıyorum.

Birlik ve beraberliğimizin, samimiyetin ve içtenliğin daha yoğun yaşandığı mübarek Ramazan ayının 7. gününü İzmir Ülkü Ocaklarında, sizlerle beraber idrak etmekteyiz.

Kardeşliğe, birliğe ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde bu manevi havayı sizlerle birlikte yaşamanın büyük mutluluğunu hissediyorum.

İzmir Ülkü Ocakları tarafından tertip edilen bu iftar programı, birbirimizle tanışmak ve kaynaşmak açısından son derece önemli bir yere sahiptir.

11 ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif’in, nefsimize galebe çalmamıza, günahlardan arınmamıza, milletçe birlik içinde olmamıza,

nerede zulüm altında bir Müslüman kardeşimiz, soydaşımız varsa onun yanında olmamıza ve onların bu zulümden kurtulmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Malumunuz olduğu üzere Türk ve İslam coğrafyasında hepimizin yüreğini yaralayan gelişmeler cereyan etmektedir.

Irak’ta yaşanan gelişmeler son derece kaygı vericidir. IŞİD adlı terör örgütü Musul Başkonsolosumuz ve beraberindeki güvenlik kuvvetlerini esir almıştır.

Son günlerde ise Türkmen kardeşlerimizin yaşadığı bölgeler hedef alınmaktadır.

Suriye’de El Nusra-PYD ve Esed güçlerinin arasında yaşama savaşı veren Türkmen soydaşlarımız, Irak’ta da PKK-Barzani ve IŞİD’e karşı aynı mücadeleyi vermektedir.

Bu kanlı, acılı, gözyaşlı süreçten en büyük zararı da Türkmen soydaşlarımız görmektedir.

İktidarın; mezhep temelli, Türk’e yer vermeyen dış politikası soydaşlarımızın bu acıları çekmesinin en büyük nedeni olarak görülmelidir.

Kadim Türk topraklarının; peşmerge reislerinin, bölücü terör örgütlerinin, gözü dönmüş canilerin eline geçmesinin, soydaşlarımızın yurtlarını terk etmek zorunda kalmasının en büyük sorumlusu mevcut siyasal iktidardır.

Kıymeti dava arkadaşlarım,

Ülkü Ocakları olarak, Türkmen kardeşlerimizin bu zorlu dönemde yanında olduğumuzu ve olacağımızı herkese ilan ettik.

“Türkmeneline Türkün Elini Uzat” sloganı ile başlattığımız yardım kampanyamız oldukça yoğun bir ilgi ve teveccüh ile karşılanmış, aziz milletimiz Türkmen kardeşlerinin yanında olma gayreti içine girmiştir.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin öncülüğünde başlatılan ve tüm il ve ilçe ocaklarımızın sorumluluğunu üstlenmiş olduğu bu yardım kampanyasının ilk bölümü çok kısa bir zaman sonra soydaşlarımıza ulaştırılacaktır.

Ramazan ayının manevi havası, aziz milletimizin, Türkmen soydaşlarına karşı duyduğu kardeşlik hisleri yardım kampanyasının amacına ulaşmasına vesile olmuştur ve olacaktır.

Ülkü Ocakları olarak dünyanın neresinde olursa olsun bütün soydaşlarımızın yanında olacağımızı dün söylediğimiz gibi bugünde daha gür bir şekilde haykırıyoruz.

Türkmen kardeşlerimiz, Musul, Kerkük ve Telafer yalnız değildir, kaderine terk edilmeyecektir.

Bu yardım kampanyası kapsamında gecesini gündüzüne katan bütün ülküdaşlarıma, yardımlarıyla Türkmen kardeşlerimizin yüzlerini güldüren aziz milletimizin fertlerine teşekkürlerimi sunuyorum.

Mübarek Ramazan ayının ülkemize, milletimize, dünyadaki tüm soydaşlarımıza, Müslüman kardeşlerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Bütün dava arkadaşlarımın manevi bir hava içinde Ramazan ayını idrak etmelerini diliyorum.

Allah(c.c) tuttuğunuz ve tutacağınız oruçları ve yerine getirdiğiniz ibadetlerinizi kabul eylesin.

Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. ” ifadelerini kullandı.
Genel Başkanımız bir süre vatandaşlarla sohbet ettikten sonra İzmir’den ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter