Genel Başkanımız İzmir’de İlçe Ocakları Ziyaret Etmeye Devam Ediyor

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz İzmir’de teşkilat ziyaretlerine 2. Günde devam etti.

İzmir ziyaretinin ilk gününde çok sayıda ilçeyi gezerek Ülküdaşlarımızla bir araya gelen Genel Başkanımız 2. Günde ilçe ocakları ziyaretlerini sürdürdü. Bu kapsamda Torbalı, Bayındır, Ödemiş, Kiraz, Beydağı ve Tire ilçeleri ziyaret edildi. Dün olduğu gibi bugünde gittiği ilçelerde yoğun katılımla coşkulu bir şekilde karşılanan Genel Başkanımız Ülküdaşlarımızla tek tek selamlaşarak sohbet etme fırsatı buldu. Ocaklı gençlerle toplantılar yapan Genel Başkanımız istişarelerde bulundu. Ülkü Ocakları’nın eğitime verdiği öneme dikkat çeken Genel Başkanımızın konuşması şu şekilde oldu. “Bugün ülkemizin dört bir yanında bulunan Ocaklarımızda binlerce gencimizin yetişmesi için eğitim ve kültür faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Ülkü Ocakları olarak eğitim ve kültür alanında çok sayıda proje geliştirerek gençliğimizin gelişiminin ivme kazanmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz.Eğitim alanında ilk adımı Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu’yla attık. Akabinde gençliğimizin sosyal yaralarından biri olan barınma sorununa çözüm olmanın yanında ilmi ve ahlaki anlamda gerekli şekilde yetişmeleri için katkı sunacak Ülkü Evleri projesini hayata geçirdik. Erol Güngör Gelişim Programı ile ortaöğretimden başlamak üzere uzman gözetimiyle sistemli bir eğitim projesi oluşturduk. Türkiye Genelinde Bilgi Yarışması düzenleyerek Ülküdaşlarımızın kendilerini sınamalarını ve eksiklerini görmelerini sağladık. Gençliğimizin ülke sorunlarına çözümleyici bir gözden bakması ve gerçekçi yaklaşımlarda bulunması için Gençlik ve Eğitim Akademisi projesini başlattık. Türkiye Genelinde bizim koordinatörlüğümüzde yapılan çalışmalar gibi iller özelinde de bilgi yarışmaları eğitim ve kültür faaliyetleri düzenledik. Bilgiye hakim, alanında uzman, geleceği Ankara perspektifinden değerlendirebilecek vizyona sahip nesillerin yetişmesi için mücadele veriyoruz. Bilimsel anlamda ilerleme kaydederek, Türk Milleti’nin yaşadığı sorunlar kapsamında araştıran, çözüm önerileri ortaya koyan, milli ve manevi hassasiyetlere sahip nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.Türklüğün tarihinden güç alan, İslami gereklere göre yaşayan bir gençlik ortaya çıkarmaktır. Erol Güngör’ün de ifade ettiği üzere gençliğimizi öncelikle fikir sahibi yapmalıyız.Dündar Taşer’in de vurguladığı üzere “Mutlak manada millî, manevi, İslami değerlere bağlı gençliği ülkü ve fikirler etrafında toplayacak aksiyoner bir hareketi oluşturmak zorundayız.Nitekim Mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ilk emri “İkra” yani “Oku” olduğunu unutmamalıyız. Bu emir dinimizin ilme ve okumaya ne denli önem verdiğinin açık göstergesidir. Sizlere düşen görev bu hususları aklınızdan çıkarmadan, vaktinizi boşa harcamadan, yarınları aydınlatmak için bugünden çalışmaya başlamaktır. İnanıyorum ki ülkemizi yönetecek kadrolar, Türk gençliğine önderlik edecek bireyler daha önce de olduğu gibi Ülkücü Gençliğin içinden çıkacaktır. ” ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız eğitimin öneminin yanı sıra Ülkücünün nasıl bir karaktere sahip olması gerektiği üzerinde dururken sözlerini şöyle sürdürdü. “Ülkücülüğümüzün en önemli özelliği inandığımız gibi yaşamamızdır. Ülkücülük beşikten mezara adam kalabilme mücadelesidir. Ülkücü yalana ve riyaya sapmadan, menfaatini düşünmeden yalnızca vatanı ve milleti için yaşayan, hayatını Türk İslam Ülküsüne göre programlayan bireydir. Ülkücü Kürşat’ın cesaretini, Sultan Alparslan’ın inancını, Fatih Sultan Mehmet’in kararlılığını, Mevlana’nın ilmini ve Ahmet Yesevi’nin imanını benliğinde buluşturan kişidir. Bunun için Ülkücünün sorumluluğu ağır yolu çetindir. Kısacası Ülkücülük beşikten mezara adam kalabilme mücadelesidir. Her ülkücünün bu doğrultuda kendisini düzenlemesi gerekmektedir. Bunun dışında alınacak hiçbir örnek, tutulacak hiçbir yol gayemize hizmet etmeyecektir.” dedi.

Ülkemizin içinde bulunduğu sürece ilişkin de görüşlerini paylaşan Genel Başkanımız “ Ülkemizde yaşanan siyasi gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Maalesef bölücülüğün meşrulaştırdığı, vatanseverlere baskı yapılarak sindirilmeye çalışıldığı bir dönemden geçiyoruz. Milli ve manevi anlamda kutsal bildiğimiz tüm değerler saldırı altındadır. Milli kimliğimizin adı olan Türklüğümüz yıpratılmaya çalışılmakta, haddini bilmeyen bazıları tarafından hiçe sayılmaktadır. Eşkıyalar rahatsız olmasın diye “Ne Mutlu Türküm Diyene” tabelaları indirilmektedir. Bölücü örgüt verilen tavizler sonucu cesaretlenmiş, şehir merkezinde göz göre göre polisimize, askerimize kurşun yağdırmaya başlamıştır. Hükümet bu olaylarla mücadele etmek yerine izlemekle yetinmektedir. Ne acıdır ki son günler ülkemizde yaşanan gelişmelere de bakıldığı zaman nelerle ulaştıkları hepinizin malumudur. Görülüyor ki gidişat iç açıcı değildir. Bu noktada Ülkücü Harekete büyük bir görev düşmektedir. Çünkü Türk Milleti’nin yegane kurtuluş kaynağı, devletimizin sigortası Ülkü Ocakları ve Ülkücülerdir. Ülkücü Hareketolarak yine ve yeniden topyekun vatan mücadelesine girişmeliyiz. Canımızdan aziz bildiğimiz vatanımızı ne olursa olsun müdafaa etmeliyiz. Elimizden gelenin fazlasını yapmalı, kim var demeden, ağırdan almadan harekete geçmeliyiz. Milli ve manevi duyguları güçlü, Türk Devleti’ni yıpratma ve sonrasında yıkma konusunda aynı safta buluşmuş şer koalisyonuna karşı mücadele etmek isteyen herkesi bu çatı altında toplanmaya davet ediyoruz.Şahsi kırgınlıkları bir kenara bırakarak hainlere inat birbirimize daha sıkı kenetlenmeli, bağlarımızı daha da güçlendirmeliyiz. Çünkü düşmanın ancak bu şekilde üstesinden gelebiliriz. Sözlerimi bugün vefatının 77. Yılında rahmet ve minnetle andığımız Mehmet Akif Ersoy’un şu dizeleriyle bitirmek istiyorum.
Sahipsiz kalan vatanın batması haktır,
Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.” Dedi.

Genel Başkanımıza Beydağı ziyaretinde bir hediye takdim edildi.

Bayındır’da bir Ülküdaşımızın fırınının açılışa katılan Genel Başkanımız Kiraz ve Tire ilçelerinde esnaf ziyaretinde bulundu. Vatandaşlarımızla sohbet eden Genel Başkanımız yaşanan sorunları dinleyerek, çözüm noktasında ilgili yerlerle temasa geçeceğini dile getirdi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter