Genel Başkanımız İstanbul’da

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, beraberindeki genel merkez yöneticilerinden oluşan heyet ile Salı günü saat 22.00’de İstanbul Ülkü Ocakları’na teşrif etti.

Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, 4 gün sürecek programı ile ilgili İstanbul Ülkü Ocakları yöneticileri ile kısaca sohbet ettikten sonra İstanbul Ülkü Ocakları’ndan ayrıldı. Çarşamba günü saat 12.45’te İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökmen Kantar ve il ocak yöneticileri ile şehirde yürütülen çalışmalara ilişkin istişarede bulunduktan sonra İstanbul’daki 35 ilçenin Ülkü Ocakları Başkanları ile tanışma amaçlı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıdan sonra eğitim ve kültürel faaliyetlerin hangi minvalde olması gerektiği noktasında tek tek ilçe ocak başkanları ile istişarede bulundu.

Ardından Sayın Olcay Kılavuz saat 15.30’da beraberindeki heyet ile İstanbul 2. Bölgede bulunan Şişli Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Ziyareti esnasında Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’a İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökmen Kantar ve il ocak yöneticileri de eşlik etti. Sayın Olcay Kılavuz için Şişli Ülkü Ocakları önünde gerçekleştirilen karşılamada, Şişli Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Bayram Ala,  Milliyetçi Hareket Partisi Şişli İlçe Başkanı İsmail Yalçındağ, İlçe Ocak yöneticileri ve çok sayıda Ülkücü genç hazır bulundu. Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Şişli Ülkü Ocakları’nda yaptığı konuşmada Ocak başkanları ve teşkilatları her türlü olumsuzluğa karşı uyaran Genel Başkanımız Olcay Kılavuz: “Hiç kimse başka hesapların kişisel menfaatlerin peşinde koşmaya kalmasın.  Birliğimizi hedef alan hiç bir fitne ve dedikoduya prim vermeyi aklından geçirmesin. Hiç kimse ocağa harcaması gereken zaman ve enerjiyi bizlerle alakası olmayan beyhude çabalara sevk etmesin. Varımızla yoğumuzla tüm gayretimiz, ülkümüzün sancağını daha yukarılara taşımak için olmalıdır. Boş sözlerle kaybedecek zamanımız asla yoktur, olmamalıdır. Biz büyük ve güçlü bir aileyiz. Ailemizin reisi kıymetli büyüğümüz bilge Liderimiz Devlet Bahçeli beydir. Davranışlarımızı onun işaret ettiği hedefe ulaşmayı sağlayacak biçimde sekilendirmek mecburiyetindeyiz. Gücümüzü ve meşruiyetimizi, birbirimize olan sevgimizden alıyoruz.  Bu sevgiyi ve saygıyı yıkmak isteyen her kim olursa karşısında önce beni bulacağını bilsin. Hiç bir şekilde bu iradeden taviz vermeyeceğimizden emin olsun. Bu bugünlere gelmemize vesile olan şehitlerimize gezilerimize ve ömrünü bu davaya adamış aksakallı ak saçlı büyüklerimize borcumuz geleceğin lider ülke Türkiye’sinin evlatlarına karsı sorumluluğumuzdur.” dedi.

Daha sonra Fatih ismindeki bir ortaöğretimli ülküdaşımıza Kuran-ı Kerim hediye eden Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz bütün genç Bozkurtların Kuran- ı Kerim’i çok iyi öğrenmesi ve hayatına tatbik etmesi gerektiğini vurguladı.

Saat 16.00’da Kağıthane Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı’na teşrif eden Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’u Kağıthane Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Ahmet Bilgiç, Milliyetçi Hareket Partisi Kağıthane İlçe Başkanı Ayhan Maden, Belediye meclis üyeleri, Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi eski yöneticileri ve çok sayıda Ülkücü genç karşıladı. Burada yapmış olduğu toplantı esnasında Ülkücülüğün beyaz bir gömlek olduğunu bu gömleği giyen insanın attığı adımdan ettiği kelama kadar her anlamda dikkat etmesi, herkesin kendisini baştan ayağa kadar hesaba çekmesi gerektiğinden bahsetti. Aynı zamanda 12 Aralık 1978 de komünistlerin saldırısıyla Hakk’a yürüyen Ülkücü Şehidimiz Rahmetli Kadir Top’un eşi Güler Top ile hasbihal edip helalleştikten sonra Sarıyer Ülkü Ocakları’na hareket etti.

Saat 17.00’de Sarıyer Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı’na teşrif eden Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’u Sarıyer Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Ahmet Efe, Milliyetçi Hareket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erdal Çoban, Belediye Meclis Üyeleri, Eski İlçe Ocak Başkanları ve Ülkücü gençler tarafından karşıladı. Burada yapmış olduğu istişare toplantısında konuşan Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz sözlerini “Ülkücü terbiyeye sahip olan her kişinin toplum içerisindeki örnek davranışlarıyla, insanların hayranlıkla baktığı kişiler olması gerekir.” diye bitirdi.

Daha sonra 18.00’de Beyoğlu Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’u Beyoğlu Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Fethi Kemal Öz, Milliyetçi Hareket Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı Osman Gür, Belediye Meclis Üyeleri, Eski İlçe Ocak Başkanları ve onlarca genç karşıladı. Burada yapmış olduğu konuşmada slogan atmakla,  sadece bozkurt yapmakla Ülkücü olunamayacağını ifade eden Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz dille ikrar edilen şeylerin kaple tasdikinin gerektiği gibi hayata tatbik noktasında bütün Ülkücülere fazlasıyla yük düştüğünü dile getirerek “Ülkücülerin aynası yaptıkları işlerdir, bu yüzden herkes kendisini baştan ayağa kadar hesaba çekmelidir.” dedi. Aynı zamanda “Türk Milletine hizmet edecek genç bozkurtların önce kendi donanımlarının son derece iyi olması gerekmektedir. Çünkü Ülkücü gençlik, yarının Lider Ülke Türkiye’sindeki idareciler olarak devletimizin nihai kadrolarında yerlerini bulmalıdır.” dedi.

Ardından saat 19.00’da Fatih Ülkü Ocaklarını ziyaret eden Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ve beraberindeki heyet, Fatih Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Eyüp Güner ile üniversite ve ortaöğretim birimlerinden çok sayıda Ocaklı genç tarafından karşılandı. Sıcak bir sohbet ortamında geçen istişare toplantısında Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, gençlere: “Bizler hepinizi birer Türk bayrağı olarak kabul ediyoruz. Bu sebeple kendi değerinizin farkında olmanızı ve ona göre çalışıp başarıyı yakalamanızı istiyoruz. Ülkücü olmanın vermiş olduğu en büyük sorumluluklardan birisi de kendinize, çevrenize, milletinize karşı yükümlülüklerinizi en iyi şekilde yerine getirmenizdir. Hak olan, doğru olan yaşantının peşinde olarak çevrenize şahsiyetinizi kabul ettirdikten sonra fikrinizi ve ideolojinizi benimsetebilirsiniz.”dedi.

Daha sonra 20.00’de Bayrampaşa Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Bayrampaşa Ülkü Ocakları İlçe Başkanı İbrahim Köseoğlu ve Ülkücü gençler tarafından karşılandı. Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz burada yapmış olduğu konuşmada “İlim, iman, ahlak yuvası olarak tanımladığımız Ülkü Ocaklarına gelenler bu esaslara dayalı şekilde yaşamalıdır. Ulaşmamız gereken esas hedeflerden birisi de sorumluluk kültürü içerisinde kendimizi yetiştirip millete hizmet etmektir. Ülkücülük hakkı gözetmek, helali haramı ayırt etmektir”dedi.

Sayın Olcay Kılavuz’un sonraki durağı Sultangazi Ülkü Ocakları’ydı. Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz ve beraberindeki heyeti, saat 20.45’de Sultangazi Ülkü Ocakları Başkanı Metin Bayhan, İlçe Ocak yöneticileri ve çok sayıda Ülkücü karşıladı. Sayın Kılavuz buradaki konuşmasında “İhanet sürecini barış süreci olarak nitelendiren hükümet ve sözüm ona aydınlar sebebiyle karanlık bir dönem içerisinde bulunmaktayız. Milliyetçiliği ayaklar altına alan bir başbakan ve hükümet varken bizlerin sorumluluğu herzamankinden daha ağırdır. Bu sorumluluğun getirdiği vazifeler bir ibadet şuuruyla yapılmalıdır. Büyük Türkiye’nin umudu Ülkücüler, Türk Milliyetçileridir.” dedi.

Ardından 22.00’de Esenler Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’u Esenler Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Ahmet Fidan, Ocak yöneticileri ve çok sayıda Ülkücü karşıladı. Samimi bir sohbet havasında geçen toplantıda Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, Ülkücüleri, Allah’ı, Kitabı, Peygamberi bilen sadece bilmekle kalmayıp hayatına tatbik eden, vatanını milletini seven sadece sevmekle kalmayıp sevdiği için en çok çalışan, düşünen sadece düşünmekle kalmayıp aynı zamanda fikir üretebilen kişiler olarak tanımladı. Sonra Ülkücülerin, milletin refahı ve vatanın selameti için kaybedecek vakitlerinin olmadığını, her zaman daha çok çalışmaları gerektiğini vurguladı. “Türk tarihinin bizlere verdiği sorumluluğu yerine getirmek ve üzerinde yaşadığımız toprağı vatanlaştıran ecdadımıza layık olmak mecburiyetindeyiz.” dedi.

Sayın Kılavuz İstanbul’daki ilk gününde son ziyaretini saat 23.00’de Zeytinburnu Ülkü Ocakları’na yaptı. Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’u,  Zeytinburnu Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Volkan Varol, Milliyetçi Hareket Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı,  Zeytinburnu eski ilçe ocak başkanları ve çok sayıda Ülkücü karşıladı. Sayın Genel Başkanımız Olcay Kılavuz burada yapmış olduğu konuşmada Ülkücülüğün büyük bir şeref olduğunu, bu yolun hak yolu olduğuna herkesin inanması gerektiğini söyledikten sonra “Bu inançla hareket edilmesi elbette bir gün zaferi getirecektir ve sadece ahiretimizi değil aynı zamanda bu dünyada ki ülkülerimizi de bir bir gerçekleştirmemize vesile olacaktır.” dedi.

Zeytinburnu Ülkü Ocakları’nın da ziyaret edilmesiyle İstanbul Ülkü Ocakları 2. bölge teşkilatlarının tamamı yerinde görülmüş oldu. İstanbul ve ilçelerinde büyük bir çoşkuyla karşılanan Sayın Genel Başkanımız aynı zamanda gezdiği ilçelerde esnaf ve vatandaşlarla da sohbet etti.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay kılavuz ve vakfın genel merkez yöneticileri, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi İstanbul’u da karış karış, bölge bölge geziyor. Genel Başkan Sayın Olcay Kılavuz, 2. Bölge ocaklarında bütün Bozkurtlarla tek tek tanışıp sohbet etti.

Sayın Olcay Kılavuz, bir süre daha İstanbul’da kalarak şehirdeki ziyaret ve istişarelerine devam edecektir.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter