Genel Başkanımız İstanbul’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz geçtiğimiz yıl kahpe eller tarafından alçakça şehit edilen Ülkücü Şehidimiz Yusufiyeli Cengiz Akyıldız’ın katillerinin yargılandığı mahkemeye katılmak üzere İstanbul’a gitti.

Davanın görüldüğü Bakırköy Adliyesi önünde bir açıklama yapan Kılavuz “Büyük dava adamı Yusufiyeli Cengiz Ağabeyimiz kahpece ve kalleşçe PKK terör örgütünün mensupları tarafından geçtiğimiz yıl şehit edilmişti. Cengiz Ağabeyimiz şehit edildikten sonra katillerinin hak ettiği cezayı alabilmesi adına Ülkü Ocakları olarak yaşanan hukuki süreci çok yakından takip etmekteyiz. İlk duruşmaya da çok sayıda Ülküdaşımız ile beraber katılmıştık. Hukukçularımız süreci hassasiyetle takip ediyor, yaşananları derinlemesine irdeliyor. Şehidimizin ailesi başta olmak üzere Ülkücü Hareketin adalete olan güveni tamdır. İnanıyoruz ki Şehidimizin canına kastedenlerden bunun hesabı sorulacaktır.” İfadelerini kullandı.

8 saat süren yargılama neticesinde tutuklu bulunanların tutukluluk haline devam edilmesine karar verilirken, duruşma 23 Şubat’a ertelendi.
Genel Başkanımız duruşmanın tamamlanmasının ardından Ülkücü Şehidimiz Necdet Kocabıyık’ın vefat eden annesi Resmiye annemizin cenazesine katıldı. Şehidimizin annesinin defnedilmesinin ardından Ülkücü Şehitlerimiz Süleyman Özmen ve Yusufiyeli Cengiz Akyıldız’ın da kabirlerini ziyaret edip dualar eden Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra İstanbul’dan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter