Genel Başkanımız İstanbul’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz İstanbul ziyaretleri kapsamında ilk olarak Ülkücü Şehidimiz Ferhat Kaya’nın kızı Merve Nur Kaya’nın da düğününe katılarak nikah şahitliğini yaptı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra İstanbul’da Arnavutköy Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.

Arnavutköy’de çok sayıda Ülküdaşımız tarafından karşılanan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra beraberindekilerle birlikte Arnavutköy Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Edilen dualar ve kesilen kurbanla açılışını gerçekleşmesinin ardından yeni Ocak binasını gezen Kılavuz gençlerle bir araya gelerek bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda bir konuşma da yapan Kılavuz “ Türk milletinin ve gençliğinin kuşatma altında olduğu, asla kabul edemeyeceği sistemlerin dikte edilmeye çalışıldığı, kimlik bunalımı altında çıkış noktasının arandığı bir çağda ortaya çıkan kurumumuz, Türk gençlerine milli benliğimizi hatırlatmış ve onların manevi dünyasını aydınlatmıştır. Ülkü Ocakları gençlerimizin kişisel gelişimlerine katkı sunmak adına çalışmalar yapmak üzere geleceğe ışık tutmak için kurulmuştur. Bu misyonumuzdan hareketle de önceliğimiz gençlerimizin gerektiği şekilde eğitim almalarına zemin hazırlamak, tam donanımlı bir şekilde yetişerek milletimize hizmet etme yolunda onlara destek olmaktır. Dünden bugüne hayata geçirdiğimiz projelere bakıldığı zaman bu anlayışımız ve ulaşmak istediğimiz amaç açıkça görülecektir. Ortaöğretim seviyesindeki Ülküdaşlarımızın yetiştirildiği Erol Güngör Gelişim Programı, gençlerimizin ilim tahsil ettiği yerlerdeki barınma sorunlarına çare olmak ve sosyal yapının bozulmasına engel olmak için Ülkü Evleri gibi projeler başarıyla hayata geçirilmiş, bu projeler yeni eğitim öğretim döneminde de hızla gelişim göstermiştir. Eğitim alan gençlerimize destek olmak adına Ülkü Ocakları Burs Kardeşliği Projesi başlatılmıştır. Burs vermek isteyen hayırseverler ile öğrenci kardeşlerimiz arasında köprü kurularak eğitim hayatlarını maddi anlamda bir nebze daha kolaylaştırılması adına bu çalışma yapılmıştır. Kısaca özetlediğim bu projeler ve yerel manada Ocaklarımızın eğitim odaklı faaliyetler, seminerler de tüm hızıyla devam etmektedir. Sizlerin de göreceği üzere önceliğimiz eğitiminizdir. Eğitim-öğretim yolunda gayret sizlerden destekte elimizden geldiğince bizlerdendir.  Ülkemizin kurtuluş yolundaki umut ışığının ve çağdaş bir medeniyete tekrar erişmemizin sağlayacak neslin Ülkücü Gençliğin içinde olduğuna inanıyor, yeni hizmet binasının hayırlar getirmesini temenni ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları’nın son dönemde uyuşturucuyla mücadele anlamında başlattığı kampanyaya da değinen Kılavuz “ Bugün gençliğimiz uyuşturucu denilen illet ile yok edilmeye çalışılmaktadır. Uyuşturucu kullanmaya başlamanın yaşı her geçen daha da düşmekte ve ne acıdır ki ilkokul seviyesine kadar inmektedir. Uyuşturucu terör çetelerinin de en büyük gelir kaynağıdır. Bizler de Ülkü Ocakları olarak sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmek ve Türk gençliğinin bu kirli tezgahta yok olmasına engel olmak adına uyuşturucuya mücadele kapsamında büyük bir kampanya başlattık. Kurduğumuz Ülkü Ocakları Uyuşturucuyla Mücadele Platformu vasıtasıyla saha ve sosyal ve medya çalışmaları yaparak gençlerimize uyuşturucunun zararlarını anlatacağız. Hem devlet kurumları hem de bu konuyla alakalı sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak gençlerimizi uyuşturucu belasından kurtarmaya çalışacağız. “Sağlıklı Nesiller Umutlu Yarınlar” sloganıyla sağlık yürüyüşleri gerçekleştireceğiz.  Ayrıca uyuşturucudan kurtulmak isteyenlere de destek olacağız. Sizlerden de bu ülkenin pırıl pırıl Ülkücü Gençleri olarak uyuşturucuyla mücadele kampanyamıza destek olmaya, okulunuzda veya çevrenizde bulunanları uyarmanızı istiyorum. “dedi.

Ülkemizde son dönemde yaşanan gelişmeler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “İçinde bulunduğumuz dönem hepinizin malumudur. Terör belası artık şehirlerimize kadar inmiş, güpegündüz herkesin ortasında askerlerimize ve polislerimize kahpece suikastler düzenlenmektedir. Bölge yangın yerine dönmüştür. Sokaklarda ve yollarda devlet otoritesi kalmamış, insanlarımız üç-beş eşkıya vatandaşlarımızın önünü kesmeye başlamıştır. Milletimiz huzursuz ve evinin önünde dahi rahat gezemez hale gelmiştir. Sınırlarımızın ötesinde yaşananlardan kaos ve kavga ortamı devşirmeye çalışan terör örgütü uzantılarına karşı önlem alınacağına, izlemekle yetinilmektedir. Bütün bu gelişmeler karşısında hükümet üyeleri içinde ne olduğu belirsiz ve bir türlü gerçek niyetlerini açıklayamadıkları açılım ihanetinde ısrar etmektedir. İç politika da izlenen omurgasız ve ilkesiz tutum, dış politikada da aynı seyri takip etmekte ülkemiz bataklığa doğru hızla sürüklenmektedir. Sınırlarımızda yaşanan ikinci Habur vakası ve diğer gayri milli gelişmeler artık milletimizin sabrını taşırmaktadır. Ülkü Ocakları olarak bu kapsamda sorumluluğumuz büyüktür. Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak, bedeli sayısız şehitle ödenerek kurulmuş devletimizi ayakta tutmak adına seferberlik anlayışıyla durmadan çalışmalıyız. Millet ve devlet yolunda mücadele etmeyi görev bilenlerle vatanına ihanet etmemiş olmak kaydıyla aynı safta buluşmalı, milletimize çizilen pembe tablonun aksine gerçekleri anlatmalıyız.” dedi.

Ülkücü Hareketin sokaklara çekilemeyeceğini de belirten Kılavuz “ Ülkücü Gençliği sokaklara çekmek ve çatışma ortamı yaratmak adına ellerini ovuşturanlar, tezgahlar kuranlar asla umduğunu bulamayacaktır. Bozkurt yapıp slogan atarak bizleri kışkırtmak isteyenlerin çabaları beyhudedir. Teröristlerle mücadele etmek devletin yetkililerinin ve kolluk kuvvetlerinin görevidir.  Provokasyonlara karşı dikkatli olacaksınız. Genel Merkezimiz resmi yayın organları ve sosyal medya hesapları dışında hiçbir çağrıya veya açıklamaya itibar etmeyeceksiniz.” İfadelerini kullandı.

Arnavutköy Ülkü Ocakları’ndaki toplantısını tamamlanmayan Genel Başkanımız daha sonra MHP Arnavutköy İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter