Genel Başkanımız İstanbul’da

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, beraberindeki genel merkez yöneticilerinden oluşan heyet ile 29 Eylül 2013 Pazar günü saat 23.00’de İstanbul Ülkü Ocakları’na teşrif etti.

Genel Başkan Olcay Kılavuz, 3 gün sürecek programı ile ilgili İstanbul Ülkü Ocakları yöneticileri ile kısaca sohbet ettikten sonra İstanbul Ülkü Ocakları’ndan ayrıldı. Pazartesi günü saat 10.00’te İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ve il ocak yöneticileri ile şehirde yürütülen çalışmalara ilişkin istişarede bulunduktan sonra İstanbul’daki 37 ilçenin Ülkü Ocakları Başkanları ile tanışma amaçlı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıdan sonra eğitim ve kültürel faaliyetlerin hangi minvalde olması gerektiği noktasında tek tek ilçe Ocak başkanları ile istişarede bulundu.

İlk olarak 3. Bölge Ziyaretleri Kapsamında: Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Arnavutköy, Esenyurt, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Avcılar, Küçükçekmece ve Silivri Ülkü Ocaklarına Ziyaretlerde Bulundu.  İlçe Gezileri esnasında Kılavuz’a İstanbul ülkü Ocakları yöneticileri, İlçe Ocak yöneticileri eşlik ederken çok sayıda ülküdaşımız tarafından karşılandı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz konuşmasında:

“Ülkü Ocakları çatısı altında bulunan herkes emanet aldığı kutlu sancağı daha yukarılara çıkarmakla mükelleftir.  Gençlerimizin imanlı, ahlaklı, bilgili, duyarlı ve kararlı bir şekilde hayatına yön vermesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.  Gençlerimizi umutla bakabilecekleri ve güvenle yaşayabilecekleri bir ülkeye ulaştırmak için durmaksızın çalışmak zorundayız. Milli  ve manevi  değerlerimizin tahribata uğradığı, millet hayatını olumsuz yönde etkileyen alışkanlıkların ortaya çıktığı bir dönemde Ülkü Ocakları Türk Gençliği’nin gerektiği şekilde yetişebilmesi açısından en önemli kurumlardan biridir. Türkiye’yi bataklığa sürüklemeye ve yıkmaya çalışanlara karşı bu kutlu çatı altında mücadelemiz tabandan tavana bir ekip ruhu içerisinde sürecektir. Her Ülküdaşımızın bu ağır sorumluluğu layıkıyla taşıyacağından ve hainlere göz açtırmayacağından en ufak bir şüphem yoktur

“İhanet sürecini barış süreci olarak nitelendiren hükümet ve sözüm ona aydınlar sebebiyle karanlık bir dönem içerisinde bulunmaktayız. Milliyetçiliği ayaklar altına alan bir başbakan ve hükümet varken bizlerin sorumluluğu her zamankinden daha ağırdır. Bu sorumluluğun getirdiği vazifeler bir ibadet şuuruyla yapılmalıdır. Büyük Türkiye’nin umudu Ülkücüler, Türk Milliyetçileridir.

Yeni eğitim öğretim yılında ortaöğretim ve üniversitelerde güçlü,  başarılı teşkilatlar oluşturmalıyız. Ülkemizin bir ateş çemberinden geçtiğini bu süreçte bölücü mihrakların oyunlarına karşı alınacak en önemli zaferlerin, başarıların birincilik kürsülerinde ülkücü kadroların olmasıyla gerçekleşecektir. İşte bu nedenle varımızı, yokumuzu ortaya koyarak gücümüzün son zerresine kadar Vatanımız Milletimiz için çalışmalıyız.”ifadelerini kullandı.

 

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Kültür-Sanat

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter