Genel Başkanımız İstanbul’da 2023 Gençlik Eğitimi ve Akademisi 8.Dönem Mezuniyet Törenine Katıldı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un katılımıyla 2023 Gençlik Eğitimi Ve Akademisi 8.Dönem Mezuniyet Töreni ve Gençlik Şöleni Gerçekleştirildi.
Mezuniyet törenimiz Genel Başkanımız Olcay kılavuz, MHP Başkanlık Divanı üyeleri, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş , Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Antalya Milletvekilimiz Mehmet Günal, İstanbul Milletvekilimiz Durmuş Ali Torlak MYK Üyelerimiz, Türk dünyasından gelen konuklarımız, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.
Mezuniyet törenimiz Küçükçekmece Ülkü Ocakları’ndan bir ülküdaşımızın Kuran-ı kerim tilaveti ile başladı.Daha sonra İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit yıldırım mezuniyet töreni sebebiyle bir konuşma yaptı Yıldırım konuşmasında:
Ülkü Ocaklı gençler olarak, yönetmeye talip olduğumuz yeniçağın gereği olan her türlü bilgi ile donanmak,
Meseleleri sunulduğu şekliyle kabul yerine, sorgulamak ve derinlemesine kavramayı sağlayacak bir metot pratiği kazanmak,
Ayrıca her bir Ülküdaşımızı; Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in dediği gibi gelecekteki alanlarının “Kutup Yıldızı” yapacak kulvarlara taşımak fikri, temel hedefimiz olmuştur.
Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyin Tam 20 yıl önce, “Ülkücü Anlayışa” yakışır derinlikle, önümüze bir “hedef” olarak koyduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş yıldönümünde, Lider ÜlkeTürkiye kadrolarını yetiştirmek üzere işaretiyle başlatılan 2023 Gençlik Eğitimi’nin 8. Dönemini tamamlamış bulunuyoruz.
Bugün; 9 hafta boyunca, Ülkü Ocakları İl Başkanlığımızda 9 ayrı alanda sürdürdüğümüz derslerin neticesinde
8. Dönem mezunlarını verebilmiş olmanın gururunu taşımaktayız.
Üniversitelerin hukuk, kamu yönetimi, işletme, mühendislik, tarih, mimarlık, psikoloji, gazetecilik, tıp alanlarında okuyan notları yüksek öğrenciler arasından, mülakat yöntemiyle seçip aldığımız 30 öğrencimiz liderlik okulundan mezun olmuştur.
Gelecek yılların bakanlar kurulu, meclis başkanı, anayasa mahkemesi başkanı, Yargıtay başkanı, büyük şirketlerin ceoları, liderlik okulunun mezun ettiği bu öğrenciler arasında şekillenecektir.

Liderlik okulunda verilen derslerin ana konuları;
Liderlik ve Küresel Eğilimler, fikir hareketleri, bilgi teknolojileri, ekonomi politikaları, Türk siyasal hayatı, temel hukuk ve anayasa, yerel yönetimler, dünya enerji politikaları, uluslararası ilişkiler ve kuruluşlar olmuştur. Liderlik okulunu birinci olarak bitiren arkadaşımız dil eğitimi için yurt dışına gönderilecek, bütün masraflarıda İstanbul Ülkü Ocakları tarafından karşılayacaktır.

Sene başında düzenlemiş olduğumuz İstanbul Geneli bilgi yarışmasıyla mevcut durumumuzu tespit ederek faaliyetlerimize yön verdik.
Bizim davamız Türk-İslam davası diyerek çalışmalarımıza başladık.
Bunun için ocaklarımızda gençlerimize Kuran-ı Kerim okumayı öğrettik. Akabinde ilçe ocaklarımız kendi aralarında Güzel Kuran-ı Kerim okuma yarışması düzenleyerek birincileri tespit ettiler. İlçelerinde birinci olan öğrencilerimiz arasında İstanbul genelinde 35 ocağımızın katıldığı Güzel Kuran-ı Kerim okuma yarışmasındaki çabalar bizleri gelecekle ilgili umutlandırmıştır.
35 tane ilçe ocağımızda35 değerli hocamızın katkılarıyla 5 ay süreyle 20 ayrı konuda gençlerimize Türk Tarihini, Türk Töresini, Ülkücü ahlak anlayışımızıve 2023 vizyonunu kapsamlı bir şekilde öğrettik.
Anadoludan İstanbul’daki üniversitelere gelen gençlerimize sahip çıkmak için Ülkü Ocakları genel Başkanımız Olcay Kılavuz beyin öncülüğünde Ülkü Evleri projesinin başlangıç kısmını hayata geçirdik.
Ocaklarımıza gelen ortaöğretimli gençlerimize Ülkü Evlerinde kalan üniversiteli arkadaşlarımız tarafından matematik, Türkçe, fizik ve İngilizce alanlarında verilen dersler neticesinde gençlerimizin okul başarılarına katlı sağladık.
Geleceğin Türk siyasi hayatındaki liderlerine katlı sağlamak için Güzel konuşma, hitabet, beden dili eğitimleri gerçekleştirilmiştir.
Akademisyen olmak isteyen üniversiteli ülküdaşlarımız için başlattığımız yabancı dili geliştirme kursu devam etmektedir. Gelecekte üniversitedeki akademisyen sayımızın artacağına inanıyorum.
Ülkü Ocakları bir eğitim kurumudur.
Terör örgütleri ülkücü hareketin muhatabı olamaz.
Bir terör olayı karşısında nerede bu ülkücüler diyenlerin tahriklerine asla kapılmayacağız.
Gençler derslerinde başarısızsa, Gelenek ve göreneklerimize yabancıysa Nerede bu ÜLKÜCÜLER diyebilirsiniz. Çünkü bizim misyonumuz eğitim’dir.
Sizlerin huzurlarında bir kez daha arz etmek isteriz ki!
Türkiye’nin meselelerini Türkçe okuyan ve Türkçe yorumlayan, bir nesil olmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz.
Milli ve manevi değerlerimizi yaşamak ve yaşatmak, kararlılığından Asla ödün vermeyeceğiz.
Patent oluşturarak, teknoloji üreterek, ARGE yaparak, Bilimsel ve teknolojik gelişmelerle donanarak, , Ülkemize Milletimize Ve Ülkümüze hizmeti her şeyin üstünde tutacağız.

Bu sebeple, Bugün, kça ilan ediyoruz:
Ülkemizin geleceği ve Milletimizin bekası için,
Gelecek biziz!
Gençlerimizin verdiği özgüvenle haykırıyoruz:
Biz geleceğiz!
Size,Bu pırıl pırıl evlatları yetiştiren annelere ve babalara söz veriyoruz;
Önce Allah’a sonra Ülkü Ocaklarına emanet ettiğiniz çocuklarınızı en iyi şekilde yetiştireceğiz.
Bu güzel eğitim faaliyetlerine vizyoner olarak öncülük eden liderimiz sayın devlet bahçeli beyi ve genel başkanımız Olcay Kılavuz beye,
Eğitim faaliyetlerini düzenleyen il yöneticilerimize, ocak başkanlarımıza, eğitime katılan gençlerimize ve eğitimi veren hocalarımıza huzurlarınızda teşekkür ederim.
ad olsun.r.
Bir tatil gününde fedakarlık ederek, liderlik okulunun mezuniyet törenine katılarak ÜLKÜ OCAKLARI’na destek verdiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim.
YAŞASIN ÜLKÜ OCAKLARI
NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE….”dedi.

İl Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım’ın konuşmasını tamamlamasının ardından Genel Başkanımız Olcay Kılavuz da bir konuşma gerçekleştirdi.Genel Başkanımız konuşmasında:

Ülkü Ocakları, gençliğimizin Türk-İslam kaynağından beslenen, Şahsiyetli, Ahlaklı, Dürüst, Bilgili ve fazilet sahibi bireyler olarak yetişmesi için, Faaliyetlerini tüm yurtta büyük bir inanç ve disiplinle yürütmektedir.İçinde bulunduğumuz Bilgi Çağının en kıymetli silahı olan bilgiye ulaşmak için, programlı bir eğitim ve öğrenim sürecini tamamlamak gereklidir. Çağı takip etmeyen, küresel rekabet ortamında güçlü olamayan ülkelerin büyük devlet olabilmesi de imkânsızdır. Cehalet bir milleti ve ülkeyi felakete sürükleyecek bir yoksunluktur. Düşünmeyen, araştırmayan, sorgulamayan insanlar asla parlak neticelere erişemezler. Bilgiye ve eğitime gerekli yatırımı yapan ülkelerin, küresel sahada etkin ve yetkin oldukları herkesçe bilinmektedir. Parlak fikirler, üstün dehalar, büyük atılımlar bilime gerekli önemi veren yerlerden çıkmaktadır. Bilimi önemsemeyen, doğruyu aramayan, fikir üretemeyen insanlar ise rüzgarın karşısındaki yaprak gibi savrulup gitmeye mahkumdur.

Bu gerçekleri bilmek, geleceğimizi bu zemin üzerinden okuyarak kurgulamak, bizler için hayati bir önem taşımaktadır. Ülkücüler toplumu aydınlatmak ve doğru yöne sevk etmekle yükümlü olduğuna göre, herkesten daha çok bilgili olmak durumundadır. Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan her türlü siyasi, iktisadi ve içtimai hareketler, Ülkücüler tarafından derin bir analize tabi tutulmalıdır. Ülkücülerin zihin süzgecinden geçmeyen hiçbir fikir kalmamalıdır. Dünya nizamını sağlamak iddiasını taşıyan bir hareketin mensupları olarak, Kişisel gelişim sürecini her yönüyle tamamlamak mecburiyetindeyiz. Ülkücülük Türkistan’da geniş yankı bulan eğitim davasının, maarif kavgasının, cedid hareketinin Anadolu’daki sönmeyen ocağı, yanan işaret meşalesidir.

Ülkücü Hareket, ahlakın bilgisinde talimi, bilginin ahlakında terbiyeyi kimlikleri haline getirmiş; Kendi içinde doğan, kendi içinden büyüyen, kendi tarafından idare olunabilmeyi başarmış özel bir neslin eseridir. Peygamber Efendimiz bir hadisinde“İlim mü’minin kayıp hazinesidir; onu nerede bulursa almalıdır.” diye buyurmuştur. Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey, Türk gençliğinin eğitimiyle bizzat alakadar olmuş ve Ülkü Ocaklarını da bu gaye ile kurmuştur.

Liderimiz Devlet Bahçeli Bey, Türk gençliğinin önüne “Lider Ülke Türkiye” hedefini koyarak, yeni bir ufuk çizgisiyle yolumuzu aydınlatmıştır.Ülkü Ocakları bu bilinçten hareketle eğitim ve öğretim çalışmalarına çok büyük bir önem vermektedir.

Türkiye genelinde gerçekleştirmiş olduğumuz 2023 Gençlik ve Eğitim Akademisi kapsamında, İstanbul Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen bugünkü program da bu bağlamda değerlendirilmesi gereken hizmetlerden birisidir.

Bu vesileyle programın gerçekleşmesinde büyük hizmetleri olan değerli hocalarımıza ve sertifika almaya hak kazanan arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Ülkücülük son derece kutsal bir fikir ve aksiyon hareketidir. Ülkücülük, en sade ve samimi şekilde milletimizi sevmek, onu korumak, yüceltmek ve ebed müddet yaşatmak iradesidir. Ülkücülük, bu uğurda her türlü çileyi göğüslemenin, zorlukları ve engelleri aşma kabiliyetinin ve gerektiğinde bedel ödeyebilme fedakârlığının adıdır. Türk ülkücülüğünün gayesi; Türk milletinin mutlu ve müreffeh bir geleceğe sahip olması için, Türk devletini bir dünya gücü haline getirmektir. Türk- İslam medeniyetinin adalet ve refahından tüm insanlığı nasiplendirmek en nihai amacımızdır.

Bu kimliğe sahip olmak için tertemiz bir iman, yüksek dozda bir ahlak, asla sarsılmayacak bir irade ve çağları kuşatan bir ufuk gerekmektedir. Ülkücü yolundan asla dönmeyen tavizsiz bir dava adamıdır. Peygamber Efendimizin “Sağ elime güneşi, sol elime de ayı verseniz, yine de davamdan vazgeçmem” sözü, ülkücülerin mücadele anlayışının temel ilkesidir. Defalarca kuşatılmasına rağmen alınamayan şehr-i İstanbul’u; cesareti ve kararlılığıyla feth eden, 21 yaşındaki Fatih Sultan Mehmed’in iman ve azmi; ülkücü düşüncede ete kemiğe bürünmektedir. Yaşamını “Bizim hayatımız dümdüz ülkücü çizgidir” diyerek özetleyen Liderimiz Devlet Bahçeli Beyin işaret ettiği yolda, Ruhi Kılıçkıran gibi, Mustafa Pehlivanoğlu gibi, Cengiz Akyıldız gibi yürüyebilmektir: ülkücülük.

Ülkü Ocakları, ülkücülüğün yaşandığı ve yaşatıldığı bir kurum olarak yarım asırdır Türk milletinin hizmetinde çalışmalarını sürdürmektedir. Ülkü Ocakları bünyesinde yetişen yüz binlerce genç; siyasetten bürokrasiye, diplomasiden akademiye,

Ticaretten memuriyete kadar çok geniş bir ölçekte kendisine yer bulmuştur. Ülkemizin ve milletimizin hizmetinde bulunmak üzere yüz binlerce gencin halen Ülkü Ocakları çatısı altında eğitim gördüğünü de belirtmek istiyorum. Ülkücülerin gönül karargâhı olan Ülkü Ocakları’nın gelişmesi, büyümesi ve daha nitelikli bir yapıya kavuşması için, bütün ülküdaşlarımız kararlı bir şekilde gayret göstermektedir. Her günümüzü muhasebe altında tutarak, yarınlara daha iyi ve daha sağlıklı bir şekilde ulaşmak için tefekkür halinde olmamız gerekmektedir. Eksik ve yanlışlarımızı görerek, bunları düzeltmek, kalıcı ve etkileyici faaliyetler icra etmek için, üretken bir düşünce yapısı oluşturmamız elzemdir. Bunun yolu da şüphesiz ki nitelikli bir eğitim ve disiplinli bir çalışmayla mümkündür.

Bilgi çağında etkin bir rol üstlenmek için, bireysel ve toplumsal anlamda sürekli bir gelişmişlik içerisinde bulunmamız şarttır. Üretemeyen ülkelerin, sürekli tükettiğini; sürekli tüketen ülkelerin de sosyal ve ekonomik anlamda çöküşe geçtiğini görüyoruz. Ülkücüler, toplumun öncü ve yürütücü kuvveti olarak, sanattan edebiyata, teknolojiden ticarete,

Siyasetten diplomasiye her alanda hâkim bir güç olarak bulunmalıdır. Yaşadığımız ve yaşayacağımız sorunları milletimize aktarmak, Gaflet halinde bulunanları uyandırmak ve ülkemizin gelişmesi için gereken enerji ve heyecanı milletimize aşılamak en önemli vazifemizdir. Bu milli sorumluluğu yerine getirecek inanç, bilgi, birikim ve irade ülkücü gençlerde fazlasıyla mevcuttur. Milletimizi kurtuluşa erdirecek yegane kuvvet, tamamen bu toprakların bağrından filizlenmiş milli bir tutum olan ülkücü iradedir.///

Hepinizin malumu olduğu üzere ülkemiz son derece kritik günlerden geçmektedir. Türk adı tartışmaya açılmış, andımız kaldırılmış, bayrak taşımak provokasyon sayılmış, milli değerlerimiz ayaklar altına alınmıştır. Ülkemiz her geçen gün daha kötü bir noktaya gitmekte ve adeta yangın yerine dönmektedir.

Teröristler memleketimizin dört bir yanında boy göstermekte, yol kesip, kimlik kontrolü yapmakta, vergi toplamaktadır. Uğruna milyonlarca şehit verdiğimiz kutsal bir değer olan bayrağımız hain ellerce indirilmiştir. Musul’da bulunan Başkonsolosluğumuzda görevli personel ve güvenlik kuvvetlerimiz IŞİD tarafından rehin alınmıştır. Tüm bu vahim gelişmeler karşısında siyasi iktidar, her zaman olduğu gibi milletimizin aklıyla alay etmekte; halkımızı aldatmaya ve kandırmaya devam etmektedir.

Gafletin, delaletin ve hıyanetin dört bir yanımızı sardığı böylesi bir aşamada Türk milliyetçilerinin ve ülkücülerin sorumluluğu ve milletimizin ülkücülere olan ihtiyacı daha çok artmıştır. Yaşanan bunca ihaneti milletimize göstermek ve milli şuuru uyandırmak vazifesi bugün bizlerin sırtında milli bir vebal olarak durmaktadır. Bundan dolayı her ülküdaşımızın meseleleri çok yakından takip etmesi, berrak bir beyin süzgecinden geçirerek yorumlaması ve milletimize gerçekleri anlatarak göstermesi gerekmektedir. Cenab-ı Allah inanan kullarını zaferle müjdelemektedir. Bu müjdeye sahip olacak irade ve kuvvet bugün bu salonda fazlasıyla mevcuttur. Cenab-ı Allah yürüdüğümüz bu kutsal yolda hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor,
Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum.
Sağ olun, var olun.
Ne Mutlu Türk’üm Diyene!” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından 2023 Gençlik Eğitiminin mezunları sahneye davet edildi ardından dereceye giren öğrenciler açıklandı.
Birinci Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Ufuk top oldu.
Sertifikasını ve plaketini Genel Başkanımız Olcay Kılavuz verdi.
İkinci Bezmialem Üniversitesi Odyoloji Bölümü öğrencisi Niyazi Ömer Arslan oldu.
Plaketini ve sertifikasını MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’dan aldı
Üçüncü Bilgi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğrencisi Onat Bilgin oldu.
Sertifikasını ve plaketini Mhp İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş’tan aldı.
Sertifika ve plaketler takdim edildikten sonra toplu bir şekilde hatıra fotoğrafı çektirildi.

Sertifika töreninin ardınan Ali Kınık ve Mustafa Yıldızdoğan konser verdi.
Konserlerin ardından program sonlandı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter