Genel Başkanımız İstanbul Ziyaretlerini Tamamladı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz İstanbul’daki yoğun programı çerçevesinde sürdürdüğü ilçe teşkilatlarını ziyaretlerini tamamladı

Program kapsamında Beykoz, Ümraniye, Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli, Kartal, Pendik, Tuzla, Ataşehir ve Şile Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Genel Başkanımızın ziyaretlerinin son gününde İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, İl Ocak Yöneticileri eşlik ederken ziyaret edilen yerlerde İlçe Ocak Başkanları ve Yöneticileri tam kadro hazır bulundu. Gittiği ilçelerde Ocaklı gençlerle bir araya gelerek sohbet eden ve istişare toplantıları gerçekleştiren Genel Başkanımız Olcay Kılavuz çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Toplantılarda eğitim ve öğretim hayatının önemine özellikle vurgu yapan Kılavuz “ Eğitim ve öğretim seviyesi bir toplum gelişmişlik düzeyini göstermesi açısından son derece önemlidir. Bilginin değerini anlayan toplumların medeniyetler arasında en ileri seviyede olması kaçınılmazdır. Eğitimli bir gençlik ülkesinin rotasını çizer, hedefini belirler. Bununla birlikte başarıya ulaştıracak maddi ve manevi tüm vasıtaları da içerisinde barındırır. Güçlü bir devlet yapısına kavuşmamız, millet olarak bize has özelliklerimizle bilimsel anlamda kat ettiğimiz mesafesinin de etkisiyle söz sahibi olmamız yolu kuşkusuz eğitimdeki ilerlemeden geçmektedir. Eğitimli bir birey geçmişini bilip geleceğe sağlam adımlarla yürümek adına “Daha İyi Olmak İçin Neler Yapmalıyım?” sorusuna rahatlıkla cevap bulacaktır. Dolayısıyla her Ülkücü Genç ilim tahsil ettiği alanda mutlak başarı sağlamalıdır. Milletimizin yaşadığı artık kangren haline gelmiş sorunları akışına bırakmak yerine, aldığı eğitimin gereğini yerine getirerek aydınlık bir geleceğe sahip olmamız ancak eğitim ve öğretimde sağladığımız gelişim ile mümkün olacaktır. Milli kimliğimizi tahrip etmek adına milli eğitim sistemiyle oynayanların ufkumuzu karartmasına; çağın gereklerine göre yetişmiş, Türk’ün töresi ve İslam ahlakıyla bezenmiş, olayları Türkçe değerlendirip çözüm önerileri sunabilen bireyler engel olabilecektir. Peygamber Efendimizin “İlim Çin’de olsa gidip alınız” hadisindeki kutlu tavsiyeyi asla aklınızdan çıkarmamalısınız. Ülkü Ocakları olarak tüm ülküdaşlarımızın kendisini geliştirmesi ve yarına giden yolda bugünden hazır olması adına hayata geçirdiğimiz eğitim projeleriyle sizlere destek olmaya çalışıyoruz. Ülkü Evleri ve Erol Güngör Gelişim Programı henüz ilk yılını tamamlamış olmasına rağmen büyük bir aşama kaydetti. Ülkü Ocakları Burs Kardeşliği projesi sayesinde de eğitim almak isteyen kardeşlerimizle hayırseverler arasında köprü kurarak gençliğimizin doğru bir şekilde yetişmesi için büyük bir adım daha atıyoruz. Kısacası gençliğimizin ilmi ve ahlaki anlamda kendisini yetiştirmesi adına gereken tüm çabayı sarfediyoruz. Bizler yarının devlet yöneticilerinin, öğretmenlerinin, doktorlarının, mühendislerinin ve sanatçılarının Ülkü Ocakları’nın bünyesinden yetişeceğine yürekten inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları’nın Uyuşturucuyla Mücadele bağlamında başlattığı kampanya hakkında da bilgi veren Kılavuz “ Türk gençliğinin potansiyelini bilen ve kendine düşman olarak gören dış güçler, bu nesli yok etmek için her yola başvurmaktadır. Gençliğimizin başına sarmaya çalıştıkları en büyük bela ise uyuşturucudur. Uyuşturucu vb. zararlı maddelerin kullanımı yaygınlaştırmaya çalışılmakta; milletinden ve devletin kopuk bir nesil yaratılmak istenmektedir. İnternette ve televizyonda yapılan bazı yayınlar aracılığıyla uyuşturucu kullanımı meşrulaştırılmaktadır. Bu noktada Ülkü Ocakları gençlerimizin bu bataklıkta yok olup gitmesine izin vermeyiz. Türk gençliğini milli-manevi değerlerinden uzaklaştırarak her şeye kayıtsız hale gelmesine seyirci kalamayız. Kurmuş olduğumuz Ülkü Ocakları Uyuşturucuyla Mücadele Platformu koordinatörlüğünde tüm İl-İlçe temsilciliklerimizin de desteğiyle saha ve sosyal medya çalışmaları yürüteceğiz. Bu mücadelemizde bize destek olmasını beklediğimiz tüm STKlar ve devlet kuruluşlarıyla iş birliğine gideceğiz. Sizler Türk Gençliğinin birer parçası olarak bu mücadelede elinizi taşın altına koyun. Bir kişiyi kurtarsak ne olur demeden kullanan veya başlangıç aşamasında olan tüm arkadaşlarımızın kazanmaya ve bu beladan kurtarmaya çalışın.” dedi.

Ülkemizde yaşanan son gelişmeler çerçevesinde Ülkücü Harekete düşen görevlere de değinen Kılavuz “ Ülkemizin geleceği, milletimizin bekasının çok yüksek risk ve tehditlerle karşı karşıya olduğu bir dönem daha yaşıyoruz. Devletimizin sözde demokratikleşme, barış ve çözüm gibi adlarla anılan süreç çözülmeye dönüşmüştür. Başta Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in sürekli vurguladığı üzere iktidara yaptığımız ihanet yolculuğundan dönmeleri çağrısı sonuçsuz kalmıştır. Nitekim bugün kendi düştükleri bataklığa milletimizi ve ülkemizi de sürüklemeye çalışıyorlar. İç politikadaki çelişkilerin ve basiretsizliğin dış politikaya da yansımasıyla sıfır sorun naralarının tarih sahnesine sıfır çözüm olarak geçtiğini görüyoruz. Bütün bunlara rağmen hala yüzü kızarmayanlar bir de gidip işçimizden, memurumuzdan, emeklimizden sakındıkları paralarla kendilerine hanlar, hamamlar, saraylar yaptırıyorlar. Öncelikle belirtmek isterim kikendilerine payitaht yaptıranlara, 3 günlük dünyayı ahirete tercih edenlere karşı tavrımız “Beytül Maldan bir giysi dahi çalanın cenaze namazı kılınmaz.” Diyen Resulullah’ın tavrıdır. Vatanımız ve milletimiz bu durumdayken Ülkücü Harekete büyük bir görev düşmektedir. Çünkü hiç bir siyasi hareket bu zorlukların üstesinden gelecek birikime ve yetiye sahip değildir. Zaten tabloya bakıldığı zaman Türklüğün safında da Ülkücü Hareketten başka bir yapı kalmamıştır. Türk milletinin birliğinin, dirliğinin ve huzurunun bozulmasına izin vermeyeceğiz. Türk Milleti İstanbul’da, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda daha pek çok cephe ve savaşta Dünya’ya verdiği dersi 21. Yüzyılda da verecekse kuruluş felsefemizden de hareketle bu mücadelenin öncüsü Ülkücü Hareketin neferleri olarak bizler olacağız.” dedi.

Kılavuz sözlerini şöyle sürdürdü. “Tarihin en köklü milletlerinden olan Türk Milleti, kendi kimlik ve kişiliğiyle, başı dik ve onurlu bir seviyeye ulaşmak için yeni bir atılım yapmak durumundadır. Bu atılımın öncüsü de Ülkü Ocakları az önce ifade ettiğim üzere Ülkücü Hareket olacaktır. Bu zorlu süreçte bizi yolumuzdan saptırmaya, suni çatışmalar yaratarak yıpratmaya çalışanlar mutlaka olacaktır. Onun içindir ki provokasyonlara karşı dikkatli olacaksınız. Birkaç kişi istiyor diye kardeş kavgası yaratabilecek her türlü eylemden kaçınacaksınız. İçimize sızmaya çalışanları tespit etmeniz durumunda derhal uzaklaştıracaksınız. Vatanına ihanet etmemiş olmak kaydıyla imanlı, ahlaklı ve feraset sahibi herkesi kutlu çatımızın altında yek vücut mücadele etmeye davet edeceksiniz.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un temaslarını tamamlaması sonra 4 günlük İstanbul programı sona erdi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter