Genel Başkanımız İstanbul Ziyaretlerini Sürdürüyor

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz İstanbul’daki yoğun programı çerçevesinde tüm teşkilatlarımızı ilçe ilçe ziyaret ediyor.

Program kapsamında Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Başakşehir, Hadımköy, Esenyurt, Silivri, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Küçükçekmece ve Avcılar Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Genel Başkanımızın ziyaretleri esnasında İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, İl Ocak Yöneticileri eşlik ederken ziyaret edilen yerlerde İlçe Ocak Başkanları ve Yöneticileri tam kadro hazır bulundu. Gittiği ilçelerde sıcak bir atmosferde yoğun bir katılımla karşılanan Kılavuz gençlerle istişare toplantıları gerçekleştirirken çeşitli değerlendirmeler bulundu. Eğitim ve öğretim hayatının önemine dikkat çekerken yaptığı konuşmada “ Eğitim ve öğretimin hayatımızın her anında olduğunu aklımızdan çıkarmadan kendimizi sürekli geliştirmeliyiz. İçinde bulunduğumuz çağda gelişmiş toplumlar incelendiği zaman bugünkü durumlarına eğitimli nesiller ile geldiği görülecektir. Bunun yanında bilgiye değer vermeyen, bilimsel gelişmelere kapalı olan toplumlar zamanla dışa bağımlı gelmekte, bir süreden sonra ise sömürgeye dönüşmektedir. Var olan bu gerçeğin bilincinde Ülkü Ocakları’nın eğitim ve kültür faaliyetleri tüm hızıyla sürmektedir. Geçen yıl başlattığımız Ülkü Evleri, Erol Güngör Gelişim Programı gibi projeler ilk yıllarında büyük bir ilerleme göstermiştir. Önümüzdeki dönemde daha başarılı sonuçlar alacağımıza dair inancımız da tamdır. Ülkücü Hareket olarak en büyük savaşımız Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de belirttiği gibi “ cehalete, bozgunculuğa ve riyakârlığa karşıdır. Dolayısıyla imanlı ihlaslı ahlaklı eğitimli bir gençlik yetiştirmek ülküsüyle hiç durmadan bıkmadan yorulmadan kararlı bir şekilde çalışmaya devam edilecektir. Atalarımızdan aldığımız miras ve kutlu misyonumuz gereği milletimizin refahının artmasında, devletimizin muasır medeniyetler seviyesinde öncü rol oynamamız sağlayacak yolbaşçılar yine Ülkücülerdir. Eğitim hayatınız süresinse kendinize hedefler belirlemelisiniz. Bir bakıma hepinizin kişisel bir kızıl elması, varmak istediği bir eğitim düzeyi olmalıdır. Siz bu hedeflerinize varmadıkça, kızıl elma ülküsünü gerçekleştirmemiz de mümkün değildir. Bizim bu çabalarımıza karşılık vereceğinizden, eğitim hayatınızda daha başarılı olmanız için gösterdiğimiz fedakarca çalışmayı boşa çıkarmayacağınızı biliyorum. Fikirlerimizi iktidar yaparak devletin yetkili kadrolarına geleceğinize, özlemini duyduğumuz milli ve bağımsız Türkiye’nin inşasını gerçekleştireceğinize de yürekten inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları’nın başlatmış olduğu Uyuşturucuyla Mücadele kampanyası hakkında da bilgi veren Kılavuz “Bugün gençliğimizi bekleyen en büyük tehlikelerden biri uyuşturucu belasıdır. Terör örgütlerinin ve herkesin malumu güçlerin en büyük finans kaynakları olan uyuşturucunun kullanımı maalesef ilkokul seviyesine inmiştir. Ülkü Ocakları olarak kurumsal bir bütünlük sağlamak ve daha etkin çalışabilmek adına Uyuşturucuyla Mücadele Platformu’nu kurduk. Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı “Cehalet” isimli tiyatro oyunumuz yurdun dört bir yanında sahnelenmeye başladı ve yurt genelinde izleyicisiyle buluşacak. Bunun yanında AMATEM vb. sivil toplum kuruluşları ve devletin bu konuda yetkili makamlarıyla iş birliğine gidilerek Uyuşturucuya yönelik önlem alma anlamında fikir alışverişinde bulunulacak. Ayrıca “Sağlıklı Nesiller Umutlu Yarınlar” sloganıyla başlattığımız “Sağlık Yürüyüşleri yapılacak”. Gençlerimizin yoğun bir şekilde kullandığı sosyal medya yoluyla bilgilendirmeler yapılacak. Yurt genelinde tüm il ve ilçe temsilciliklerimiz tarafından uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı seminerler düzenlenecek. Sizlerden de isteğim bu kampanyaya dahil olmanız, elinizi taşın altına koymanızdır. Bir kişiden ne olur demeden arkadaşlarınızdan başlamak üzere çevrenizi bilinçlendirmelisiniz. Bir hiç uğruna gençliğimizi toprağın altına girmesine göz yummamalıyız.” dedi.” dedi.

Ülke gündeminde yaşana meselelere değinen ve Ülkücü Hareketin üzerine düşen görevlere de değinen Kılavuz “ Ülkemiz son derece karanlık bir dönem içerisindedir. Devletimiz eli kanlı terör örgütünün sözde ileri geleni aslında bir eşkıyadan ibaret insan müsveddelerinin karşısında diz çöktürülmeye çalışılmaktadır. Açılım denilen ne olduğu belirsiz süreç adeta yoldan çıkmıştır. Birinci Habur rezaletinden utanmayanlar, aynı rezaleti ikinci kez yaşatmış pişkinlikten geri durmamıştır. Mukaddes saydığımız hangi değer varsa el uzatılmış, hafızalarımızdan silinmeye çalışılmıştır. Mevcut siyasal iktidarın temsilcileri ise yandaş mikrofonlara samimiyetsiz beyanatlarının dışında adım atamaz hale gelmiştir. Çünkü dış güçlerin kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesi noktasındaki baskısı ile boylarını aşan yolsuzlukların ortaya çıkacağına dair taşıdıkları korkunun arasında sıkışıp kalmışlardır. Acziyet içeren bütün bu durumlara rağmen şaşırtıcı olan hala gösteriş yapma; hanlar-saraylar yaptırma derdinde olmalarıdır. Yalan ve riya çukurundan etrafına zehir saçan ihanet timsallerine karşı Türk Milleti’nin sabrı tükenmiştir. Ülkücü Hareket olarak yaşanan bu gelişmeler karşısında sessiz kalmamız beklenmemelidir. Medya organları tarafından sansür uygulansa da gerçekler gerekirse kapı kapı dolaşılarak halkımıza anlatılacaktır. İçinde bulunduğumuz ihanet sürecinde provokatif eylemlere de dikkat edilmelidir. Düştükleri bataklıkta çırpınanlar hain emellerini gerçekleştirmek adına son bir hamle yapmak istemektedir. Ülkücü Hareketin neferleri kavganın ve kaosun bir tarafı haline getirilmek istenmektedir. Kışkırtmalara karşı dikkatli olunmalı, içimize sızarak kardeş kavgası yaratmaya çalışanlara fırsat verilmemelidir. Provokatörler tespit edildiği vakit hemen uzaklaştırılmalıdır.” Dedi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter