Genel Başkanımız İstanbul Ziyaretlerine 3. Gününde Devam Etti

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz İstanbul’daki yoğun programı çerçevesinde ilçe teşkilatlarını ziyaret etmeye 3. Günde de devam etti.

Program kapsamında Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Esenler, Sultangazi, Cebeci, Kağıthane, Ayazağa ve Sarıyer Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Genel Başkanımızın ziyaretleri esnasında yine İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, İl Ocak Yöneticileri eşlik ederken ziyaret edilen yerlerde İlçe Ocak Başkanları ve Yöneticileri tam kadro hazır bulundu. Gittiği ilçelerde Ocaklı gençlerle bir araya gelerek sohbet eden ve istişare toplantıları gerçekleştiren Genel Başkanımız Olcay Kılavuz çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Toplantılarda eğitim ve öğretim hayatının önemine özellikle vurgu yapan Kılavuz “ Milletimizin ve devletimizin daha ileriye gitmesinin, kudretli ve sözü dinlenir bir hale gelmesinin anahtarı eğitimli nesiller ortaya çıkarmak ve bunun devamlılığını sağlamaktır. Bilgi bir toplumun inşasında önemli bir role sahiptir. Dünya devletlerinin bugünkü yapısına bakıldığı zaman hakim devletlerinin en önemli özelliğinin yönetimlerini bilimsel temellere dayandırmaları, her işi profesyonelce yapmaları olduğu açıkça görülecektir. Bilgiye değer vermeyen toplumlar ise hiçbir şey üretememekte ve geri kalmışlığa mahkum olmaktadır. Üretmeden tüketen toplumların dışa bağımlığı zamanla artacak, bir süreden sonra sürekli olarak yardım aldıkları devletlerin müstemlekesine girmeleri de kaçınılmaz olacaktır. Bu noktada Ülkücü gençliğe yani sizlere büyük bir görev düşmektedir. Atalarımızdan aldığımız kutlu miras gereği milletimizin aydınlanmasına ön ayak olmalıyız. Cehaletin, geri kalmışlığın önüne geçmek adına iyi bir eğitim almalı, sürekli olarak kendimizi geliştirmeliyiz. Ülkü Ocakları olarak eğiti-öğretim alanında çok önemli projeleri bugüne kadar hayata geçirdik. Yaptığımız çalışmaları üzerine koyarak devam edecek, hatta yenilerini ekleyeceğiz. Ülkü Evler, Erol Güngör Gelişim Programı gibi projeler henüz ilk yılını tamamlamışken büyük bir başarı elde edildi. Ülkü Ocakları Burs Kardeşliği projesi de hayata geçirildi. Az önce de belirtmiş olduğum üzere diğer projelerimizde hazırlık aşamasındadır. Gençlik en büyük hazinemizdir. Türk gençliği yaptığımız çalışmalarımın karşılık bulacağına yürekten inanıyorum. Hepinize eğitim hayatınızda başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve Ülkücü gençlik üzerinde oynanan oyunlara da değinen Kılavuz “ Bugün devletimiz ve milletimiz büyük bir kuşatma altındadır. Milli kimliğimiz tahrip edilmekte, üniter devlet yapımızı bozmaya çalışanların mütecaviz eylemleri devam etmektedir. Türklüğümüz tartışmaya açılarak, “Türküm” demek neredeyse suç işlemeye teşebbüs olarak görülmektedir. Terör örgütünün uzantıları kolluk kuvveti misali yo kesmeye ve kimlik kontrolü yapmaya başlamıştır. Eli kanlı vatan hainlerinin oluşturduğu eşkıya birlikleri insanlıktan nasibini almamış bir caniyi barış güvercini olarak lanse edip ada ada gezmektedir. Mevcut siyasal iktidarın temsilcileri de yaşanan tüm bu gelişmelere çanak tutmaktadır. Hatta vatan hainlerinin birbirleriyle daha rahat iletişim kurmalarını sağlamak adına sekreterya talepleri dahi normal karşılanmaktadır. Görünen o ki bu işin sonu makam araçlarının tahsisine kadar gidecektir. Yaşanan tüm bu olumsuz gelişmeler karşısında milli bir tavrı sergileyen tek kesim Ülkücü Hareket olmuştur. Bizim duyarsız, tepkisiz kalmamız beklenmemelidir. Ben memleket bu haldeyken hiç bir Ülküdaşımızın başını yastığa koyduğu zaman rahat uyuduğunu düşünmüyorum. Hepinizin yaşanan gelişmeleri kaygıyla takip ettiğinizi, vatanımızın ve milletimizin derdiyle dertlendiğinizi biliyorum. O halde taşıdığımız ağır sorumluluğun bilincinde olmalı hayatımızı buna göre şekillendirmeliyiz. Çünkü Ülkücü Hareket dağılmayı ve çözülmeyi önleyecek milli güçtür. Bayrağımıza elini uzatan, vatanımızı bölmeye çalışan her kişi ve kurum karşısında çelikleşmiş iradesiyle Ülkücü Hareketi bulacaktır.” dedi.

Ülkücü Gençliğe de uyarılarda bulunan Kılavuz “Ülkemizi yangın yerine çevirmek isteyenler tıpkı “Arap Baharı” “Halkın Uyanışı” gibi menşei malum odaklar tarafından servis edilen ısmarlama senaryolarla karşı karşıyadır. İç çatışma yaratma bununda bir tarafında Ülkücü Hareketi konumlandırma amacı güdülmektedir. Geçtiğimiz günlerde sınırlarımızın ötesinde yaşana gelişmeler sonucu teşkilatlarımıza yönelik provokatif eylemler bunun açık bir delilidir. Ülkücü Hareket şartlar ne olursa olsun kavgadan, kargaşadan ve kaostan uzak duracaktır. Taşeron provokatörler ve onları destekçileri bunu aklına iyice kazımalıdır. Bizler kardeş kanının dökülmesine müsaade etmeyecek, bizi birbirimize düşürerek topraklarımızı paylaşmaya çalışanlara karşı yek vücut bir şekilde mücadele edeceğiz.” dedi.

Genel Başkanımız Uyuşturucuya karşı başlatılan mücadele hakkında da bilgi verirken “Ülkü Ocakları Türk Gençliği’nin uyuşturucu bataklığında yok olup gitmesine izin vermeyecektir. Terör örgütü ve onların hamilerinin en büyük finans kaynaklarından biri olmanın yanında, gençliği de kontrol etmek adına kullanımını yaygınlaştırmaya çalıştıkları uyuşturucudan gençliğimi kurtarılacaktır. Kumuş olduğumuz Ülkü Ocakları Uyuşturucuyla Mücadele Platformu ile kurumsal anlamda başlattığımız seferberlik yurt sathına yayılmıştır. Tüm İl ve İlçe temsilciliklerimiz tarafından saha çalışmaları yürütülecektir. Ayrıca gençlerin yoğun bir şekilde kullandığı sosyal medya ortamında uyuşturucunun zararlarını anlatmaya yönelik görsel tasarımlar yapılacaktır. STKlar ve devlet organları yoluyla uyuşturucunun kaynaklarını kurutmak adına işbirliğine gidilecektir. Milletimizin kaybedecek bir evladı dahi olmadığı düşüncesinden hareketle bu kampanyaya da öncü rol oynayacağız. Sizler de eğitim gördüğünüz kurumlarda ve diğer arkadaş ortamlarında çevrenizle iletişiminizi kuvvetlendirmeli bu kampanyaya destek vermelisiniz.” ifadelerini kullandı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter