Genel Başkanımız İstanbul Ülkü Ocakları Arvasi Eğitim Kampını Ziyaret Etti

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz İstanbul Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Arvasi Eğitim Kampını ziyaret etti.

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 2013 Arvasi Eğitim Kampı Sakarya Karasu Carpediem Diamonds Otelde 1-2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi.Eğitim Kampına Türk-İslam Davasına kattığı kitaplar ile tarihe adını altın harfler ile yazılan Seyyid Ahmet Arvasi hocamızın soyadı verildi.

2013 Arvasi Eğitim Kampına İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım,İl İkinci Başkanı Fatih Güntay Himoğlu,İl Teşkilat Başkanı Mehmet Ali Halaman,Bölge Başkanlarımız,İl Masa Başkanlarımız,İlçe Ocak Başkanlarımız ve İl Yöneticilerimiz katıldı.

Arvasi Eğitim Kampı 1 Kasım Cuma günü saat 20:00 da Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı önünden kalkan 15 araçlık konvoy ile başladı.Saat 10:30 da Sakarya Karasu’da Kampın gerçekleşeceği Carpediem Diamonds Otel’e varıldı. Akşam Yemeği topluca yenildi. İl Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırımın’ın “Hoşgeldiniz” konuşmasının ardından kafile dinlenmek üzere odalarına geçti.

Arvasi Eğitim Kampı 2 Kasım Cumartesi günü saat 09:00′da topluca yapılan kahvaltıdan sonra saat   10:00′da İl Başkanımızın yaptığı bilgilendirme konuşması ile seminer programı başladı.Saat 10:30′da Araştırmacı-Yazar  Gökhan Yılmaz’ın “Türk Devlet Felsefesi” isimli semineri yapıldı.Ardından İl Masa Başkanlarımızın Ocak Başkanlarımıza gerçekleştirilecek olan Projeler hakkında bilgi verdi.

Akşam Yemeğinin ardından Halı Saha Turnuvası düzenlendi.1.Bölge Ocak Başkanlarımızın kurduğu takım ile 3.Bölge Ocak Başkanlarımızın kurduğu takım ve 2.Bölge Ocak Başkanlarımızın kurduğu takım ile İl Yönetiminin kurduğu takım arasında gerçekleştirilen karşılaşmalar sonunda Turnuvanın galibi 1.Bölge Futbol Takımı oldu. Bu Turnuvaların İstanbul’da da yapılması kararlaştırıldı.

Arvasi Kampı’nın 3. günü saat 08:00′de yapılan kahvaltı ile başladı. Kahvaltının ardından İl Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım günün programını değerlendirdi.

Günün ilk eğitim programı Prof.Dr Recai Coşkun Hocamızın İlçe Ocak Başkanlarımıza ve İl Yönetimimize verdiği konferans ile gerçekleştirildi. Verimli geçen konferansın ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

İkinci eğitim programı Bulduk Özdemir’in İlçe Ocak Başkanlarımıza ve İl Yönetimimize verdiği konferans ile tamamlandı.

Günün 3.Eğitim Programı Milliyetçi Hareket Partisi 24. Dönem Ankara Milletvekili Prof.Dr Zühal Topçu tarafından verilen konferans ile tamamlandı.

Günün son eğitim programı Milliyetçi Hareket Partisi 24. Dönem İstanbul Milletvekili Atila Kaya tarafından verilen “Dünden Bugüne,Bugünden Yarına Ülkücü Hareket” isimli konferansı ile tamamlandı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz  2013 Arvasi Eğitim Kampını Sakarya Karasu Carpediem Diamonds Otelde ziyaret etti.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz düzenlenen eğitim kampının kapanış konuşmasını yaptı. Genel Başkanımızın konuşması şu şekilde oldu:

Çok kıymetli dava arkadaşlarım,

Hepinizi Yüce Allah’ın selamıyla selamlıyorum.

İstanbul Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu eğitim kampında sizlerle bir arada bulunmaktan dolayı son derece mutluyum.

Eğitim kampının sizlerin kişisel gelişimine katkı sunduğuna inanıyor ve burada öğrendiklerinizi, teşkilatlarımızın işleyişi noktasında tatbik ederek, daha başarılı bir yönetim anlayışı geliştireceğinizi umut ediyorum.

Eğitimin ve öğrenmenin hayatın her anını kapsayan bir olgu olduğundan hareketle her an için kendimizi geliştirmemiz gerekmektedir.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın eğitim faaliyetleri bundan sonra da artarak devam edecektir.

İçinde bulunduğumuz bilgi çağının hakim devletlerinin en önemli özellikleri eğitim ve öğretime verdikleri değer ve bu değerin sonucu olarak üretmiş oldukları bilgilerdir.

Bilgiyi kendi toplumlarını ve düzenlerini inşa etmede son derece etkin bir şekilde kullanan bu ülkeler, dünya siyasetinin de belirleyicisi olma hakkını kazanmaktadır.

Bilgiye değer vermeyen toplumlar ise hiçbir şey üretememekte ve geri kalmışlığa mahkum olmaktadır.

Bugün Türk toplum yapısını incelediğimizde, eğitim ve öğretimin yeterince yaygın olmadığını, bilgiye dayalı bir üretimin gerçekleşmediğini görmekteyiz.

Yapılan araştırmalar vatandaşlarımızın okumaya, araştırmaya, proje geliştirmeye ve düşünmeye yeterli ölçüde ilgi göstermediğini ortaya koymaktadır.

Bunun bir takım sosyal, siyasal, ekonomik nedenleri vardır. Ancak hiçbir mazeret, geri kalmamızı sağlayan şartları meşrulaştıramaz.

Öyleyse Türk milliyetçileri olarak bizler toplumumuzun aydınlanmasına ön ayak olmak durumundayız. Bu Türk milliyetçilerinin en asli vazifelerinden bir tanesidir.

Milliyetçiler her zaman toplumun ufkunu açan, ona yön tayin eden ve tehlikeler karşısında onu uyaran insanlar olmuşlardır. Milli mücadele hareketini başlatan bu uyanışı Türk milliyetçileri sağlamıştır.

Ülkemizde estirilmeye çalışılan komünist rüzgarlar karşısında Türk milletini ikaz eden ve bu sömürgeleştirme projesinin karşısında duran yine Türk milliyetçileri olmuştur.

Bugünde milli kimliğimiz küreselleşmenin yarattığı tahribat altındadır. Siyasi iktidarın politikaları sonucunda bölgede sevilmeyen ve istenmeyen bir ülke konumuna düşmüş bulunuyoruz.

Devlet felsefemiz tarumar edilmiş, binlerce yıllık teamüllerimiz hiçe sayılmış ve ülkemizin itibarı ayaklar altına düşmüştür. Milletimiz etnik ve mezhep temelli bir ayrıştırmaya tabi tutulmuş, milli birliğimiz hedef tahtasına konmuştur.

Yaşanan tüm bu olumsuz gelişmeler karşısında milli duruş gösteren tek kesim milliyetçi-ülkücü hareket olmuştur. Çünkü Türk milliyetçileri yaşanan bu gelişmeleri Türk’çe bir bakışla okumakta ve değerlendirmesini yapmaktadır.

Muhterem Ülküdaşlarım,

Türk gençliğinin bugün içine düşmüş olduğu tablo içler acısıdır. Milli ve manevi değerlerden habersiz; ülkesi ve milletine karşı kayıtsız, ailesi ve çevresinden kopuk, alkol ve uyuşturucunun esiri olmuş, kimliğinin ve kişiliğinin farkında olmayan bir gençlik modeli oluşmaktadır.

Bu tablo karşısında en büyük vazife yine Ülkü Ocaklarına düşmektedir. Türk gençliğini içine düştüğü bu bataklıktan kurtaracak tek kurum Ülkü Ocaklarıdır. Ülkü Ocakları Türk milletinin yegane teminatıdır.

O yüzden ahlaksızlığa, yozlaşmaya, kimliksizliğe ve yabancılaşmaya karşı büyük bir savaş vermek zorundayız.

Toplumumuzu ve gençliğimizi bu tehlikeli tuzaklardan alıkoymak, onlara bizi biz yapan değerleri aktarmak en önemli sorumluluğumuzdur.

Gençlerimizin milli şuurla yetişmesi ve liyakat sahibi olmasını sağlarsak ülkemizin geleceğinde  simsarların ve riyakarların söz hakkı olamaz.

Yarının ülke yöneticileri, öğretmenleri, doktorları, mühendisleri ve sanatçıları Ülkü Ocakları’nın bünyesinde yetişmelidir.

Bunun için tüm ülküdaşlarımızın kendisini geliştirmesi ve yarına giden yolda bugünden hazır olması gerekmektedir.

Gençlerimizin temel sorunlarıyla yakından ilgilenmeli, onların önünü açmak için sağlıklı ve doğru bir yöntem geliştirmeliyiz.

Faaliyetlerimizi sanattan spora, kültürden edebiyata, her alanda yaygınlaştırmalı, bu alanlarda uzman isimler yetiştirerek,  başarılarımızla kendimizden söz ettirmeliyiz.

Sadece kendi yapımızla sınırlı kalmamalı, Türk gençliğinin her kesiminden katılımın olduğu bir kurum olmalıyız. Bu yüzden kapımızı ve gönlümüzü herkese açık tutmalı her gönlü fethetmeliyiz.

“İlim Çin’de olsa gidip onu alınız” diyen bir peygamberin ümmeti olarak, bilgiyle kendimizi donatmamız, ilmi kendimize rehber edinmemiz gerekmektedir.

Boş işlerle, dünyevi heveslerle kaybedecek vaktimiz yoktur. Ülkücülüğü her alanda şerefle taşıyabilmek için imanlı, ahlaklı, karakterli, ilkeli ve bilgili bir gençlik modeli oluşturmamız şarttır.

Sizlerin bugüne kadar göstermiş olduğunuz hassasiyeti ve çabayı takdir ediyor, çalışmalarınızın bundan sonra da artarak sürmesini temenni ediyorum.

Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum.”

ifadelerini kullandı.
Kapanışın yapılmasının ardından İlçe Ocak Başkanlarımız ve İl Yöneticilerimiz ile görüşen Genel Başkanımız Olcay Kılavuz toplu hatıra fotoğrafının ardından kamptan ayrıldı…

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter