Genel Başkanımız İstanbul Ziyaretlerine Devam Ediyor

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz ve Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticilerinden oluşan heyet, İstanbul’daki ziyaretlerini sürdürüyor.

İstanbul ziyaretinin 2. Gününde genel başkanımız ve yöneticilerimizin ilk durağı Türkçülüğün fikir babası olan Ünlü Sosyolog Ziya Gökalp’in kabri ile Sultan II. Mahmut’un ve Abdülhamit Hanın türbeleri oldu. Türk tarihinin mihenk taşlarından olan bu üç önemli şahıs için dualar edildi. Kabir ziyaretinin ardından Beyazıt’ta İstanbul Üniversitesi’nde okuyan Ülküdaşlarımızla buluşuldu. Yöneticilerimiz, genel başkanımız ve genç Ülküdaşlarımız, Süleymaniye Cami’in yakınlarındaki Darüzziyafe isimli mekâna geçtiler. Sohbet esnasında işsizlik, üniversite eğitimindeki yetersizlikler, gelir düzeyinin düşüklüğü gibi toplumsal sorunlar üzerine tartışmalar yapıldı. Ardından teşkilatlarımızın işleyişini daha iyi hâle getirmek için neler yapılabileceği konuşuldu. Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz gençlere şu cümlelerle yol gösterdi: “Her türlü sorunumuzu çözecek olan yegâne anahtar, adalettir. Her şehre, her teşkilata, her yöneticiye, her Ülkücüye karşı aynı ölçülerle ve aynı kurallar çerçevesinde yaklaşacağız. Bir yanlış ile karşılaştığımızda onu düzeltmekten, gerekirse yanlış yapanı görevinden uzaklaştırmaktan çekinmeyeceğiz. Bu zincirde bir kopma yaşamazsak, Ülkü Ocakları damar damar ülkenin her köşesine, her hanesine yayılacaktır.”

İstanbul ziyaretinin kabir ziyareti ve istişare ile başlayan bu 2. günü, İstanbul 3. Bölgede bulunan ilçe ocaklarımızın ziyaret edilmesi ile devam etti. Genel başkanımız ve yöneticilerimiz ilk olarak saat 10.30’da Bakırköy Ülkü Ocakları’nı ziyaret ettiler. Bakırköy Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Ramazan Atsız ve ocak yönetimi, konuklarını ocağın girişinde karşıladı. Genel Başkanımız ve bütün yöneticilerimiz tek tek gençlerin ellerini sıktı ve hatıra fotoğrafları çektirdiler. Ardından Bakırköy Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Ramazan Atsız, gençlerin eğitim durumları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Gençlerle sohbet ettiği sırada: “Öncelikli hedefiniz, yüksek ahlâklı birer Türk genci olmaktır. Bunun için de tarihinizi iyi bilmek zorundasınız.” dedi.

Saat 11.15’de genel başkanımız ve yöneticilerimizden oluşan heyet Bahçelievler Ülkü Ocakları’na vardılar. Burada gençlerle ecdadımıza yakışır bir genç olabilmek hakkında sohbet edildi. Genel Başkanımız genç Ülküdaşlarımıza pek çok nasihatte bulundu ve bir Ülkücünün milletinin menfaatinden başka bir amaç uğruna harcayacak tek bir dakikası bile olamayacağınız ifade etti. Sözlerini şu şekilde bitirdi: “Yurdumuzun aynası olan bu şehri yoğun bir dikkatle takip ediyoruz. Buraya davaya hizmet etmek amacı dışında bir amaçla gelen kişilere karşı en sert önlemleri alırız. Sizlere düşen, kalbinizi her türlü günahtan ve nefsanî eğilimden korumak; ocaklarımızda geçen her saniyenizi sadece davamızı ilerletmeye adamaktır.” Ardından genel başkanımız ve yöneticilerimiz, Bahçelievler Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Sami Boyraz ile vedalaşarak ocaktan ayrıldılar.

Heyetin üçüncü durağı Bağcılar Ülkü Ocakları oldu. Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, ocağın önünde konuklarını karşılamaya çıkan kalabalık genç gruba hitaben: “Ülkü Ocakları Türkiye’nin gençlik aşısıdır. Bu davayı sırtında yükseltecek olan sizlersiniz.” dedi. Bağcılar Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Aziz Engin ile ilçedeki insanların sosyal ve ekonomik durumları hakkında sohbet edildi. Ülkücü şehidimiz Velican Oduncu’nun kardeşi Sayın Tahir Oduncu, Ankara’dan gelen Ülküdaşlarının hatırını sormak üzere Bağcılar Ülkü Ocakları’na gelmişti. Sayın Tahir Oduncu, gençlere örnek olması için kardeşinin nasıl bir gençlik yaşadığını anlattı. Genel Başkanımız ve yöneticilerimiz, Sayın Tahir Oduncu ile tek tek helalleşerek Bağcılar Ülkü Ocakları’ndan ayrıldılar.

Öğlen olduğunda genel başkanımız ve yöneticilerimiz, Arnavutköy Ülkü Ocakları’nda misafir oldular. Misafirleri karşılayanların arasında MHP Arnavutköy İlçe Başkanı Sayın Fatih Babacan ve belediye meclis üyeleri de vardı. Burada da her bir Ülkücünün tek başına ne kadar önemli olduğu vurgulandı. Sayın Olcay Kılavuz: “Başbuğumuz Alparslan Türkeş, çıktığı yolda peşinden insanların gelmesini beklemedi. O bildiği yol üzerinde dosdoğru yürüdü, çile çekti, sürgün edildi, her daim doğruları söylemekten vazgeçmedi. Ondan sonradır ki insanlar uyandı ve onun peşinden gitti. Yeri gelir, bir kişi milletin kaderini değiştirir. Siz hepiniz milletimizin içinde bulunduğu bu durumu değiştirecek güce teker teker sahipsiniz. Yeter ki tek uğraşınız davaya hizmet olsun. Bunun dışında bir amaç taşıyanların Ülkücü Harekette barınabilmesi mümkün değildir.” dedi.

Saat 13.15’e geldiğinde genel başkanımız ve genel merkez yöneticilerimiz, Ülküdaşlarımız tarafından Esenyurt Ülkü Ocakları’nda karşılandılar. Esenyurt Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Veysel Ekinci’nin yanında MHP Esenyurt İlçe Başkanı Sayın Halit Özer, MHP MYK Üyesi Sayın Muharrem Yıldız ve Ülkücü İşçiler Derneği Esenyurt Şubesi’nin yöneticileri de vardı. Burada da Ülkücülerin iş yerlerinde karşılaştıkları sıkıntılar ve özel sektörde yapılan ayırımcılık üzerine konuşuldu.

Ardından Beylikdüzü Ülkü Ocakları ziyaret edildi. Ocak, genç Ülküdaşlarımız tarafından tamamen doldurulmuştu. Beylikdüzü Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Fatih Deniz, sohbeti başlatmak için Genel Başkanımız ve gençlerimiz arasında köprü olabilecek kısa bir konuşma yaptı. Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, bir Ülkücünün taşıması gereken vasıflardan söz ettikten sonra, davaya hizmetten farklı fikirlerle ocaklarda bulunanlara asla müsaade edilmeyeceğini vurguladı. Gençlere okumaları gereken bazı kitaplar önerdi. Bir Ülkücünün gününü nasıl geçirmesi gerektiğine dair uyarılarda bulundu, “Bir Ülkücü, her konuda çevresine örnek olmalıdır. Kahraman ecdadımızdan aldığımız emaneti, gelecek nesillere taşıyacaksınız. Her an bir muhasebe içinde olmalısınız. Dünyadaki en zor yükü taşımaya talip olduğunuzu bilin.” dedi.

15.30’da Büyükçekmece Ülkü Ocakları’nda genel Başkanımız ve yöneticilerimiz ile Büyükçekmece Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Fatih Sarıhan görüştüler. Burada İstanbul’un Türkiye’deki önemi ve İstanbul teşkilatlarımıza düşen görevler hakkında istişare edildi. Gençlerle teker teker tanışan genel başkanımız, gençlere tarihteki pek çok şahsiyetten örnekler verdi. éBüyük Türkiye’yi kuracak olan siz gençlersiniz. Toplu olarak taşıdığınız değerin yanında, her birinizin tek tek sahip olduğu değerin de farkında olun.” dedi.Oradan Silivri Ülkü Ocakları’na geçildi. Konuklar yine ocak mensubu Ülkücüler tarafından karşılandılar. Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, her Ülkücünün çevresine ışık saçan bir meşale olması gerektiğini söyledi.

Saat 17.00 olduğunda Avcılar Ülkü Ocakları ziyaret edildi. Gençlerle hasbihal edildikten sonra Emine Anneyi ziyaret etmek üzere genel başkanımız ve yöneticilerimiz ilçe ocaktan ayrıldılar. Sayın Emine Özmen, ülkücü şehidimiz Süleyman Özmen’in annesidir. Emine Anne, ilerleyen yaşına rağmen evine gelen her Ülkücüyü karşıladığı gibi, Ankara’dan gelen konuklarını da sevinçle karşıladı. Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, önce Emine Annenin sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Ardından Emine Anne teker teker bütün ziyaretçiler ile tanıştı, onlara hatırlarını sordu; ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Genel merkez yöneticilerimiz, İstanbul ziyaretlerinden edindikleri izlenimleri aktardılar. Ardından güzel temennilerde bulunup helalleşerek ve Emine Annenin dualarını da alarak evden ayrıldılar.

Ziyaretin 2. gününde heyetin ilçe ocak ziyaretlerinde son durağı Küçükçekmece Ülkü Ocakları oldu. Önce Küçükçekmece Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Turgay Turgut’un odasında kısa bir toplantı gerçekleştirdiler. Böylece yoğun programlarında dinlenme fırsatları oldu. Ardından ocağın her köşesini dolduran genç Ülküdaşları ile sohbet edebilmek için daha geniş bir odaya geçtiler. Özellikle ortaöğretim okullarında öğrenci olan Ülküdaşlarımız çoğunluğu oluşturuyordu. Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz gençlere, kendilerine yüksek bir hedef seçmelerini söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Ülkenin her yerini bir savaş gizliden gizliye sarmakta. Sizler her zaman olduğu gibi bundan sonra da kendinizi bu çirkin menfaat savaşından uzak tutacaksınız. Sizin hedefiniz önce okullarınızı bitirmek, daha sonra da ülkenin kaderini tain edecek yerlere gelmek olacak. Biz günü kurtarmanın değil, ülkeyi kurtarmanın peşindeyiz. Basit hatalarla hareketimizi geriye götürmenin vebalini alamayız. Her adımınızda azami dikkat etmenizi bekliyorum.”

Genel Başkanımız son olarak MHP İstanbul İl Başkanlığını ziyaret etti. MHP İl Başkanı Sayın Abdurrahman Başkan’dan İstanbul’un sosyal yapısı hakkında bilgi aldı. Ardından MHP il yöneticileri ile istişarelerde bulunuldu.

MHP İl Başkanlığı ziyaretinin ardından genel başkanımız ve genel merkez yöneticilerimiz dinlenmek ve yarın İstanbul programına devam etmek üzere konaklama yerlerine çekildiler.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter