Genel Başkanımız Hatay’da Suriye Türkmeni Soydaşlarımıza Yardımları Ulaştırdı

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından 4 Aralık 2014 tarihinde yapılan basın açıklaması ile başlatılan “ Suriye Türkmenlerine Ayni Yardım Kampanyası” toplanan yardımların ihtiyaç sahibi soydaşlarımıza teslimi ile sonlandırıldı.

Suriye Türkmenlerine yardımları bizzat kendisi teslim eden Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Suriyeli soydaşlarımızı evlerinde ziyaret etti. Ziyaret esnasında soydaşlarımız Ülkü Ocaklarının kendilerine yönelik ilgisinden dolayı ziyadesiyle memnun olduklarını dile getirdiler.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ise, “Suriyeli soydaşlarımız, din kardeşlerimiz için başlatmış olduğumuz yardım kampanyası sonucunda bizlere emanet edilen yardımları sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kalplerimiz emaneti sahibine teslim etmenin feyzi ile coşarken, gönlümüz soydaşlarımız ile kucaklaşmanın sevincini yaşamakta ve Türk Milleti’nin birliğine, beraberliğine tarih tekrardan tanıklık etmektedir. Bu tarihi anı yaşamamıza vesile olan, başta fikirleriyle her daim bizlere ufuk açan, yönümüzü belirleyen Türk Dünyası’nın Bilge Lideri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey olmak üzere, soydaşları için her türlü fedakârlıktan geri durmayan aziz Ülküdaşlarıma ve teveccühleri ile bizleri yalnız bırakmayan Büyük Türk Milleti’ne teşekkür ediyorum.” ifadesini kullanarak düşüncelerini dile getirdi.
Birliğin ve beraberliğin önemine vurgu yapan Genel Başkanımız, “İki Cihan Sultanı Peygamber Efendimiz(s.a.v.) bir hadisi şeriflerinde “Kişi sevdiğiyle beraberdir.” buyuruyorlar. Hamdolsun yol arkadaşlarımız, hepsinin kalbi vatan ve bayrak sevgisiyle dolu Ülküdaşlarımız, Hazreti Peygamberin övgüsüne nail olan Büyük Türk Milleti’nin fertleridir. Çok şükür ki sevgimiz İslam’a hizmetten bir an olsun geri durmayan kahraman milletimizedir. Bebek katilinden medet uman, peşmerge başına taviz veren bir anlayış bu adanışı hiç bir zaman anlayamadığı gibi bundan sonrada anlayamayacaktır. Onlar Büyük Ortadoğu’nun taşeronluğunu yapsınlar, bizler mazlum soydaşlarımızın müdafii olmaya devam edelim. Onlar terör uzantılarının derdiyle dertlensinler, bizler soydaşlarımızın dertlerine derman olmak için mücadele edelim. Onlar ayırmanın ayrıştırmanın yollarını arasınlar bizler bir olandan yana olarak beraber olalım. Onlar uluslararası ortaklarını hainlerin arasından seçsinler, biz Türkmen soydaşlarımızın yanında saf tutalım.” diyerek Ülkü Ocaklarının her zaman soydaşlarının yanında olduğunu vurguladı. Suriye ve Irak Türkmenleriyle Anadolu Türklüğü arasındaki tarihi bağlara dikkat çeken Genel Başkanımız Kılavuz, “Kuruluşumuzun müjdecisi Süleyman Şah’ın kabrini namerde çiğnetmediler; Halep’in, Lazkiye’nin, Şam’ın emanetlerini muhafaza ettiler; Kerkük’ün içler burkan türkülerine leke sürdürmediler; Telafer’in Türk yurdu olduğunu haykırmaktan geri durmadılar; Selçuklu’nun, Osmanlı’nın sancağını yere düşürmediler; sadece Türkiye’den, Türk Milleti’nden yardım beklediler ve yalnız Allah’a sığındılar.” dedi.

“Her zaman olduğu gibi bundan sonra da dertlerini dert edinecek, sevinçlerini bayram bileceklerdir. Gerekirse soydaşları için Kerkük’te abdest alacak, Türkmen Dağı’nda kıyama duracak, Batı Trakya’da secdeye varacaklardır. Kırım’da duaya edecek, Güney Azerbaycan’da birliği müjdeleyecek ve Doğu Türkistan’da bayrama erişeceklerdir. Tarih merhum Arvasi Hoca’nın da dediği gibi bir gün, acz içinde kıvrana kıvrana şahadete susamış bir ülkücüden daha müthiş bir silahın keşfedilemediğini yazmak zorunda kalacaktır.” ifadesiyle sözlerini sürdüren Genel Başkanımız, “Başta Cennet mekan Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş ve aziz dava şehitlerimiz olmak üzere, hayatını “Türk-İslam Davası”na vakfeden tarihimizin yılmaz abidelerini ve tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyor, ruhlarının şad olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Rabb’im mekanlarını cennet, kabirlerini nur etsin.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Yardım dağıtımından sonra Hatay Ülkü Ocaklarını da ziyaret eden Genel Başkanımız, Ocaklı gençlerle bir süre sohbet etti. Bilginin ve teknolojinin önemine dikkat çeken Genel Başkanımız Kılavuz, Türk Milliyetçilerinin bilgi ve teknolojide takip eden değil, takip edilen kimseler olması gerektiğini söyledi. Ülke içinde ve dışındaki gelişmelere de dikkat çeken Genel Başkanımız, Ülkücü Hareketin milletimiz için arz ettiği önemi ve milletimize karşı sorumluluğumuzun artığını vurguladı.

Hatay Ülkü Ocakları ziyaretinden sonra Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Hatay’daki programını tamamladı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter