Genel Başkanımız Gümüşhane’de Ali Metin Tokdemir’i Anma Programına Katıldı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Rahmetli Ali Metin Tokdemir’in vefatının 19. Yıldönümü olması sebebiyle Gümüşhane Ülkü Ocakları tarafından Kelkit ilçesinde düzenlenen anma programına katıldı.

Düzenlenen programa Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un yanı sıra Gümüşhane Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Vakur Kara, çevre illerin Ocak başkanları ve İl Ocak Yöneticileri, İlçe Ocak Başkanları, MHP Gümüşhane İl Başkanı, ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.

Program kapsamında ilk olarak Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanımız Ali Metin Tokdemir ve Ülkücü Şehitlerimizden Fuat Altun’un kabirleri ziyaret edilerek  Kuran’ı Kerim okunup dualar edildi.

Kabir ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra Kelkit Ülkü Ocakları’nda Ocaklı gençlerle bir araya gelerek sohbet etme fırsatı buldu. Gençlere yönelik bir konuşma yaparken eğitimin önemine dikkat çeken Kılavuz “Ülkü Ocakları, Türk gençliğinin eğitimli, yüksek seciyeli ve ahlaklı bireyler olarak milletine hizmet etmesi için gece gündüz demeden çalışmaktadır. Evinizde, iş yerinizde, ailenizde kısacası bulunduğunuz tüm sosyal ortamlarda her zaman iyi ahlakı ve çalışkanlığıyla adeta parmakla gösterilen ideal bir Ülkücü profiline sahip olmamız gerekmektedir. İlim Çin’de olsa gidip alınız diyen Peygamberimizin çağrısına kulak vererek, bilgiyi ve teknolojiyi kuşanarak, çağa mührümüzü vurmak durumundayız. Davamızın, kültürümüzün ve manevi değerlerimizin gerektirdiği ahlak ve faziletlere sahip olarak bir şeref payesi olan Ülkücülüğümüzü hak etmeliyiz. Ülkücü gençliğin şanlı tarihimizden ve mukaddes dinimizden almış olduğu ilhamla Türkiye’yi “Lider Ülke” konumuna getirme sorumluluğu vardır. Yüce milletimizi hak ettiği huzura kavuşturmak, devletimizi layık olduğu mertebeye çıkarmak; milli ve müreffeh Türkiye’yi yeniden inşa etmek aziz şehitlerimize ve dava büyüklerimize karşı bir borç olarak önümüzde durmaktadır. Ülkücüler işte bu kutlu hedefe ulaşmak için çalışmalı ve daima ideallerimizi gerçekleştirme düsturuyla hareket ederek bundan asla taviz vermemelidir. Türk Milleti’nin geleceğinin teminatı olan eğitimli bir neslin yetişmesi için Ülkü Ocakları olarak elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in “Bir fikre, bir ideolojiye, kendisinden daha üstün bir fikirle karşı çıkılır. Karşı fikir kaba kuvvetle ezilemez.” sözünün istikametinde sağlam karakterli, bilgili, Türklük şuuru ve İslam bilinciyle benliğini oturtmuş bireyler yetiştireceğiz. Hayata geçirdiğimiz projelere de baktığınız zaman bu felsefemiz daha net anlaşılacaktır. Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu, Erol Güngör Gelişim Programı, üniversiteli öğrencilerimize yönelik Ülkü Evleri, Burs Kardeşliği gibi projeler gençlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmiş ve uygulamaya konulmuştur. Projelerimizle birlikte maddi-manevi her türlü yanınızdayız. En büyük hazinemiz olan gençliğimize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Çünkü bizler öz kaynağımıza yani Türk Gençliğine inanıyor ve güveniyoruz.” İfadelerini kullandı.

İlçe Ocak ziyaretinin ardından Kelkit Küçük Camii’ndeki taziye odasını ziyaret eden Genel Başkanımız burada yakın zamanda akrabalarını kaybeden ailelere baş sağlığı diledi.

Taziye odasından sonra Genel Başkanımız Kelkit Küçük Camii’nde Rahmetli Ali Metin Tokdemir için Mevlid-i Şerif’e katıldı. Rahmetlinin aziz ruhu için Kuran-ı Kerim okunup, dualar edildi.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “Güzel Bir İnsan Portresi Ali Metin Tokdemir’’ konulu konferansa da katıldı. Konferansa Genel Başkanımızın yanı sıra İl-İlçe Ocak ve pati başkanları, Yazar Gazi Karabulut katıldı. Karabulut Ali Metin Tokdemir’in hayatını anlatan bir konferans verirken duygu dolu anlar yaşandı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz konferansta yaptığı konuşmada “ Bu anlamlı programın hazırlanmasında emeği geçen başta Gümüşhane Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Vakur Kara, Kelkit Ülkü Ocakları Başkanı Murat Yaşar Giresunlu ve yönetimleri olmak üzere tüm ülküdaşlarıma teşekkür ediyorum. Ali Metin Tokdemir, Ülkücü hareketin tarihine adını altın harflerle yazdırmış, Türk-İslam davası için büyük emekler vermiş, fedakarlık göstermiş müstesna bir şahsiyettir. Aldığımız görevlerinin büyük bir vebali olduğunu, bu nedenle hakkıyla yerine getirilmesi gerektiğini aklından çıkarmayarak dürüstlüğünden, duruşundan ve ilkelerinden asla taviz vermemiştir. Türlü imkansızlıklara karşı yılmamış, Ülküdaşlarının da umutsuzluğa kapılmasına asla müsaade etmemiştir. Ülkücülüğün bir yaşam tarzı olduğunun anlaşılması, ülkülerimizin hayatımızda da aynen tatbik edilmesi açısından Ali Metin Tokdemir Ağabeyimiz örnek alınmalıdır. Ülkücü her şeyden önce dürüst, sağlam karakterli ve imanlı olmalıdır. Şartlar ne olursa olsun mücadele etmeli, dünyanın fani güzelliklerine aldanmamalı, şahsi çıkarlarının peşine düşmeden dava bilinciyle yaşamalıdır. Makamlar gelip geçicidir. Bugün ben de dahil olmak üzere bir gün görevi devredeceğiz. Önemli olan kalıcı eserler bırakmak, “Ben” “Biz” diyebilmektir. Maalesef son dönemde hareketimizden nemalanmaya çalışarak bir yerlere gelme, kendini tanıtma çabasında olan, gaflete düşmüş çok sayıda kişi vardır. Rahmetli Ali Metin Tokdemir’in “Ülkücü var. Ülkücü geçinen var. Ülkücüden ve Ülkücülükten geçinenler var.” sözünde de ifade ettiği gibi şehitler kervanı olan bu mübarek hareketten menfaat devşirmeye çalışanların sayısı her seçim dönemimin öncesinde olduğu gibi artış göstermiştir. Ülkücü Hareketin neferleri olarak bu zihniyetlere asla fırsat vermedik, vermeyeceğiz. Bizimle beraber çileye, vatanımız ve milletimiz için mücadeleye hazır olanların aramızda yeri vardır. Kendini vazgeçilmez zannedenlerin, kimliklerini ve kişiliklerini davamızdan temin ettikleri halde bugün inkar batağına düşenlerin yakası iki cihanda da bir araya gelmeyecektir. Bizler Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in izinden, Ali Metin Tokdemir ve daha nicelerinin mücadelesiyle açtığı yoldan gitmeye devam edip  ahde vefamızı göstereceğiz” dedi.

Son dönemde ülkemizde yaşanan gelişmelere de değinen Kılavuz “ Ülkemizde açılım ihanetiyle başlayan sürece her geçen gün yeni bir halka daha eklenmektedir. Türk tarihinin en gayri milli yönetimlerinden biri olan mevcut siyasal iktidar tarafından Habur’da teröristler karşılanmış, Türk adı her yerden silinmeye çalışılmış, terör örgütüyle kirli pazarlıklar yürütülerek devletimiz üç-beş vatan serserinin önünde adeta diz çöktürülmeye çalışılmıştır. Askeri kışladan bayrağımızın indirilmesine karşı sessiz kalınmış, eşkıya birliklerinin devlet koruması altında geçit töreni yapmasına göz yumulmuştur. Öte yandan Türk bayrağı açmak provokatörlük olarak nitelendirilmiş, vatan ve millet sevdalıları baskı altına alınmıştır. Bugün geldiğimiz noktada Ülkücü Harekete büyük bir görev düşmektedir. Devletimizin bekası ve milletimizin birliği için mücadele etme anlayışına sahip Ülkücü Hareketten başka bir yapı gözükmemektedir.  Bu yüce milletin birliğinden ürken iç ve dış ihanet odaklar iyi bilmelidir ki,  Binlerce yıllık derin bir tarihin mirası olan Türk milleti bölücülüğe asla prim vermeyecektir. Ali Metin Tokdemir’in de ifade etmiş olduğu üzere ‘Biz ümit varız. İnşallah milletimizle birlikte, Cenabı Allah’ın yardımıyla da Türk milletini aydınlık yarınlara taşıyacağız.’ Kurucu irademiz olan Türk Milliyetçi fikriyatının bugünkü temsilcileri olarak makus talihimizi bir kez daha değiştirmek ve kurtuluşa ermek için ne gerekiyorsa onu yapacağız.

Genel Başkanımız konuşmasını tamamladıktan sonra katılımlarından ötürü kendisine ve Gazi Karabulut’a Kelkit Ülkü Ocakları Başkanı Murat Yaşar Giresunlu tarafından plaket takdim edildi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter