Genel Başkanımız Gümüşhane ve Bayburt’u Ziyaret Etti

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri çerçevesinde Bayburt ve Gümüşhane’yi ziyaret etti. Gittiği yerlerde oldukça samimi atmosferde karşılanan Kılavuz, genç Ülküdaşlarımızla selamlaştıktan sonra bir dizi toplantı gerçekleştirdi.

Toplantılarda birer konuşma da yapan Kılavuz, günümüzde Ülkücü Hareket’in misyonu ve vizyonunun önemine dikkat çekerek, “Ülkü Ocakları’nın temel misyonu eğitimdir. Burada bir kez daha belirtelim ki, Türkiye’nin sorunlarına Türkçe okuyan ve Türkçe yorumlayan bir nesil olmaktan hiç bir zaman vazgeçmeyeceğiz. Milli-manevi değerlerimizi yaşayıp yaşatmak kararlılığımızdan bir an olsun dönmeyeceğiz, Patent oluşturarak, teknoloji üreterek, Ar-ge çalışmalarını yürüterek, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile donanarak, Türkiye’ye, Türk Milletine ve Ülkümüze hizmeti, bütün hedeflerimizin üstünde tutacağız. Özellikler Genç Ülküdaşlarımız, sizler anne ve babalarınızın gözünü arkada bırakmayacaksınız.” dedi. Bilimsel ölçütlerin artık her anlamda en büyük ölçüt haline geldiğini dile getiren Kılavuz, “Günümüzde üretmeyen, araştırmayan, sorunların çözümünde ilim dışı yollar arayan yatırımlarını bilim, teknoloji ve eğitime yönlendirmeyen milletler varlık gösterememektedir. Hatta ilerleyen süreçte kaynakları ne kadar zengin olursa olsun sömürge haline gelmektedir. Ülkü Ocakları da bilgi çağının gerektirdiği şekilde çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir. Ülkü Ocakları, ülkemizin kurtuluşunun sokaklarda değil laboratuvarda, bilim sahalarında olduğunu bilmektedir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de işaret ettiği üzere İlahiyat Fakültelerinin koridorları ile Fen Fakültelerinin koridorları birleştirip ülkemizi milli, müreffeh ve çağdaş uygarlık haline getirecek olan Ülkücü Hareket’tir. Tekrar belirtelim ki aydınlık geleceğimizin mimarları; bilimsel anlamda ülkemizin umut ışığı sizlersiniz.” dedi.

Ülke gündemine de değinen Kılavuz, “Türkiye her zamankinden daha karanlık ve zorlu bir süreçten geçmektedir. Daha askeri alandaki bir bayrağımızın, bir terörist tarafından indirilmesinin üzerinden çok geçmemiştir ki, sınır ötemizdeki soydaşlarımızın yaşadığı bir şehir, teröristler tarafından kuşatma altına alınmıştır. İktidar ise aynı terörist gruba Türkiye’de her türlü imkanı sağlamıştır. Ülke gündemi yoğundur. Ülkenin sorunları her gün bir bir artmaktadır. Çözüm ise sokaklarda değil, karar verici mekanizmalarda sizlerin bulunmasıdır. Bunun için çalışacaksınız. Çözümü eğitimde, bilimde arayacaksınız.” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Bayburt ve Gümüşhane Ülkü Ocakları’nın devir teslimini de gerçekleştirdi.


Kategorisi: Genel / Genel Merkezden Haberler / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter