Genel Başkanımız Gümüşhane, Tunceli ve Elazığ’ı Ziyaret Etti

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretlerine Gümüşhane, Tunceli ve Elazığ ile devam etti.

Genel Başkanımız Erzincan ve Bayburt’taki temaslarından sonra ziyaretlerine devam etti. Bu kapsamda ilk durak Gümüşhane’nin Kelkit İlçesi oldu. Burada Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı merhum Ali Metin Tokdemir’in kabri şerifine giden Genel Başkanımız dua etti.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Gümüşhane Kelkit’ten sonra Tunceli’ye gitti. Çeşitli kurum ve kuruluşları da ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Tunceli’de ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra feribotla Elazığ’a geldi. Elazığ’da çok sayıda Ülküdaşımız tarafından karşılanan Genel Başkanımız buradan Ocak binasına geçti. Ocaklı gençlere yönelik bir konuşma yapıp son dönemde yaşanan gelişmeleri değerlendiren Kılavuz’un konuşması şu şekilde oldu: “ Ülkemizde yaşanan gelişmeler herkesin malumudur. Türk Milleti öz vatanında misafir konumuna düşürülmeye çalışılmakta, bu milletin evlatlarının arasına şurada, buradan diye nitelemeler yapılarak nifak tohumları ekme çabası içine girilmiştir. Bu torakların varlığını ve birliğini korumak, bin yıllık kardeşlik harcının bozulmasına engel olacak kurum Ülkü Ocaklarıdır. Ülkü Ocakları Türk milleti için hiçbir şahsi menfaat beklemeden hayal kurabilen ve hayallerini nasıl gerçekleştirebileceğinin yollarını arayan, gece gündüz durmadan samimiyetle çalışabilecek dava arkadaşı hukukunda birbirine inan bir gençlik hazinesine sahiptir. Bu dünya nimetine değişilmez hazineyi eğitimli bir hale getirerek milli-manevi meselelere karşı duyarlı, gelişen olaylar çerçevesinde doğru analizler yapabilecek, Milletimiz ve devletimizin ihtiyaç duyduğu noktalar olması durumunda gerekli kadrolarda en zor görevli yapmak için “Ben varım” diyebilecek şekle getirmek de bizim en önemli vazifemizdir.” ifadelerini kullandı.

Ülkücülerin çatısının Ülkü Ocakları olduğunu da dile getiren Genel Başkanımız “Ülkücülük vatan, millet ve ülkü uğrunda çileye talip olmak demektir. Bu çileye talip olan her ülküdaşımız okulda, evde, işyerinde, sosyal hayatında ülkücülüğü bir bayrak gibi şerefle taşımalı ve dalgalandırmalıdır. Ülkücülüğü bir geçim vasıtası olarak gören, şahsi menfaatleri uğruna ülkücüymüş gibi görünen menfaat şebekelerine asla müsaade etmeyeceğimizi de belirtmek isterim. Kimse kıymetini kendinden menkul sanmasın. “ dedi.

Ocaklı gençlere yönelik konuşmasını tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra Ocak yönetimiyle bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Ziyaretleri kapsamında MHP Elazığ İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Genel Başkanımız İl başkanı Oğuzhan Demir ile istişarelerde bulundu. Daha sonra Elazığ Belediye Başkan Adayı Bilal Çoban vefat eden eniştesinin evine taziye ziyaretinde bulundu.

Çeşitli sivil toplum örgütleri ve kurumları da ziyaret eden Genel Başkanımız şehirden ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter