Genel Başkanımız Gaziantep’te

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Gaziantep’e gitti.

Ülküdaşlarımızın yoğun ilgisiyle samimi bir atmosferde karşılanan Genel Başkanımız daha sonra beraberindekiler ile birlikte Ocak binasına geçti. Ocaklı gençlerle bir süre sohbet eden Kılavuz istişare toplantısı da gerçekleştirirken yaptığı konuşmada “Eğitim bir milletin gelişmişlik düzeyinin anlaşılması, çağdaş medeniyetler arasında saygın bir yer edinmesi açısından oldukça önemlidir. Bilgiye hakim olmayan, bilimsel gelişmelere karşı kapalı ve bu bağlamda dünyada kaydedilen ilerlemeden kendi sorunlarına çözüm bulma noktasında deva olacak olanlardan bihaber milletler önce dışa bağımlı hale gelecek, bunun sonrasında ise sömürgeleştirilecektir. Yer altı kaynakları, nüfus yapısı ne olursa olsun elindeki potansiyeli kullanamayan ülkeler adeta bir uydu devlet haline gelecektir. Türk Milleti ve onun kurduğu devletler geçmişten günümüze hiçbir zaman bu yapıya bürünmemiştir. Ancak hepinizin bildiği üzere ülkemiz şu anda pek çok alanda elinde imkanları olmasına rağmen dışa bağımlıdır. Bugün yaşadığımız temel sorunlara çözüm önerileri üretmek, eksik olduğumuz noktaları gidermek adına iyi bir eğitim almalısınız. Türkiye’nin güçlü ve büyük bir ülke olması için, Türk gençliğinin bilgili ve azimli olması gerekmektedir. Türk milletinin layık olduğu huzur ve refah zeminine kavuşabilmesi için, Türk gençliğinin kararlı ve gayretli olması şarttır. Türk gençliği ilmi ve ahlakı kendisine rehber edinerek, karşılaştığı problemleri akılcı ve makul öneriler getirmek suretiyle aşarak, milletimiz için aydınlık bir yolu inşa edecektir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in de vurguladığı gibi başarı için muntazam ve planlı bir çalışma yapmak lazımdır. Gençliğimizin ilmi ve ahlaki anlamda doğru bir şekilde yetişmesine sürekli olarak katkı sunan Ülkü Ocakları bundan sonra da yaptığı çalışmalara devam edecektir. Hayata geçirdiğimiz olduğumuz eğitim odaklı projeler geçici nitelikte olmayıp her geçen yıl üstüne koyarak devam ettirilecektir. Şartlar ne olursa olsun eğitiminizi tamamlamaktan asla vazgeçmeyin. Fikirlerimizin iktidar olmasının ilk ve en önemli şartı eğitimli bireylere sahip olmamızdır. Çünkü ilkelliğin duvarlarını yıkamamış, ufku dar olan insanlar makamlara gelse dahi başarılı olamayacaktır. Bizim desteğimiz sonuna kadar sizlerledir. Güvenimizi boşa çıkarmayacağınıza olan inancımız da tamdır. Hepinize başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız istişare toplantısını tamamladıktan sonra Gaziantep Ülkü Ocakları’nda devir teslim töreni gerçekleştirilirken Mehmet Doğan bayrağı Fuat Yozbatıran’a devretti. Devir teslim törenine ilişkin de görüşlerini aktaran Kılavuz “Ülkemizin içinde bulunduğu süreçte birlik olmaktan, kenetlenmekten başka çaremiz yoktur. Düşman eskiden olduğu gibi topla tüfekle değil içerdeki destekçileriyle birlikte sahnelediği kirli oyunlarla üzerimize gelmektedir. Üniversitelerimiz son günlerde takip etmiş olduğunuz zere karıştırılmaya çalışılmaktadır. Ülkemizin bazı noktalarında devlet otoritesi artık kalmamıştır. Onun için var gücümüzle kutlu çatımız altında mücadele etmeliyiz. Ülkü Ocakları’nda makamlar gelip geçicidir. Hükmi şahsiyetler değil kurumsal bütünlüğümüz önemlidir. Önemli olan tabandan tavana nefer bilinciyle hareket etmektir. Mehmet Doğan kardeşimiz bayrağı bugüne kadar başarıyla taşımış, Gaziantep’te Ülkücü Harekete önemli hizmetler yapmıştır. Allah razı olsun. Bugün bayrağı devralan Fuat Yozbatıran’a da bundan sonraki görevinde başarılar diliyorum. Az öne kısaca bahsetmiş olduğum gibi yolumuz uzun ve meşakkatlidir. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

Genel Başkanımız ayrıca Gaziantep Şahinbey Ülkü Ocakları’nı da ziyaret ederek Ülküdaşlarımızla bir araya gelerek sohbet etme fırsatı buldu.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter