Genel Başkanımız Gaziantep ve Adıyaman’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Ramazan ayında da yurt ziyaretleri yapmaya devam ederek Gaziantep ve Adıyaman illerimize gitti.

İlk olarak Gaziantep Ülkü Ocakları iftar yemeğine katılmak üzre Gaziantep’e gelen Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Gaziantep Ülkü Ocakları İl Başkanı M.Fuat Yozbatıran ve Ülküdaşlarımız tarafından karşılandı.

İftar programında bir konuşma yapan Kılavuz:

” 11 Ayın sultanı olan Ramazan ayında ülküdaşlarımızla birlikte olmaktan son derece mutluyum. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu mübarek ayın size, ailenize, ülkemize ve bütün İslam alemine huzur ve mutluluk getirmesini niyaz ediyorum. Dualarınızda milletimizin ve ümmetimizin mazlumlarını, düşkünlerini, öksüz ve yetimlerini asla unutmayınız. Bildiğiniz üzere Türkmenelin’de, Suriye’de Doğu Türkisan’da, Filistin’de Müslümanlara yönelik zulümler devam etmektedir. İnsan haklarından nasibini almayan aşağılık güçler, dünyanın gözleri önünde Müslüman kardeşlerimize yönelik olarak büyük bir katliam yapmaktadırlar. Ülkücü hareket her zaman mazlumun yanında olmuş, haksızlık karşısında sesini yükseltmiş ve zalimlerin karşısında dimdik durmuştur. Ancak İslam âleminin ve Türkiye’nin mevcut olaylar karşısında ki tavrı cılız tepkilerden öteye gidememiştir. Bu atalet bir an önce yerini dirilişe ve silkinişe bırakmalı, Müslümanlar küfre karşı tek yumruk olmalıdır.Zulmün asla payidar olamayacağını ve mazlumun ahının yerde kalmayacağını biliyoruz. Çünkü hiç kimsenin değilse bile Yüce Allah’ın adaleti mutlaka tecelli edecektir.Bu vesileyle yaşamını kaybeden Müslüman kardeşlerimize rahmet diliyor, ailelerine ve bütün İslam âlemine sabırlar temenni ediyorum.

Ülkemizin ve bölgemizin büyük bir istikrarsızlık ve güven bunalımı yaşadığını hepimiz çok net bir şekilde görmekteyiz.Teröristlerin muhatap alındığı, devletimizin itibarının ayaklar altına düştüğü, ülke bütünlüğümüzün tartışmaya açıldığı ve bölücülerin rahatça taleplerde bulunabildiği çok talihsiz bir dönemi yaşıyoruz.Milliyetçilik ve Türklük ayaklar altına alınmış, bölücüler ve onların kirli düşünceleri ise itibar görmüş, kendisine yer bulmuştur.Türk milliyetçileri olarak bizlere bu noktada büyük sorumluluklar düşmektedir. Vatandaşlarımızı bilgilendirmek zorundayız ve bu oyunu görmeyen herkese göstermek durumundayız.Aksi takdirde ülkemiz telafisi mümkün olmayan büyük kayıplar ve sıkıntılar yaşayacaktır.O sebeple, herkesin uyanık olması, meseleleri çok yönlü olarak tahlil ederek değerlendirme yapması gerekmektedir.Bunun için birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeli, fitneden, dedikodudan, yönlendirmelerden uzak durmalıyız. Teşkilatımızın çatısı altında buluşmalı ve dışarıdan gelen seslere kulak asmamalıyız.Kendi kararlarımızı kendimiz vermeli, kendi faaliyet planlarımızı kendimiz uygulamalı, kendi sorunlarımızı kendi içimizde çözmeliyiz.Aksi takdirde teşkilatlarımızın düzeni ve disiplini sarsılır, yönlendirme ve tahrik gayreti içinde olanların da ekmeğine yağ sürülmüş olunur.Ülkemizin bekası, milletimizin geleceği her şeyden ve herkesten üstündür, bu değerleri korumak bizim boynumuzun borcudur.Belaları def edecek kuvvete, yarınları doğru okuyabilecek ferasete, darboğazdan çıkabilecek beceri ve azme fazlasıyla sahibiz. Yüce Allah’ın izni, ülküdaşlarımızın gayretleriyle her türlü zorluğa göğüs gerer, her türlü tezgâhı ve kumpası da bozarız.Yeter ki imanımızdan, kararlılığımızdan hiçbir şey kaybetmeyelim.Unutulmamalıdır ki, bizler büyük ideallerin taşıyıcısı olan büyük bir milletin evlatlarıyız.Tarihe altın harflerle kaydedilen bir olaylar örgüsüne sahip bulunmaktayız.Dünyaya nizam verecek güç, irade, akıl ve tecrübe bizde fazlasıyla mevcuttur.Yarının güçlü ve büyük Türkiye’si asla uzak değildir.Büyük Turan ülküsünün gerçekleşmesi imkansız bir hayal olarak görülmemelidir.Ülkücüler şimdiden kendilerini hazırlamalı ve şevkle o günler için çalışmaya koyulmalıdır.Bu dileklerle gelecek Ramazan Ayının Hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allahtan Niyaz Ediyorum.Hak Teâla yar ve yardımcınız olsun.Sevgi, saygı, dua ile, hoşçakalınız. dedi.

İftar programında Ülkücü Şehidimiz Ahmet Kerse’nin ağabeyi Şaban Kerse ilede sohbet eden Genel Başkanımız programın tamamlanmasının ardından Adıyaman’a geçti.

Adıyaman’da Ülkü Ocakları Adıyaman İl Başkanı Mahmut Yılmaz ve Ülküdaşlarımız tarfından Karşılanan Kılavuz Ocak ziyareti sırasında:

“Cumhuriyetimizi yıkmaya, milletimizi parçalamaya ve geleceğimizi karartmaya hazır olan mihraklar emel ve eylem birliği içinde zehir saçmaktadır. Türk adı silinmeye çalışılmakta, milli kimliğimiz ve dilimiz tartışmaya açılarak yok edilmeye çalışılmaktadır. İhanet sürecine ilişkin atılacak adımlar artık kapalı kapalı kadılar ardında değil, yüce Türk Milleti’nin gözü önünde atılıyor. Milletimizin arasına nifak tohumları ekmeye çalışanlar maalesef yine milletimizin oylarıyla iktidara gelen hükümet temsilcilerinden de cesaret buluyor. Topla tüfekle bölünemeyen vatanımız içeriden ve dışarıdan kapatılarak adeta soğuk savaş mantığıyla parçalanmaya çalışılıyor. Bu kapsamda demokratikleşme paketi, çözüm süreci gibi süslü ifadeler kullanılıyor. Bölünme hesaplarına sözde sanatçıları, akademisyenleri, gazetecileri dahil edilerek kamuoyu yanlış yönlendirilmek istenmektedir. Buna Ülkücü Hareketin müsaade etmesi mümkün değildir. Ülkücüler olarak topyekün bir seferberlik başlatmalı, milletimizi doğru bir şekilde bilgilendirmeliyiz. Bunu yaparken bizim üzerimizden prim yapmaya çalışanlara asla fırsat vermemeliyiz. Şu iyi bilinsin ki Ülkücüler var oldukça ihanet projesi hayata geçirilemeyecektir. Ülkücü Hareketin her bir neferi vatanını böldürmemek, milletinin birliği ve dirliğini korumak için hangi durumda olursa olsun mücadeleden asla geri durmayacaktır.” Ülküdaşlarımızın eğitim hayatlarına dikkat çeken Genel Başkanımız “ Ülkü Ocakları’nın her bir ferdi eğitimini tamamlamalıdır. Hangi alanda okuyorsa yalnızca diploma almak için değil mesleğinde en ileri noktaya erişmek için çaba göstermelidir. Doktorsa en iyi doktor, mühendisse en iyi mühendis olmalıdır. Hedefiniz birincilik kürsüleri olsun. ” dedi.

Değerlendirmeleri sonrası Ocak kurulan sahur sofrasında Sahur Yapan Genel Başkanımız temaslarını tamamlayarak Adıyaman’dan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter