Genel Başkanımız Gazi Üniversitesi’nde Fırat Çakıroğlu’nu Anma Programına Katıldı

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Gazi Üniversitesinde Şehidimiz Fırat Çakıroğlu adına okunan Kur’an-ı Kerim tilavetine katıldı.

Kılavuz, Gazi Üniversitesinin Rektörünün ülküdaşlarımıza yönelik demokrasiye aykırı uygulamalardan vazgeçmesini gerektiğini belirterek, Ülkücülerden özür dilemesi gerektiğini vurguladı .

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz  Fen Edebiyat fakültesinde değerlendirmelerde bulundu.

Bilindiği gibi Bebek katili Apo’nun posterlerinden rahatsız olmayan Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber, Fırat Çakıroğlu afişinden rahatsız olmuş ve  Ankara Valiliğin yazdığı yazıda Fırat Çakıroğlu’nu anmak isteyen Ülkücü öğrencilerin güvenlik zaafiyeti oluşturabileceğini iddia ederek güvenlik güçlerinin müdahale etmesini istemişti.

Bunun üzerine  Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz bir açıklama yayınlamıştı.

Açıklamada “Bize göre ise “sözde bilim adamı” olan bu zatın hezeyanları, çamuru batmış mensubiyetleri nedeniyle devlet kurumları ve millet nezdinde saygınlığını yitirmiş bir yetkilinin ayak oyunlarından başka bir şey değildir!
Başta ilgili Rektör ve Gazi Üniversitesinin saygıdeğer hocaları, kıymetli öğrenci kardeşlerimiz ve aziz milletimiz emin olsun ki, Şehit ağabeylerimizin mübarek kanları ile sulanmış olan Gazi Üniversitesi, adına ve mazisine yaraşır bir şekilde, dün olduğu gibi bugün ve yarın da Türk Milliyetçileri’nin sarsılmaz kalelerinden biri olmaya devam edecektir.

Türk Milliyetçileri var olduğu sürece, ne Gazi Üniversitesi’nde ne de diğer herhangi bir eğitim yuvasında, bölücü hainlere, teröristlere ve bunların destekçisi satılmış zihniyetlere asla geçit verilmeyecektir!”denilmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter