Genel Başkanımız Eskişehir Ülkü Ocakları Tarafından Düzenlenen İftar Yemeğine Katıldı

Eskişehir Ülkü Ocakları geçmiş senelerde olduğu gibi bu yıl da Halka Açık İftar Yemeği Programını gerçekleştirdi.

Eskişehir Ülkü Ocakları Binası önünden Porsuk Bulvarı boyunca kurulan İftar Sofrasına Genel Başkanımız Olcay Kılavuz da katıldı. İftara Genel Başkanımızın yanı sıra M.H.P. Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Dr.Ruhsar Demirel, Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Selçuk Alıç, Afyon Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Erdem, Bursa Ülkü Ocakları Eski Başkanı Fatih Günışık, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Bozan Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Pekcan, Sarıcakaya Belediye Başkanı Ali Kahya, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç,  M.H.P. İl Başkanı, M.H.P.  ilçe Başkanları, İlçe Ocak Başkanları, M.H.P Yöneticileri, Kamu-sen il temsilcisi, Ülkücü Şehit Aileleri, Taş Medreseliler, Eski Ocak Başkanları, Sendika Başkanları yanı sıra 6000 kişi katıldı.

Güzel bir iftar menüsü hazırlayarak davetlilerinin masalarına servis eden Eskişehir Ülkü Ocakları mensupları yoğun ilgi ve katılımın olduğu programda eksiksiz bir sunum ve servis ile davetlilerin beğenisini ve övgüsünü aldı.

Yemeğin yenmesi sonrasında sofra duası ederek konuşmasına başlayan Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kadir Bıyık; “ Ülkemizin içinde bulunduğu bu sancılı dönemde Kurtuluş Milliyetçi Hareket’e destek olmaktır, her zaman söylediğimiz gibi en güçlü silah fikir, en güçlü fikir Türk Milliyetçiliğidir. Bu hayırlı gecelerde Kerkük’te ve Doğu Türkistan’da zulüm altında olan Türkmen kardeşlerimizi de dualarımızda unutmayalım, Birlik ve Beraberliğimizi bir kez daha gösterdiğimiz bu iftar yemeğine katılımlarınız için teşekkür ederim.” dedi.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yaptığı konuşmasında; “Yurdumuzun her köşesinde Ocaklarımız büyük bir şevk ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Bölücü taleplerin cüretkar bir şekilde arttığı, teröristlerin ülkemiz topraklarında kimlik kontrolü yaptığı, bölücü başının hapishaneden tehditler ve talimatlar yağdırdığı bu dönemde birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç vardır. Mısır’da yaşananların ana gündem maddesi yapılması yanında Irak’ta Doğu Türkistan’da Türkmen Soydaşlarımızın maruz kaldığı zulmün görmezden gelindiği bu kirli ve karanlık dönem hükümetin basiretsizliğini ve acziyetini tüm çıplaklığıyla gözler önüne sermiştir. Yalnız inanıyor ve biliyorum ki zor günlerin insanları olan Ülkücüler sayesinde bu ihanet süreci de Allah’ın izni ile ortadan kaldırılacaktır. Karanlıklar aydınlığa, Bozkurtların güçlü iradesi sayesinde mutlaka ama mutlaka kavuşacaktır.” dedi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kadir Bıyık program süresince Ülkücü Şehit Aileleri ve Taş Medreseli Ülkücüler ile tek tek ilgilenerek hasbihal etti.

Eskişehir Kültür Derneği Mehteran Takımının coşkun nağmelerini çalması ardından program sonlandırıldı.

İftar Programı sonrasında, Genel Başkanımız  Olcay Kılavuz Eskişehir Ülkü Ocakları Binasına geçerek Ocaklı Gençler ve M.H.P. Yöneticileri ile istişare ve sohbette bulundu.

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter