Genel Başkanımız Elazığ, Malatya ve Adıyaman’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Doğu ve Güneydoğu Anadolu ziyaretleri kapsamında son olarak Elazığ, Malatya ve Adıyaman’ı ziyaret etti.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Doğu ve Güneydoğu ziyaretleri kapsamında başlattığı program neticesinde Elazığ, Malatya ve Adıyaman Ülkü Ocakları’nı da ziyaret etti. Gittiği illerde sıcak bir atmosferle karşılanan Genel Başkanımız çok sayıda Ülküdaşımız tarafından karşılandı. Bölgede yaşayan Ülküdaşlarımızla mümkün olduğunca bire bir ilgilenmeye çalışan Kılavuz onlar sohbet ederek görüşlerini dinledi. Bölge özelinde ve Türkiye genelinde yaşanan gelişmelerin değerlendirilmesi açısından toplantılar yapılırken, Ülkücü Hareketin daha etkin olabilmesi adına neler yapılması gerektiğine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Eğitimin önemine ilişkin sürekli olarak vurgu yapan Kılavuz yaptığı konuşmalarda “Ülkü Ocakları olarak eğitimli bir nesil yetiştirmek, yetiştirdiğimiz bu gençleri Türk Milleti’nin ve devletinin hizmetine sunmaktan başka bir gayemiz yoktur. Çünkü bizler içinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağında milli ve müreffeh bir Türkiye’nin inşası, diğer ülkelere bağımlı olmaktan kurtulunması, yerel sanayimizin güçlendirilmesinin ithal fikirlerle değil ancak kendi değerlerimizle mümkün olabileceğini düşünüyoruz. İthal fikirlere sahip, toplumun sosyal yapısına uygun düşmeyen gelişmelere yol açabilecek nitelikteki adımların bizim yaşadığımız temel sorunların çözümü noktasında katkı sağlamayacağını düşünüyoruz. Ülkemiz başka hiçbir devlette olmayan büyük bir gençlik potansiyeline sahiptir. Dünya nüfusu hızla yaşlanırken Türkiye aksine daha da gençleşmektedir. Genç nüfus silahların veya teknolojinin yenemeyeceği ve asla yerine geçemeyeceği bir güçtür. Bizler de sahip olduğumuz bu potansiyeli doğru kullanmanın eğitimli bireylerle mümkün olabileceğine inanıyor, projelerimizi buna göre hayata geçiriyoruz. Sizleri yolunuzdan çevirmeye çalışan, eğitim yuvalarını terör bataklığına çevirmeye çalışanlara karşı uyanık olun. Tahriklere kapılmayın. Kardeş kavgası çıkarmak isteyenlere karşı dikkatli olun. Onlarla mücadele etmek kolluk kuvvetleri ve devlet yetkililerinin işidir. Sizler sokaklardaki kargaşanın en önünde değil ilim tahsil ettiğiniz alandaki birincilik kürsülerinde olmayı hedef edinin.” Dedi.

Ülkücü Hareketin tek kurtuluş ümidi olduğuna da değinen Kılavuz “Az önce sizlere aktardığım hususlar geleceğimiz için çok önemlidir. Karanlık tünelinde sonundaki ışığı bizlere gösterme noktasında kılavuzluk edecek nitelik ve iyi bir şekilde yetişmiş Türk Gençliğidir. Bu kapsamda Dünya’nın en büyük gençlik yapılanması olan Ülkü Ocakları’nın önemi tartışılmazdır. Sizler çevrenizdeki iyi ilişkiler içinde olacak, doğru yolu göstereceksiniz. Tarihin her döneminde olduğu öncü ve belirleyici rol oynayacak, gençliğimizi kötü alışkanlıklar kazandırıp karanlık odakların hizmetine sunmaya çalışanlara engel olacaksınız. Kısacası aydınlık geleceğimizin teminatı, yarının Türkiye’sinin siyasetine yön verecek Milliyetçi gençleri sizlersiniz. Taşıdığınız sorumluluğun bilincinde olacağınızı ve buna göre hareket edeceğinizi biliyor ve inanıyorum. Hepinize başarılar ve kolaylıklar diliyorum.” Dedi.

Bölgede yaptığı ziyaretlerin son durağına geldiğini hatırlatan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz gezisi süresince yaptığı gözlemlere ilişkin de kısa bilgi verirken yaptığı konuşmada “Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’ne sürekli ziyaretler yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bu ziyaretlerimizde sadece Ocak binamıza gitmiyoruz. Esnafımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımız ile bir araya gelerek onların dertlerini dinliyoruz. Bölgede yaptığım tüm ziyaretlerde gördüm ki devlet otoritesinin bırakın zayıf olmasını, adının bile geçmediği yerleri gördüm. Karakollarımız ne idüğü belirsiz kişilerin meskeni olmuş, devletin sadece adı kalan yetkisiz yetkililerinin konu mankeninden farksız bir durumu olduğunu hayretle gözlemledim. Terör örgütü adeta devletin yerine geçmiş. Esnafımız terör örgütü militanları tarafından vergi adı altında haraca bağlanmış, Türk bayrakları neredeyse yok denecek kadar azalmış yerine paçavralar asılmış, pkklılar sözde kolluk kuvvetleriyle yol kesmeye başlamış. Bütün bunlara karşı koymak ve devlete başkaldıranların başını emekle mükellef yöneticiler ise sindirilmiş bir şekilde sessiz bırakılmış buradaki görev sürelerinin bitmesini beklemeye başlamıştır. Kamuoyunun hoşuna gidecek isimlerle sürekli ad ve suret değiştiren ihanet projesi görülmektedir ki meyvelerini milletimizin nezdinde olmasa da vermiştir. Vatandaşlarımız ise olayları kabullenmesine rağmen devletin yalnız bırakması sebebiyle biçare şekilde kendilerine uzanacak bir el beklemektedir. Ne olursa olsun ucunda ölüm olsa da, mevcut siyasal iktidar zorlasa da terör örgütünün safında olmayacağını tüm ziyaretlerimde ifade etmiştir. Bizler Ülkü Ocakları olarak verilen şehitlerimizin aziz hatıralarına ihanet edilmesinin önünde duracak, ihanet duvarlarını yıkmak adına var gücümüzle çalışacağız.  Milli birlik ve bütünlüğümüzün bozulmasına engel olacak, bin yıllık kardeşliğimizin arasına nifak tohumları ekerek tarihten kalma heveslerini yeniden tazeleyenlere fırsat vermeyeceğimiz. Bin yıllık kardeşliğimizin teminatı olarak bölgede ve tüm yurttaki Ocaklarımızla birlikte son Ülkücü kalana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. PKK paçavralarına göz yumanlara inat omuz omuza şanlı Türk Bayrağımızı arşa yükselteceğiz.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz bölgede yaptığı ziyaretleri tamamladıktan sonra programını tamamladı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter