Genel Başkanımız Edirne’de

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Trakya ziyaretleri kapsamında Edirne’ye gitti.

Genel Başkanımız ilk olarak Edirne Ülkü Ocakları tarafından “Yeniden Doğuş” isimli programa katıldı.

Düzenlenen programa İl-İlçe Ocak başkanları ve yönetimleri, Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileri sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı. Programda bir konuşma da yapan Kılavuz “Türk Milleti’nin gençlik aşısı olan Ülkü Ocakları’nın neferleriyle bir araya gelmekten dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Hepinizin malumu olduğu üzere milletimiz ve devletimiz kritik bir dönemden geçmektedir. Bölücü örgüt yandaşları cesaretlendirilmiş, ihanet kokan faaliyetler de artık herkesin gözü önünde yapılmaya başlamıştır. Mevcut siyasal iktidarın tavizkar tutumları sonucu ortaya çıkan bu tablo milletimizin huzurunu bozmaktadır. Bunun yanında gençliğimiz galeyana getirilerek bir iç çatışma ortamı yaratılmak istenmektedir. İlim yuvalarımız olan üniversitelerimiz karıştırılmaya çalışılmaktadır. Üniversitelerde ve öğrenci yurtlarında bölücü örgüt elemanları eğitimin gerektiği yapılmasına engel olmakta, tek amaçları okumak olan öğrencilerimizi provoke etmeye çalışmaktadır. Bu noktada Ülkücü Gençlik de ısrarla kavganın içine çekilmeye çalışılmaktadır. Ancak Ülkücü Hareketin neferleri sokakların karanlığının, ihanet senaryosunun sahipleri tarafından sahaya sürülmüş bölücü taşeronların yaratmak istediği kavga ve kaos ortamının tarafı asla olmayacaktır. Kardeş kavgasına yol açabilecek, milletimizin arasına nifak tohumları ekecek her türlü kışkırtmadan uzak durulmalıdır. Bölücü örgüt faaliyetlerine karşı önlem alacak olan üniversite yönetimleri ve kolluk kuvvetleridir. Ocaklı Gençler olarak önceliğiniz eğitim hayatımızı başarıyla tamamlamaktır. Ülkücü gençlik, ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri tüm yönleriyle analiz ederek, Türkçe bir bakışla yorumlayan, karşılaştığı problemlere çözüm önerileri üretebilen, insan hak ve hukukuna saygılı, ufku geniş, ama ayağı yere basan bir gençlik hareketidir. Bizim hedefimiz; Bilimsel anlamda ilerleme kaydederek, Türk Milleti’nin yaşadığı sorunlar kapsamında araştıran, çözüm önerileri ortaya koyan, milli ve manevi hassasiyetlere sahip nitelikli bireyler yetiştirmektir. Türklüğün tarihinden güç alan, İslami gereklere göre yaşayan bir gençlik ortaya çıkarmaktır. Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in işaret ettiği 2023 Lider Ülke Türkiye idealini gerçekleştirecek nesilleri yetiştirmektir. Bizim asli vazifemiz, Türk gençliğinin maziden atiye uzanan tarih çizgisinde şerefli, başarılı, sağlam bir mevkie sahip olmasını sağlamaktır. Bizler Ülkü Ocakları olarak eğitim yolculuğunuzda sonuna kadar yanınızdayız. Ülkü Evleri, Erol Güngör Gelişim Programı, Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu, Ülkü Ocakları Burs Kardeşliği gibi hayata geçirdiğimiz projeler temel gayemizin anlaşılması açısından yeterli olacaktır. Yaptığımız çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. En kıymetli hazinemiz olan gençliğimizin doğru bir şekilde yetişmesi için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Edirne’deki ziyaret program kapsamında; Edirne, Havsa, Uzunköprü, Keşan Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Genel Başkanımıza ziyaretleri sırasında Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Taner Albayrak ve İl Ocak Yöneticileri eşlik etti. Ziyaret ettiği ilçelerde, Ocaklı Gençler tarafından coşkuyla karşılanan Kılavuz, ülküdaşlarımızla istişare toplantıları gerçekleştirerek değerlendirmelerde bulundu.

Düzenlenen programda bir konser veren Ali Kınık sevilen şarkılarını seslendirerek Ülküdaşlarımıza coşku dolu anlar yaşattı.

Toplantılarda yaptığı konuşmalarda eğitimin önemine vurgu yapan Kılavuz “Ülkü Ocakları Türk gençliğinin Lider Ülke Türkiye hedefine ulaşması için yoğun bir çaba sarf etmektedir. Türk- İslam medeniyetinin asırlar boyunca tarihe yön vermiş zengin kaynaklarından beslenen kurumumuz, Türk gençliğinin de bu kaynaklardan feyz alarak yetişmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. Ülkücü Gençlik olarak kutlu hedeflerimize ulaşabilmek için her şeyden önce kendimizi tanımak ve geliştirmek durumundayız. Türkiye’nin güçlü ve büyük bir ülke olması için, Türk gençliğinin bilgili ve azimli olması gerekmektedir. Çünkü büyük hedeflere ancak büyük ruhlu ve sağlam adımlar atabilen insanlar ulaşabilirler. Türk milletinin layık olduğu huzur ve refah zeminine kavuşabilmesi için, Türk gençliğinin kararlı ve gayretli olması şarttır. Türk gençliği ilmi ve ahlakı kendisine rehber edinerek, karşılaştığı problemleri Türkçe bir bakış açısıyla, Ankara perspektifinden değerlendirerek akılcı ve makul öneriler getirmek suretiyle aşarak, milletimiz için aydınlık bir yolu inşa edecektir. Bu zorlu yolu aşmak için muhtaç olduğu kuvvet de damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Eğitim faaliyetlerimiz hız kesmeden sürecek, Türk gençliğinin karşılaştığı her problem; gerekli analizlere tabi tutulduktan sonra, inanıyorum ki Ülkücü bir bakış açısıyla cevap bulacaktır. İçinde bulunduğumuz bu çetin dönemden bizleri çıkarıp aydınlık yarınlara ulaştıracak olan sizlersiniz. Eğitimli bir neslin inşası yolunda gayret sizlerden destek de sonuna kadar bizdendir. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ülkemizde son dönemde yaşanan gelişmelere de değinen Kılavuz “Malumunuz üzere ülkemiz çok tehlikeli ve kritik bir dönemden geçmektedir. Ülkemizin tarihi, milli, ahlaki değerleri yerle bir edilmeye çalışılmaktadır. Bugün tarihten eski olan Türklük tartışmaya açılmış, hatta birkaç haddini bilmez tarafından “Türk ırkı yoktur” denecek kadar ileriye gidilmiştir. Ses bayrağımız Türkçe’miz yok edilmeye çalışılmış, alını şehit kanından alan Türk bayrağımızın saygınlığına ve yüceliğine gölge düşürülmeye çalışılmıştır. Yolsuzluk almış başını gitmiş, binlerce gencimizin gece gündüz çalışarak erişebileceği yerlere yandaş kontenjanından girilmiştir. Devletin otoritesi sadece meşhur sarayın çevresinden ibaret hale getirilmiştir. İsraf saray yapımı ve diğer harcamalarla kalmamış, fani hevesler uğruna baki olan cenneti görmezden gelenler de bu talan konvoyuna katılmışlardır. İhanetin bu kadar serbest bırakıldığı, gayri milli yönetimlerin her yanı sarmaladığı bu ortamda Ülkücü Harekete büyük bir görev düşmektedir. Biz sağ oldukça hiçbir ihanet projesi bu topraklarda yaşama şansı bulamayacaktır. Bu milleti kendi kimliğinden uzaklaştırma çabaları sonuçsuz kalacaktır, kalmak zorundadır.  Müslüman Türk kendi kimliğinden gurur duymaktadır. Sonsuza kadar da bu böyle devam edecektir. Bu milleti milli benliğinden, kimliğinden uzaklaştırmaya çalışan aklı karışıklar, kimliksiz olarak yaşamaya devam edeceklerdir. Kim ne söylerse söylesin ne düşünürse düşünsün, hangi bölücü planlara hizmet ederse etsin bizler Türk milletinden taraf olmaya devam edeceğiz. Bizler, Türk Ülkücüleri olarak ihanete düşenlere rağmen milliyetçiliği hep el üstünde tutacağız.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ayrıca Havsa’da Ülkücü Şehidimiz Halil İbrahim Sakarya’nın kabrini ziyaret ederek dua etti. Şehidimizin ailesini de ziyaret eden Genel Başkanımız onlarla da bir süre sohbet etti.

Uzunköprü’de ziyaretlerini sürdüren Genel Başkanımız Ülkücü Şehidimiz Saadettin Manga’nın kabrini de ziyaret ederek dua etti.

Edirne’deki temaslarını tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter