Genel Başkanımız Düzce’de

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Düzce Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Düzce Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Gülaçtı ve çok sayıda ülküdaşımız tarafından coşkuyla karşılanan Genel Başkanımız, daha sonra beraberindekilerle yeni hizmet binasına geçti.

Dualar eşliğinde gerçekleştirilen açılışın ardından yeni Ocak binasını gezen Kılavuz, gençlerle bir araya gelerek bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda bir konuşma da yapan Kılavuz; “Ülkü Ocakları dünden bugüne, imanlı, ahlaklı, şahsiyet sahibi gençler yetiştirmenin mücadelesini veren bir kurumdur. Çağın gerisinde kalmamak için bilgiye hükmetmenin yanında, bunu milli hasletlerimizle birleştirecek bilince de sahip olmamız gerekir. Çünkü bilgili olduğu kadar bilinçli de olan toplumlar derhal ilerlemeye ve yükselmeye başlarken, bunlara gereken önemi vermeyen toplumların gün geçtikçe daha kötü şartlara mahkûm olmaya devam etmektedirler. Cehaleti yenememiş milletler, önce dışa bağımlı olmakta, sonrasında zamanla sömürge haline gelmektedir. Bu sebepten dolayı gençliğimizin en önemli hedefi, kendisi, ailesi ve milleti için bilgiyi rehber edinmek ve ilim tahsil ettiği alanda uzmanlaşmak olmalıdır. Sizler kendinizi geliştirip, ülkemize ve milletimize hizmet için mücadeleye atıldığınızda, engeller karşınızda hiçbir anlam ifade etmeyecek, sizi durduramayacaktır. Dünden aldığımız ilham ve çıkardığımız derslerle bugün içerisinde bulunduğumuz durumu tüm yönleriyle değerlendirip, aydınlık yarınlara ulaşmanın mücadelesini vermek zorundayız. Hz. Muhammed’in (S.A.V.) “Dünyayı isteyen ilme sarılsın, ahireti isteyen ilme sarılsın. Hem dünyayı hem ahireti isteyen yine ilme sarılsın” hadis-i şerifini asla aklınızdan çıkarmamalı, hayatınızı buna göre şekillendirmelisiniz. Ülkü Ocakları olarak eğitimini tamamlamak adına çalışan tüm kardeşlerimize sonuna kadar destek olacağız. Nitekim bugüne kadar hayata geçirmiş olduğumuz ve sistemli bir şekilde devam ettirdiğimiz projelerin temelinde gençliğimizin temiz ve donanımlı bir şekilde yetişmesini temin etme gayesi taşıdığımızı ve eğitim odaklı düşündüğümüzü rahatlıkla görebilirsiniz. Ben inanıyorum Lider Ülke Türkiye’nin mimarları Ülkücü Gençliğin içinden yetişecektir. Türk milletinin en karanlık günlerinde umut ışığı olan Ülkücü Gençler, bugün de milletimizi içinde bulunduğu durumdan çıkaracak azim ve kararlılığı mutlaka gösterecektir ” dedi.

Ülke gündemine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Kılavuz ”  Ülkemiz çok sıkıntılı bir dönemden geçmektedir. “Demokratikleşme”, “milli birlik ve kardeşlik projesi”, “barış süreci” gibi efsunlu kelimelerle başlatılan ihanet açılımı çerçevesinde milli değerlerimiz yok edilmekte, üniter yapımız değiştirilmeye çalışılmaktadır.  Kamuoyunu alıştırmak için nabız yoklama şeklinde güya tartışmaya açılarak başlayan ihanet adımları, bir bir hayata geçirilmektedir. Sınırlarımız adeta yolgeçen hanına dönmüştür.  Habur rezaleti daha dün hafızalarımızdayken, geçtiğimiz ay eşkıya birliklerine adeta geçit töreni yapılmıştır. Topraklarımız üzerinde hayalden öteye geçemeyecek paylaşma hesapları yapanlar; uşaklığı marifet zanneden ve kendisine meslek edinmiş olan içerdeki destekçileriyle birlikte faaliyetler yürütmektedir. Memleket meselelerinin çözümü noktasında ortaya çıkan siyasi tabloya bakıldığı zaman; Türklüğü, dilimiz Türkçe’yi ve öz vatanımız Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü savunacak, Ülkücü Hareket’ten başka herhangi bir yapı gözükmemektedir. Devlet ve millet yolunda her türlü fedakârlığı göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Düzce’den bir kez daha Türk milletini içinde bulunduğumuz sürece yönelik olarak yaptığımız uyarılara kulak vermeye; Ülkücü Hareket’in kutlu çatısı altında tek yumruk olmuş bir şekilde devletimiz için mücadele etmeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ocaktaki istişare toplantısını tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra uyuşturucuyla mücadele kapsamında Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından ilki düzenlenen, tüm temsilciliklerimiz tarafından da yapılması öngörülen, bu kapsamda Düzce’de de yapılan “Sağlık Yürüyüşü”ne katıldı. Akşam saatlerinde gerçekleştirilen yürüyüş, şehir merkezindeki Cedidiye Camii’nden Atatürk Heykeli’ne kadar, meşaleler ve bando takımı eşliğinde gerçekleştirildi. Yürüyüşün sonunda bir konuşma yapan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “Ülkemizde uyuşturucu kullanımı maalesef ki hızla yaygınlaşmaktadır. Uyuşturucu çeteleri adeta ağlarını örmüş, gençliğimizi ulaşabildikleri her noktada uyuşturucu illetine bulaştırmayı amaçlamışlardır. Basında da sıkça takip ettiğimiz üzere gençlerimiz hayatlarını kaybetmektedir. İstanbul özelinde yapılan anketlere göre; lise son sınıf öğrencileri arasında, sentetik uyuşturucunun kullanım oranı  % 11.4 olarak tespit edilmiştir. Emniyet Genel Müdürlüğü Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığını İzleme Merkezi tarafından hazırlanan “2013 Türkiye Uyuşturucu Raporu”na göre Türkiye genelinde uyuşturucu kullanım oranı; 15-24 yaş arasında yüzde 2.9, 25-44 yaş arasında yüzde 2.8’dir. Ülkemizdeki erkeklerin yüzde 3.5’i, kadınların ise yüzde 2.6’sı uyuşturucu kullanmaktadır ve bu oranlar giderek artmaktadır. Ülkü Ocakları öteden beri, Türk milletinin yüksek menfaatlerini düşünerek Türk gençliğini her türlü kötü alışkanlıktan uzak tutmanın mücadelesini vermektedir. Bizler gençliğimizin imanlı, ahlaklı ve temiz bir şekilde yetişmesi için elimizden gelen tüm çabayı sarf etmekteyiz ve bu yöndeki çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz. Ülkü Ocakları olarak; yurt genelinde uyuşturucuya karşı başlatmış olduğumuz “Uyuşturucuya Hayır!” kampanyasına hepinizin destek olmasını istiyorum. Ülke genelinde yaptığımız çalışmalarına katılmanızı, “Bir kişiden ne olur?” demeden tüm gençlerimizi uyuşturucunun zararlarına karşı uyarmanızı ve uyuşturucu iletine bulanmış tertemiz vatan evlatlarını içinde bulundukları girdaptan çekip çıkartmanızı istiyorum. Uyuşturucu, gençlerimizi esir alan bir bela ise; Ülkücüler de bu belanın karşısındaki en büyük ve öncü mücadeleciler olmalıdır” dedi.

Yürüyüşün ardından bir takım ziyaretlerde de bulunan Genel Başkanımız daha sonra Düzce’den ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter