Genel Başkanımız Dünden Bugüne Amasya Ocak Başkanları İle Bir Araya Geldi

Genel Başkanımız Dünden Bugüne Amasya Ocak Başkanlarıyla bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Amasya’da iftar programına katılan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, iftar programı sonrası dünden bugüne görev yapmış Amasya Ocak Başkanları ve geçmişte Amasya Üniversitesi teşkilatında yer almış Ülküdaşlarımız ile bir araya geldi

Amasya Ülkü Ocaklarının düzenlediği iftar programına 1985’ten günümüze Amasya Üniversitesi’nden mezun olan ve şimdi yurdun her köşesinde görev yapan çoğunluğu öğretmen çok sayıda misafir katıldı. Amasya Üniversitesi’ndeki Öğrencilik yıllarında Ülkü Ocakları’nda görev alan ve Ocaklara gönül veren misafir grupla bir süre sohbet eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “ Yıllar sonra öğrencilik dönemindeki arkadaşlarınızla Amasya Ülkü Ocakları’nın düzenlediği bir programda buluşmanız çok güzel. Ülkü Ocakları’nın bu kutlu buluşmaya vesile olması beni fazlası ile mutlu etti” dedi. Kılavuz, “Şimdi her biriniz yurdun dört bir yanında yaşıyorsunuz. Sizlerden ricamız, bulunduğunuz ile ve ilçelerdeki ocaklarımızı sık sık ziyaret etmenizdir. Bildiğiniz gibi İl Ocaklarımızın ve Genel Merkezimizin kapısı kalbi vatan sevgisi ile çarpan herkes için sonuna kadar açıktır. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz olarak benim kapım da hiçbir aracıya gerek olmadan herkese ardına kadar açıktır. Sizlerden istirhamımız bulunduğunuz il, ilçe, belde ve köylerde genç ülküdaşlarımıza ağabeylik yapmanızdır. Ailenizi, akrabalarınızı, dostlarınızı yani çevrenizde milliyetçi hassasiyetlere sahip kim varsa Ocaklara göndererek hem büyüme anlamında katkı sağlama hem de eksiklikleri daha çabuk ve yerinde tespit ederek giderilmesini sağlamanızdır. Ağabeylerimizin tecrübesi, genç Ülküdaşlarımızın dinamizminin birleşmesiyle oluşan sinerji neticesinde Türkiye’nin aydınlık geleceğinin teminatı olan Ülkü Ocakları daha da güçlenecek bunun yanı sıra Türk düşmanları, bölücü odaklar ve emperyalizmin taşeronları planlarının hayalden öteye gidemeyeceğini anlayacaklardır. Ülkemizin üzerinde hain emellerini gerçekleştirmek isteyenlere karşı eski-yeni, mevcut yönetimde olan olmayan ayrımı yapılmadan yek vücut bir şekilde mücadele etme noktasında ancak bu şekilde dirayetimizi arttırabiliriz. Çeşitli gelişmeler sonucu bazı gönül kırgınlıklarından ötürü Ocaklarımıza gelmeyen ağabeylerimizi de aramızda görmek mutluluk verecektir. Çünkü Ocaklarımız siyasi kaygıların güdüldüğü bir mecra değil Allah davasının ateşinin tüttüğü mekanlardır. Dolayısıyla bu davanın neresinde bulunmuş olursa olsun hiçbir Ülküdaşımız Ocaklara küsmemelidir. Bir olmalıyız, iri olmalıyız, diri olmalıyız.  ” dedi.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra Ülkü Ocakları Genel Merkezi olarak yaptıkları çalışmaları hakkında bilgi verdi ve toplantının tamamlanmasının ardından kentten ayrıldı.

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter