Genel Başkanımız Çankırı’da

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Olcay KILAVUZ,  Çankırı Ülkü Ocakları’nı  ziyaret etti.

Genel Başkanımız şehrin girişinde Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Bahadır AKBABA, il ocak yönetimi ve Ülkücü gençler tarafından karşılandı.

Çankırı Ülkü Ocakları’na  ortaöğretim ve üniversite öğrencilerinin sevgi gösterileri eşliğinde giren genel başkanımız, burada Ülkücü gençlerle bir sohbet ederek, gündeme dair bazı değerlendirmelerde bulundu.

Ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Sayın Genel Başkanımız; “Basiretsiz yöneticilerin sebep olduğu bu karanlık tablodan çıkışın adresi Ülkücü Harekettir. Milli kavramlarımızın ve manevi değerlerimizin hedef tahtası haline getirilerek tahribata uğratıldığı bu vahim gidişattan kurtuluşun reçetesi Ülkücü iradede saklıdır. İhanetin tüm açıklığıyla meydana çıktığı ve Türk düşmanlarının bir kez daha sahne aldığı bu döneme son verecek inanç ve kararlılık Ülkücü Harekette bulunmaktadır.” dedi.

Ortaöğretim-üniversite öğrencilerine tavsiyelerde bulunan Sayın Genel Başkanımız, “İlay-ı Kelimetullah iddiasının, Nizam-ı Âlem ülküsünün ve Lider Ülke Türkiye vizyonunun gerekliliklerini yerine getirmelisiniz. Ülkücü olabilme ülküsünden bir an olsun vazgeçmemelisiniz. Hayatını Kur’an-ı Kerim doğrultusunda şekillendiren, milletini karşılık beklemeksizin seven ve Türk milletini ileriye taşıyacak değerler üreten gençler olmak mecburiyetinde olduğunuzu fark etmelisiniz. Mazisinden aldığı kudretle atîye yön verme hedefinde olan Ülkücü Türk Gençliği olarak; sürekli kendisini geliştirmeyi düstur edinmiş, okuyan, araştıran bireyler hâline gelmelisiniz. Çağa uygun kişisel donanımlara sahip olmalısınız. Yakın çevrenizde, ailenizde, okulunuzda örnek gösterilen, sevgi beslenen ve saygı duyulan kişiler olmak için azami çaba göstermelisiniz.” diye konuştu.

Ocak Binamızda Yapılan Tadilatı da inceleyen Genel başkanımız, daha sonra Ülküdaşlarımızla Hatıra Fotoğraf çektirip   Milliyetçi Hareket Partisi İl başkanı Yusuf Naci BAYINDIR’I ziyaret etmek üzere ocak binamızdan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Kültür-Sanat

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter