Genel Başkanımız Çanakkale’de

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Çanakkale’ye gitti.

Çanakkale’de ilçe Ocaklarımızı ziyaret eden Genel Başkanımız bu kapsamda Ezine, Bayramiç, Yenice, Çan, Biga, Gelibolu ve Lapseki’ye giderken Çanakkale İl Ocak Başkanlığı’nı da ziyaret ederek Ülküdaşlarımızla bir araya geldi. Çanakkale Ülkü Ocakları Başkanı Selçuk Birer ve yönetiminin de hazır bulunduğu ziyaretlerde istişare toplantıları gerçekleştiren Kılavuz eğitim-öğretimin önemine dikkat çekerken yapmış olduğu konuşmada “Türk gençliği daha önce de pek çok yerde de söylediğim gibi önceliğini eğitime vermelidir. Bizler de ülkemizin dört bir yanındaki Ocaklarımız marifetiyle gençliğimizi milli ve manevi değerler ile donatarak, İslam ahlakı ve Türk töresini özümsemiş bir nesil yetiştirmeye devam ediyoruz.  Eğitimini tamamlamanız, ilim tahsil ettiğiniz alanda uzmanlaşmanız vatanımıza hizmet noktasında önem teşkil etmektedir. Çünkü bilgisiz insan temelsiz binaya benzer. Dolayısıyla koyduğumuz hedeflere ve ideallerimize bu şekilde ulaşmamız mümkün değildir. Ayaklarımızı yere sağlam basmalı, geleceğe doğru emin adımlarla yürümek için kendimizi geliştirmeliyiz. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de şu sözünde vurguladığı üzere “Bir fikre, bir ideolojiye, kendisinden daha üstün bir fikirle karşı çıkılır. Karşı fikir kaba kuvvetle ezilemez.”. Sizlerde öncelik bilgi ve fikir sahibi olmalısınız. Bu nedenle bir Ülkücü donanımlı bir şekilde yetişmeli, öncelikle kendi fikrini her yönüyle savunabilecek duruma gelmelidir. Yetiştireceğimiz ve ülkemizin hizmetine sunacağımız bu nesil Türk Milletinin hem geleceği hem de birlik ve beraberliğinin teminatıdır. İddiamız içi boş ve kuru bir iddia değildir. Türk milletinin varlığını ebediyen muhafaza edecek olan bu nesil Cenab-ı Allah’a şükürler olsun ki Ülkü Ocakları’nda yetişmektedir. ”dedi.

Son dönemde üniversitelerde yaşanan olaylar nedeniyle Ülkücü gençliğe dikkatli olmaları hususunda uyarılarda da bulunan Kılavuz sözlerini şöyle sürdürdü. “Ülkücünün yolu uzun ve çetindir. Bizi yolumuzdan çevirmeye çalışanlar elbette olacaktır. Çünkü ülkemiz üzerinde oynan oyunlar karşısında çelik gibi iradeyle durabilecek, hainlerin heveslerini kursağında bırakacak yegâne yapı Ülkücü Harekettir. Bu nedenle şartlar ne olursa olsun kavgadan ve kaos ortamından uzak duracağız. Karanlık odakların kirli oyunlarına aldırmayacağız. Batılı güçlerin taşeronu bölücü örgüt yandaşlarının provokasyonlarına alet olmayacağız. Çünkü Türk Milleti’nin her bir evladı bizim için değerlidir. Bir tanesini dahi kaybetmeye tahammülümüz yoktur. Merhum Rauf Denktaş’ın Ülkücüler için söyledikleri de bu noktada önem arz etmektedir. Denktaş “Adınızı Ülkücüler deyince kavgaya, kavgacıya, vurup kırmaya çıkartanlar ve çıkartmak isteyenler vardır. Sakın ola bu oyuna gelmeyiniz. Siz namusun bekçisi bayrağın bekçisi vatanın bekçisi insanlarsınız…” İşte bu bilinçle hareket etmeli biz kimiz? Ve hedefimiz nedir? Sorularını kendimize sorarak sorumluluklarımızın bilincinde olmalıyız. Bunun yanında yaşanan olayların takipçisiyiz. Üniversitelerde tek derdi okumak olan gençlerimizin huzurunu bozmak, gerekli eğitimleri almalarını engellemek için çabalayanlara karşı üniversite yönetimlerini ve kolluk kuvvetlerini göreve çağırıyoruz. Soğukkanlı duruşumuz ve aklıselim tavrımız da kesinlikle korkaklık veya çekinme olarak algılanmamalıdır. Bizler güvenlik sağlama anlamında bir alternatif değiliz. O kolluk kuvvetlerinin görevidir. Sabrımız cesaretimizin üstündedir. Ancak saldırılar devam eder ve önlem alınmazsa meşru müdafaa hakkımızı da kullanmaktan bir adım bile geri durmayız.” dedi.

Ülkemizin içinde bulunduğu durumda Çanakkale ruhunun yeniden canlandırılması ve ülke sathına yayılması gerektiğinin de altını çizen Kılavuz “Vatan toprağının kalbi olan Çanakkale, Türk Milleti’nin milli birliği ve dirliğinin korunması noktasında yüreklerin toplu bir şekilde vurduğu manevi başkentimizdir. Türk’ün ateşle imtihan edildiği bu dönemde Damat Ferit zihniyeti 21.yüzyılda yeniden canlanmıştır. Milli kurtuluş meşalemizi tekrar yakmak adına bu ruhu yeniden canlandırmalıyız. Türk Milleti’nin bu karanlık tablo karşısında yılgınlığa ve yorgunluğa düşmemeye çağırıyoruz. Zira geçmişte kahraman ecdadımız inanmış bir milletin neleri başarmaya muktedir olduğunu Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Malazgirt’te, Sakarya’da göstermiştir. Fatih’e fethedilemez denen İstanbul’u aldıran, Çanakkale’de yenilmez armada denilen orduyu boğazın derinliklerine gönderen ve Sakarya’daki taarruz aşkıyla adeta Anadolu’yu yeniden fetheden iradenin ortak noktası inanmışlık ve vatan uğruna adanmışlıktır. Bu inanç ve kararlılığın somut bir ifadesi olan Çanakkale ruhuna milletimizin tekrardan sarılması ve düştüğü dar boğazdan bir an önce kurtulması yakındır. Çünkü bu milletin üstünde Peygamber Efendimizin duası, şehitlerimizin ve evliyalarımızın manevi hatırası vardır; ve Türk Milliyetçileri bozgunculara, istilacılara ve satılmışlara hala dimdik ayaktadır.” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Çanakkale programını tamamlayan Genel Başkanımız dönüşte Balıkesir’in Gönen ve Bandırma ilçelerini de ziyaret ederek Ülküdaşlarımızla bir araya geldi.

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter