Genel Başkanımız Bursa’da

Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Biçki ve Ocaklı gençler tarafından karşılanan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, İnegöl, Gürsu, Esenevler, Yavuzselim, Yıldırım, Osmangazi, Dikkaldırım, Nilüfer, İlçe Ocakları ile Bursa İl Ocak’ı ziyaret etti.

İlçe Ocaklarda gençler bir araya gelen Kılavuz gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken gençlerin görüş ve önerilerini de dinledi. Genel Başkanımız yaptığı konuşmada Ülkücü Gençliğin eğitim ve öğretime önem vermesine ilişkin de görüşlerini dile getirdi: “ Ülkücü Gençliği öncelikli vazifesi eğitim ve öğretim hayatlarını başarıyla tamamlamaktır. Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri tüm yönleriyle analiz ederek, Türkçe bir bakışla yorumlayan, karşılaştığı problemlere çözüm önerileri üretebilen nitelikli bireyler yetiştirmeliyiz. Devletin önemli kadrolarına milli ve manevi hasletlere sahip olmanın yanında alanında uzmanlaşmış, milletimizin derdiyle dertlenerek bunlara deva olmayı kendine vazife bilen gençlerimizi yerleştirmeliyiz. Bu makamlara gelme isteğimiz nefsimizden ötürü değil sevdalısı olduğumuz milletimize ve devletimize hizmet etme aşkından ileri gelmektedir. İdareci olmanın vebali büyüktür. Buna uygun davranacak hak yemeyecek, yedirmeyeceksiniz. Sizler Ataları büyük astronomi ve matematik bilgini Ali Kuşçu, Dünya’nın dönüşünü keşfeden Biruni, dünyayı mizah bir yönden anlatarak betimleyen Evliya Çelebi ve daha pek çok alimin olduğu bir coğrafyanın günümüzdeki temsilcileri, geleceğimizin de umudusunuz. Ülkücü olmakta bunu gerektirir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Yüksek Vasıflı Türk ilkesinden hareketle Bilgi çağına Türk’ün mührünü vurabilmek için; bilgili, ilkeli, karakterli, ahlaklı ve çalışkan gençler yetiştirmek durumundayız. Türk gençliğinin maziden atiye uzanan tarih çizgisinde şerefli, başarılı, sağlam bir mevkie sahip olmasını sağlamakla mükellefiz.” Dedi.
Üniversitelerde yaşanan hadiselere de değinen Kılavuz “ Ülkemizin güzide eğitim kurumları olan üniversitelerimiz karıştırılmaya çalışılmaktadır. Aydınlık geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz kavga ve kaos ortamına sürüklemek için bölücü örgütün öğrencilikten bihaber, dağdan inme taşeronları provokasyonlar yapmaktadır. Özellikle üniversitelerde ve devlet yurtlarında ülküdaşlarımızı hedef alan saldırılar artmaya başlamıştır. Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in de dediği gibi. “Fitneye bakmayınız. Tepkilerinizi köreltmeye çalışanlara fırsat vermeyin. Sizleri sokaklarda görmeye çalışanlara ortam açmayınız. Bizim yerimiz sokakların karanlığı değil, meydanların demokratik zeminidir. Kardeş kavgası çıkartmakla yatıp kalkanlar devrededir. Biz bu pis tezgahlara düşmeyeceğiz, bu kirli senaryolara alet olmayacağız. Düşmanlık ekenlere, kardeşlik duygularında aldığımız güçle cevap vereceğiz. Buradan bir kez daha kolluk kuvvetlerine ve üniversite yönetimlere sesleniyorum. Yaşanan olaylara son verilmesi için gerekli tedbirleri alın. Tek amaçları eğitim hayatlarını başarıyla tamamlamak olan gençlerimize yönelen saldırıları yapanları tespit ederek cezalandırmalarını sağlayın. Yaşanacak en küçük hadisenin bile ülkeyi kavuracak bir ateşe dönebileceğini unutmayın. Ülkü Ocakları sonuna kadar hukuk ve demokrasi dairesi içerisinde görüşlerini ve tavırlarını ortaya koymaya devam edecektir. Ancak yaşanan bu olaylara karşı takındığımız sağduyulu tavrımızı da kimse korku veya çekinme olarak algılamasın. Sabrımız Cesaretimizin üstündedir. ” dedi.
Ülkemiz şer odakları tarafından tabiri caizse ateş altına alınmıştır. Binlerce yıllık kardeşlik hukukumuzu bozma çalışmaları yürütülmekte, köklü bir tarihe dayanan devlet geleneğimiz ve üniter yapımız sabote edilmektedir. Mukaddes saydığımız, konuşurken dahi ödenen bedellerin aklımıza gelmesi sebebiyle yüreğimizin titrediği milli ve manevi değerlerimizin içi boşaltılmaya çalışılmaktadır. Türk kelimesinden rahatsız olan, ağzına dahi almaktan imtina eden hatta haddi olmamasına karşın belki de utanan idarecilerimiz vardır. Başlatılan yıkım projesi neticesinde insanlıktan nasibini almamış teröristler barış elçisi gibi servis edilmektedir. Bu yıkım projesinde kahramanlara hain, hainlere ise kahraman muamelesi yapmak siyasi iktidarın ve güdümlü medyanın başvurduğu sinsi bir yol olarak görünmektedir. Ülkemizi bölmek isteyen dış güçler ve onların taşeronları bölücü örgüte verilen sözler alttan alttan yerine getirilmekte, medya vasıtasıyla bu çalışmalar gizlenerek milletimizin gözü boyanmaktadır. Bu vahim tablo içerisinde çaresiz bırakılmak istenen, yalnızlaştırılmaya çalışılan Türk Milleti’ni düştüğü darboğazdan kurtaracak, Türklüğümüzü hapsetmeye çalışan zihniyetlere cevabı verecek olan Ülkücü Harekettir. Ülkücü Hareket son neferi var oldukça ihanet projelerinin hiçbir geçerliliği yoktur. Bu ülkede son kale Milliyetçi Harekettir ve bu kalenin temelleri çok sağlam bir şekilde inşa edilmiştir. Allah’ın izniyle Ülkücü hareket dimdik ayaktadır ve bu hareketi çökertmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Türkiye’nin geleceği, Türk milletinin varlığını sürdürmesi, mutlaka sizler gibi değerli arkadaşlarımın yoğun ve gayretli çalışmaları sayesinde gerçekleşecektir. Türklük, milliyetçilik ve milli değerlere sahip çıkmada hiçbir zaman geri durmayınız. Akşemseddin Hazretlerinin “Balığa denizden başkası azaptır.” dediği gibi bize de Türkiye’den –öz vatanımızdan- başka bir yerde yaşamak ta, gerekirse bayrağımız altında ölememek de azaptır.” İfadelerini kullandı.

Bursa Ülkü Ocakları’nda İl Ocak yöneticileri ile bir istişare toplantısı da gerçekleştiren Genel Başkanımız Olcay Kılavuz 1. Gün programlarını tamamladı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter