Genel Başkanımız Bursa’da Abdülkadir Biber Kütüphanesinin Açılışını Gerçekleştirdi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz ve vakfın genel merkez yöneticilerinden oluşan bir heyet, sabah saatlerinde Bursa’nın Kestel ilçesinde Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Mustafa Biçki tarafından karşılandı.

Yöneticilerimiz ve Genel Başkanımızdan oluşan heyetin ilk durağı, eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi yöneticilerinden Abdülkadir Biber’in eviydi. Ülküdaşımız Abdülkadir Biber, geçtiğimiz sene kalp krizi geçirerek genç yaşta vefat etmişti. Ziyaret sırasında Ülküdaşımızın ailesinin acısı paylaşıldı.

Ardından Sayın Olcay Kılavuz ve yöneticilerimiz Osman Gazi, Orhan Gazi ve Üftade Hazretlerinin kabirlerini ziyaret ettiler. Ardından hep birlikte Bursa Ulucami’ye geçildi.

Ziyaretin üçüncü durağı Bursa Ülkü Ocakları’ydı. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz önce il ocağımızın yöneticileri ile bir toplantı yaptı. Ardından gençler ile sohbet edildi.

Bursa ziyaretinin gerçekleştirilmesinin amacı, vefat eden Ülküdaşımız Abdülkadir Biber’in anısına kurulan kütüphanenin açılışını gerçekleştirmekti. Kestel ilçesinde bulunan Barak Faki İlköğretim Okulu’nda Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un da teşrifiyle “Abdülkadir Biber Kütüphanesi” açıldı. Açılışın ardından sınıflar ziyaret edilerek öğrenciler ile sohbet edildi.

Sayın Olcay Kılavuz ve yöneticilerimizden oluşan heyet, son olarak Ülküdaşımız Abdülkadir Biber’in kabrini ziyaret ederek Bursa’dan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter