Genel Başkanımız Bursa Ziyaretlerini Tamamladı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Bursa ve ilçelerini ziyaret etmeye ikinci günde de devam etti.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ikinci günde Mustafa Kemal Paşa, Karacabey, Mudanya, Orhangazi ve Gemlik Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Ziyaretlerinde Ülküdaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılanan Kılavuz gençlerle bire bir ilgilenerek görüş ve önerilerini dinledi. Özellik eğitim ve öğretim noktasında önemli tavsiyelerde bulunan Kılavuz “Ocaklı Gençler olarak önceliğiniz eğitim hayatımızı başarıyla tamamlamaktır. Bizim hedefimiz; Bilimsel anlamda ilerleme kaydederek, Türk Milleti’nin yaşadığı sorunlar kapsamında araştıran, çözüm önerileri ortaya koyan, milli ve manevi hassasiyetlere sahip nitelikli bireyler yetiştirmektir. Türklüğün tarihinden güç alan, İslami gereklere göre yaşayan bir gençlik ortaya çıkarmaktır. Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in işaret ettiği 2023 Lider Ülke Türkiye idealini gerçekleştirecek nesilleri yetiştirmektir. Ülkü Ocakları dünyaya Türkçe bakan, ülkemiz başta olmak üzere gençliğin sorunlarına karşı çözüm önerileri ortaya koyan bireyleri bugüne kadar yetiştirmiştir, yetiştirmeye de devam edecektir. Ülkü Ocakları’nın bu hayati vazifeleri yerine getirebilmesi için bir olmak beraber olmak gibi zaruriyetimiz vardır. Her ortamda hal ve hareketleriniz Ülkücü’ye yakışır biçimde olmalıdır. Her Ülküdaşımdan bulundukları ortamda iletişimlerini kuvvetlendirmelerini, diğer genç arkadaşlarımızla iletişim kurarak onları karanlık odakların maşası olmaktan kurtarmalarını istiyorum. Çünkü Türk Gençliğinin her ferdi bizim için değerlidir.” İfadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları’nın misyonu ve yapması gerekenlere de değinen Kılavuz “Ülkü Ocakları çatısı altında bulunan herkes emanet aldığı kutlu sancağı daha yukarılara çıkarmakla mükelleftir. Gençlerimizin imanlı, ahlaklı, bilgili, duyarlı ve kararlı bir şekilde hayatına yön vermesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Gençlerimizi umutla bakabilecekleri ve güvenle yaşayabilecekleri bir ülkeye ulaştırmak için durmaksızın çalışmak zorundayız. Milli ve manevi değerlerimizin tahribata uğradığı, millet hayatını olumsuz yönde etkileyen alışkanlıkların ortaya çıktığı bir dönemde Ülkü Ocakları Türk Gençliği’nin gerektiği şekilde yetişebilmesi açısından en önemli kurumlardan biridir. Türkiye’yi bataklığa sürüklemeye ve yıkmaya çalışanlara karşı bu kutlu çatı altında mücadelemiz tabandan tavana bir ekip ruhu içerisinde sürecektir. Her Ülküdaşımızın bu ağır sorumluluğu layıkıyla taşıyacağından ve hainlere göz açtırmayacağından en ufak bir şüphem yoktur” dedi.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “İhanet sürecini barış süreci olarak nitelendiren hükümet ve sözüm ona aydınlar sebebiyle karanlık bir dönem içerisinde bulunmaktayız. Milliyetçiliği ayaklar altına alan bir başbakan ve hükümet varken bizlerin sorumluluğu her zamankinden daha ağırdır. Bu sorumluluğun getirdiği vazifeler bir ibadet şuuruyla yapılmalıdır. Büyük Türkiye’nin umudu Ülkücüler, Türk Milliyetçileridir. Her Ülküdaşımdan bulundukları ortamda iletişimlerini kuvvetlendirmelerini, diğer genç arkadaşlarımızla iletişim kurarak onları karanlık odakların maşası olmaktan kurtarmalarını istiyorum. Çünkü Türk Gençliğinin her ferdi bizim için değerlidir. “ dedi

Bursa’da ayrıca devir teslim töreni de düzenlendi. Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Biçki görevini Fatih Sütçü’ye devretti. Genel Başkanımız Mustafa Biçki’ye bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür ederken Fatih Sütçü’ye de başarılar diledi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter