Genel Başkanımız Bursa “Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor” Gecesine katıldı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Bursa Ülkü Ocakları tarafından “Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor” adıyla düzenlenen şölene katıldı.

Şölene Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un yanı sıra Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Rüştü Sütçü, İl Ocak Yöneticileri, İlçe Ocak Başkanları, MHP Yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.

Şölende Ülküdaşlarımıza seslenen Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un konuşması şu şekilde oldu.

“Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak; Türk milletinin ve özelde Türk gençliğinin sorunlarına çare üretmeye, gelişimine katkı sağlamaya devam etmekteyiz.

Özellikle son dönemde gerçekleştirdiğimiz; Türk Gençlik Çalıştay ve Kurultayları, Ortaöğretim mensubu öğrencilerine yönelik Erol Güngör Gelişim Programı, Lisans talebelerine yönelik Ülkü Evleri ve Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu Projesi, Savaş mağduru Türkmen kardeşlerimizin acısını dindirmek amacıyla Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in himayelerinde “Türk’ün Elini Türkmen Elini Uzat” kampanyası, Türk dünyasında bulunan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırdığımız Kurban Bağış Kampanyası, ve son olarak lisans ve lisansüstü talebelerin ihtiyaçlarını karşılamak için planlanan Burs Kardeşliği Projesi hayata geçirilmiştir.

Ülkü Ocakları olarak şehitlerimizin bize bıraktığı yükün, Cennetmekan Başbuğmuz’un emanet ettiği sorumluluğun çok şükür ki farkındayız; onlara layık olabilmek için elimizden geleni yapmaktayız. Ülkü Ocakları olarak; Türk gençliğini ve Türk milletinin geleceğini tehdit eden uyuşturucu madde tüketimine karşı seferber olmuş durumdayız. Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin uzun çalışmaları neticesinde, uyuşturucunun zararlarını anlatan bir tiyatro ekibi oluşturulmuş ve yurt çapında turneye devam etmektedir, Ülkü Ocakları il ve ilçe temsilcilikleri tarafından uyuşturucu kullanımına dikkat çekmek için Sağlık Yürüyüşleri gerçekleştirilmekte, Uyuşturucunun zararlarını anlatan saha ve sosyal medya çalışmaları yapılmaktadır. Bundan sonraki süreçte uyuşturucu madde bağımlılarına moral amaçlı ziyaretler düzenlenecek ve uzman kişilerin katılımıyla konferanslar gerçekleştirilecektir

Ülkü Ocakları Türk gençliğinin, Türk milletinin ve Türk devletinin sigortasıdır. Bu yüzden mücadelemiz milletimizi ilgilendiren tüm alanlarda; her türlü şart ve zamana rağmen devam edecektir. Ülkemiz bir cendereden geçmekte; Türk milleti bir darboğaza sokulmak istenmektedir. Mevcut hükümet ise Türklüğe düşmanlık edenleri “çözüm” adlı yıkım süreci ile muhafaza ederek, yaptıklarını görmezden gelmektedir. Günümüzde ihanetler taltif bulmuş; devletimize ve milletimize karşı işlenen suçlar estetize edilmiştir; Milliyetçi-ülkücülerin 81 ili vatan bilen özgüveni Başbakan’ı korkutmuş ve ülkücü iktidarın ayak seslerinin ne kadar çok duyulduğunu bir kere daha göstermiştir

Bursa’dan Liderimizin tabiriyle bir kere daha belirtmek isteriz ki;
Biz ne insanımızdan cayarız, ne vatanımızdan vazgeçeriz.
Biz ne hıyanette korkar ne de haram yiyenlerden çekiniriz.
Ülkücü Hareket’te mangal gibi yürek, demir dağları eritecek devasa bir cesaret vardır!
Bu duygu ve düşüncelerle sizleri selamlıyor, programımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Sağ olun, var olun. Allah’a emanet olun.” Dedi.

Genel Başkanımızın konuşmasını tamamlaması ve hediye takdiminin ardından sahne alan Ali Kınık, Mustafa Yıldızdoğan ve Ahmet Öngel Ülküdaşlarımıza coşku dolu anlar yaşattı.

Bursa’daki ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter