Genel Başkanımız Bitlis’te

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Bitlis’e giderek çeşitli ziyaretlerde bulundu

Genel Başkanımız Bitlis Ülkü Ocakları’nda Ülkü Ocakları Bitlis İl Başkanı Ersin Kurt ve ülküdaşlarımız tarafından karşılandı. Ocak yönetimi ile istişare toplantısında bulunan Genel Başkanımız sonrasın da Ocaklı gençlerle sohbet etti.

Kılavuz bölgede yaşananlara ve Ülkücü Harekete düşen görevlere yönelik yaptığı konuşmada “ Ülkemizin içinde bulunduğu sürece bakıldığı zaman görüyoruz ki maalesef pek çok kişi ihanette birbiriyle yarışır hale gelmiştir. Batılı devletlerin de desteklemesiyle vatanımız bölünmeye çalışılmakta, üniter yapımızı oluşturan milli unsurlar tahrip edilmeye ve bunun sonucunda yok edilmeye çalışılmaktadır. Ülkücü Hareketin hiçbir neferinin bunu kabullenmesi ve susması asla düşünülemez. Bu açıdan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne verdiğimiz önem de ilk günden beri takip edileceği üzere çok büyüktür. Bölgeye ziyaretlerimiz artarak devam edecektir. Çünkü biz ayrım yapmıyor ve vatanımızı bazıları gibi şuranın ötesi gibi tabirlerle bölmeyerek bir bütün olarak görüyoruz. İnşallah Bitlis’te siz değerli Ülküdaşlarımla birlikte Ülkü Ocakları’nın kutlu sancağını en üst seviyeye çıkaracağız.Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu kalbi bu ülke için çarpan ve bir karış toprağını bile gözden çıkaramayacak olan vatanseverlerin kalesi olmasını sağlayacağız. Sizlerin de bu uğurda mücadele edeceğinize olan inancım tamdır.” ifadelerini kullandı.

Eğitim ve öğretimde başarının ülkemizin geleceği açısından temel vazifemiz olduğunu hatırlatan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “ Eğitim öğretim hayatında hiçbir faaliyette bulunmamış, pozitif ilimler noktasında herhangi bir yetkinliği bulunmayan kişilerle ne davamız ne de ülkemiz hiçbir yere gelemez. Milletimizin ve devletimizin yaşadığı sorunlara eleştirel bir bakış açısı getirmek, yaşanan olumsuzluklara ve sosyal meselelere çare bulmak adına mutlak suretle iyi bir eğitim almalısınız. Lisans eğitiminizi gördüğünüz alanda en iyisi olmak için dur durak bilmeden çalışmalısınız. Pek çok alanda dışa bağımlılığımıza son vermek, milli değerlerimizi korumak adına arge çalışmalarına hız vermelisiniz. Bu dünyada parayla satın alınamayacak en önemli olgular bilgi ve gençliktir. Sahip olduğumuz gençlik potansiyelini doğru kullanmak, nitelikli kadrolar halinde şekillenmesini sağlamak adına da bilgiye ve ilme ihtiyaç vardır. Sokakların karmaşası, figüranların göz boyayan oyunlarına aldırmayın. İthal kahramanların yerine tarihimize damga vurmuş devlet ve ilim adamlarını kendinize örnek alın, çalışmalarını inceleyerek bunları kendinize rehber edinin. Bizim Ülkü Ocakları olarak sizlerden beklentimiz ve isteğimiz budur. Hayata geçirdiğimiz projeler takip edeceğiniz üzere eğitim-öğretimin geliştirilmesi ve gençlerimizin bu noktada teşvik edilmesine yöneliktir. Bizler bu yola sizin gibi genç Ülküdaşlarımıza inanarak ve güvenerek yola çıktık. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” Dedi.

Genel Başkanımız Geçtiğimiz günlerde Bitlis Tatvan’da pkk terör örgütünün hain saldırısı sonucu Şehit Edilen MHP’nin Bitlis Belediye Encümeni adayı Tillo Uçak’ı kabri başında dualarla yad etti.

Sonrasında Tillo Kaptan’ın ailesine taziye ziyaretlerinde bulunan Genel Başkanımız “Yıllardır Bitlis’te Ülkücü Hareket emek vermiş Tillo Kaptan şehit olarak mertebelerin en güzeline ve yücesine erişmiştir. Tillo Uçak’ın canına kastederek bizleri yıldırabileceğini zanneden vatan hainleri iyi bilmelidir ki Ülkücü Hareketin her bir neferi gerektiğinde canını bu vatan için feda etmekten asla sakınmayacaktır. Şehidimizin emaneti emanetimizdir. Dolayısıyla bizleri de kardeş bilin. Neye ihtiyacınız olursa olsun Ocaktaki arkadaşlarımızın daima yanınızda olduğunu, bizlerin de bir telefon uzaklıkta olduğunu aklınızdan çıkarmayan. Şehidimizin emaneti emanetimizdir. Tekrar başınız sağolsun. Şehidimize Allah rahmet eylesin.”dedi.

Gezisi sırasında Eyüp Sultan Hazretlerinin kardeşi Feyzullah Ensari Hazretlerinin Bitlis’te bulunan türbesini ziyaret eden Genel Başkanımız Bölgede olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek gösterdiği ilgiden dolayı Bitlislilere de teşekkür ederek Bitlis Gezisini noktaladı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter