Genel Başkanımız Bitlis’te

Bitlis Ülkü Ocakları Başkanı Ersin Kurt ve Ülküdaşlarımız tarafından samimi bir atmosferde büyük bir karşılanan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra Ocak binasına geçti.

Ocaklı gençlerle bir istişare toplantısı gerçekleştiren Kılavuz eğitim-önemine dikkat çekerken yaptığı konuşmada ” Ülkemiz gençlik anlamında çok büyük bir potansiyele sahiptir. Bugün dünya üzerinde söz sahibi olmaya, diğer medeniyetlere üstünlük sağlamaya çalışan ülkelerin en büyük ihtiyacı olan genç nüfus bizde fazlasıyla mevcuttur. Ancak bu verilerin sayısal açıdan fazla olmasının tek başına bir önemi yoktur. Önemli olan sahip olduğumuz potansiyeli layıkıyla kullanmaktır. Bugün milli ve müreffeh bir sisteminin inşa edilmesinin, bağımsız devlet yapısının korunabilmesinin anahtarı da bilgiyle bezenmiş gençliktedir. Bilgiyi kendi toplumlarını ve düzenlerini inşa etmede son derece etkin bir şekilde kullanan bu ülkeler, dünya siyasetinin de belirleyicisi olma hakkını kazanmaktadır. Bilgiye değer vermeyen toplumlar ise hiçbir şey üretememekte ve geri kalmışlığa mahkum olmaktadır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de işaret ettiği üzere “Başarı için muntazam plânlı çalışma yapmak lâzımdır. Son nefesimizi verinceye kadar çalışacağız”. Buradan hareketle sizlerde bir anınızı dahi boş geçirmemeli sistemli bir şekilde çalışarak kendinizi her alanda geliştirmelisiniz. Başarısıyla göz kamaştıran herkes tarafından yolu gözlenen, hayranlığı duyulan özlemi içerisinde bulunduğumuz gençliği kendi içimizde yaratmalıyız. Türk Gençleri dünyaya Türkçe bakabilen, nitelikli, ahlaki ve ilmi anlamda kendisini yetiştirmiş bireyler olmalıdır. Nitekim Ülkü Ocakları’nın çalışmaları eğitim ve kültür üzerinedir, misyonu ise bilgili ve milletimizin sorunlarına ilişkin çözüm önerileri sunan nitelikli bireyler yetiştirmektir. Ülkücü gençlik eğitim – öğretim süreçlerini başarılı bir şekilde bitirmeli ve kendisini her anlamda geliştirmelidir. Ülkü Ocakları hayata geçirdiğimiz projelere de bakıldığı zaman eğitim odaklı çalıştığımız açıkça görülecektir. Çünkü bizler gençliğimize inanıyor, bugün yaşadığımız sorunların çözümlerinin öz kaynaklarımız tarafından ortaya konulacağını düşünüyoruz. İstek ve inancın her güçlüğü devireceğini bilen gençlerimizin önünde hiçbir engel aşılamaz değildir. Bunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Son dönemde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ekseninde ülkemizde yaşanan gelişmelere de değinen Kılavuz ” Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’ne sürekli ziyaretler yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bu ziyaretlerimizde sadece Ocak binamıza gitmiyoruz. Esnafımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımız ile bir araya gelerek onların dertlerini dinliyoruz. Bölgede bulunduğum süre zarfında yaptığım gözlemlere göre iktidar partisinin gerçekleştirdiği açılım zırvası ile bölgede devlet otoritesi kaybolmuş, bu boşluğu fırsat bilen bölücüler istedikleri gibi at koşturmaya başlamıştır. Bölgede terör örgütü bilindiği gibi yol kesme eylemleri yapmakta vatandaşlarımıza kimlik kontörlü uygulamaktadır. Bölge halkı bölücü örgütün insafına terk edilmiş durumdadır. Örgüt bölge halkını kendine mecbur etmektedir. Bu hükümetin acizliğidir. Tavizkar ve ver-kurtulcu siyaseti ile hainlerin en önemli güven kaynağı olan iktidar, koltuğu uğruna teslimiyetçi bir politika izleyen Damat Ferit’in günümüzdeki iz düşümüdür. Bir kez daha ifade etmek isterim ki Ülkücü Hareket dün olduğu gibi bugünde Türk milletinin ve onun değerlerinin bilfiil müdafiidir. Ülkü Ocakları ayrıştırmayı değil birleştirmeyi, dışlamayı değil kucaklamayı ilke edinerek, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ‘Siz ne kadar Kürt’seniz ben de o kadar Kürt’üm. Ben ne kadar Türk’sem siz de o kadar Türk’sünüz.’ sözüne sadakatini sürdürmekte ve Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in ‘Bin yıllık kardeşliğini yaşa ve yaşat.’ diyerek ifade ettiği bütünlüğü korumaya yeminli olarak kutlu yürüyüşünü sürdürmektedir. Son olarak söylemek isterim ki Türkiye ve Türk milleti üzerinde bölücü amaçlar güden hainler, bu hainlerin yerli işbirlikçileri ve bu yılanları yıllardır besleyen müstemlekeciler şu gerçeği akıllarından çıkarmamalı hatta hatırladıklarında uykuları kaçmalıdır. Bu millet için canını feda etmekten geri durmayacak olan Türk Milliyetçileri dimdik ayaktadır, oynanan oyunun farkındadır ve tüm bu oyunları bozmaya kararlıdır.” dedi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter