Genel Başkanımız Bitlis Ziyaretlerine Devam Ediyor

Genel Başkanımız Doğu ve Güneydoğu Anadolu ziyaretleri kapsamında Bitlis ve Adilcevaz’ı ziyaret etti.

Genel Başkanımız Bitlis ziyaretinin 2. Gününde Adilcevaz ilçesini ziyaret etti. Burada esnafla ve vatandaşlarla bir araya gelen Genel Başkanımız  herkesle tek tek sohbet etme fırsatı buldu. Genel Başkanımız vatandaşlarla sohbetinde yaptığı konuşmada “Bizi birbirimizden ayırmaya çalışanlara asla fırsat vermemeliyiz, vermeyeceğiz. Bu coğrafyada yaşayan Türk Milleti’nin arasında 1000 yıldır oluşan kardeşlik hukuku bozulmalıdır. Bölge üzerinde oyunlar oynayarak, milletimizi pazarlık malzemesi olarak kullanabileceğini zanneden gafillere karşı en sert cevabı hep birlikte vereceğiz. Milli ve manevi değerlerimizi istismara fırsat vermeden vatanımızın ve milletimizin bütünlüğünü koruyacak Ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutları beraber dağıtacağız. Kim ne derse desin bölge insanımızın yanında olacak, sorunlara beraber çözüm arayacağız. Hükümet temsilcileri eli kanlı katillerle masa etrafında sözde çözüm safsatası altında bölge insanını göz ardı ederek terör örgütüyle baş başla bırakmaya çalışsa da bizler sizin yanınızda olacağız. Burada Ülkücü Harekete ilişkin gösterdiğiniz ilgiden dolayı da sizlere çok teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Adilcevaz’dan sonra Bitlis Ülkü Ocakları’nı da ziyaret etti. Ocaklı gençlerle sohbet eden Genel Başkanımız bölgede yaşananlara ve Ülkücü Harekete düşen görevlere yönelik bir konuşma yaptı. Genel Başkanımız yaptığı konuşmada “ Ülkemizin içinde bulunduğu sürece bakıldığı zaman görüyoruz ki maalesef pek çok kişi ihanette birbiriyle yarışır hale gelmiştir. Batılı devletlerin de desteklemesiyle vatanımız bölünmeye çalışılmakta, üniter yapımızı oluşturan milli unsurlar tahrip edilmeye ve bunun sonucunda yok edilmeye çalışılmaktadır. Ülkücü Hareketin hiçbir neferinin bunu kabullenmesi  ve susması asla düşünülemez. Bu açıdan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne verdiğimiz önem de ilk günden beri takip edileceği üzere çok büyüktür. Bölgeye ziyaretlerimiz artarak devam edecektir. Çünkü biz ayrım yapmıyor ve vatanımızı bazıları gibi şuranın ötesi gibi tabirlerle bölmeyerek bir bütün olarak görüyoruz. İnşallah Bitlis’te siz değerli Ülküdaşlarımla birlikte Ülkü Ocakları’nın kutlu sancağını en üst seviyeye çıkaracağız. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu kalbi bu ülke için çarpan ve bir karış toprağını bile gözden çıkaramayacak olan vatanseverlerin kalesi olmasını sağlayacağız. Sizlerin de bu uğurda mücadele edeceğinize olan inancım tamdır.”ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız esnaf ziyaretlerinde bulunarak halkla bir araya gelerek sohbet etme fırsatı buldu. Ziyaretler esnasında vatandaşlarımızla tek tek sohbet eden Genel Başkanımız görüş alışverişinde bulundu. Bölgede olmaktan çok mutlu olduğunu belirten Genel Başkanımız gösterdiği ilgiden dolayı Bitlislilere de teşekkür etti.

Genel Başkanımız ziyaretlerinin tamamladıktan sonra Bitlis’ten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter