Genel Başkanımız Bingöl’de

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ziyaretleri kapsamında Bingöl’e gitti.

Bingöl Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Bayram ve Ülküdaşlarımız tarafından karşılandı. Ocaklı gençlerle tek tek selamlaşan Genel Başkanımız onlarla sohbet etme fırsatı da buldu. Bir istişare toplantısı da gerçekleştiren Kılavuz burada yapmış olduğu konuşmada “Eğitim ve kültür alanında araştırma ve geliştirme anlamında proje hazırlıklarımız devam etmektedir. Çünkü Ocaklı gençler için öncelikli hedef iyi bir eğitim almak olmalıdır. Her nerede olursanız olun mutlaka eğitiminizi tamamlayın. İlim tahsil ettiğiniz alanın neresi olduğuna bakmaksızın kendinizi geliştirmeye bakın. Devletimizin ve milletimizin yönetim kadrolarında çalışacak nitelikli elemanlara ihtiyacı vardır. Aydınlık geleceğimizin sağlam bir şekilde inşa edilmesi, muasır medeniyeteler seviyesine erişmemiz amacıyla iyi bir lisans eğitimi almanız son derece önemlidir. İçinde bulunduğumuz çağ bilgi çağıdır. Bizler de bu çağa ayak uyduracak, gelişmeleri yakından takip ederek milli ve manevi hasletlere göre bunları yeniden yorumlayabilecek, yarın geleceği devlet kadrolarında yapacağı icraatlara bu kapsamda yön verebilecek nitelikli bireyler yetiştirmek durumundayız. Kendinize çağlara damga vuran, ilmi ve ahlaki anlamda sizin yaşlarınızda kendisini geliştirmiş Fatih Sultan Mehmet Han’ı, bitti denilen bir yapıyı ayağa kaldırıp Anadolu’yu yeniden fetheden Atatürk’ü, tabutluklara dar gelen, Türk Gençliği’ninbaş ucu kitabı olan Dokuz Işık’ı bizlere kazandıran Başbuğ Alparslan Türkeş’i örnek alın. Onların ülkülerini ülküleriniz bilin.” İfadelerini kullandı.

Bölgede yaşanan gelişmeler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemiz adeta kaderine terk edilmiş durumdadır. Ülkü Ocakları olarak yaptığımız ziyaretlerde gözlemim şudur ki halkımız adeta terör örgütünün bataklığına doğru itilmeye çalışılmaktadır. Terör örgütü devletin otoritesini hiçe sayarak sözde mahkemeler kurmuş, kolluk faaliyetleri yapmaya başlamış, vatandaşlarımızdan vergi adı altında haraç toplamaya başlamıştır. Açılım zırvası adı altında yapılan atılan adımlar neticesinde kapatılan karakollarımız terör örgütü üyelerinin ve sempatizanlarının meskeni olmuştur. Terör örgütünün mütecaviz tavırlarına maruz kalan devlet görevleri ise bu tarz eylemler sırasında bölgenin mülki amirleri ise bırakın gereken tepki göstermeyi bölücü teröristlere “artık amacınıza ulaştınız yolu açın“ diyerek adeta ricada bulunmaktadırlar. Mevcut siyasal iktidarın acizliği ve bunun neticesinde ülkemizi içine düşürdüğü durum ayan beyan ortadadır. Uzun Hasan’ın diyarı Diyarbakır’da, Ahmet Salman’ın memleketi Ağrı’da, Hikmet Tekin’in şehadet mertebesine eriştiği Bingöl’de yaşananları kabul etmemiz mümkün değildir. Devletimizin yetkililerini bir an önce çıktıkları bu ihanet yolculuğundan dönmeye çağırıyoruz. Vatandaşlarımızın bölücü örgütün karşısında çaresiz bir şekilde teslim olmasına göz yumulmamalı, onların yanında olunmalıdır. Ülkü Ocakları olarak bizler bölgede yaşayan vatandaşlarımızın daima yanında olacağız. Onların kesilmeye çalışan sesi olacak, yaşadığı sorunların halledilmesi noktasında mesai harcamaya devam edeceğiz. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ‘Siz ne kadar Kürt’seniz ben de o kadar Kürt’üm. Ben ne kadar Türk’sem siz de o kadar Türk’sünüz.’ Sözünü aklımızdan çıkarmayacak bin yıllık kardeşliğimizin bozulmasına asla fırsat vermeyeceğiz. Bu toprakların bir karışına dahi göz dikene karşı uyanık olacak, Şehidimiz Hikmet Tekin ve daha niceleri gibi canımızı feda etmekten asla geri durmayacağız.” dedi.

Bingöl ziyaretleri sırasında Genç ilçesine giderek bir Ocak açılışı gerçekleştiren Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “Ülkemizin dört bir yanında teşkilatlanma çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Gençlerimizin menşei belli olmayan odakların eline geçmesine fırsat vermeyecek, Türk gelenek ve göreneklerine göre yetişmesini sağlamak adına Ocaklarımızı açmaya devam edeceğimiz. Şükürler olsun ki tüm engellemelere rağmen Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da teşkilatlanmaya devam ediyoruz. Bugün de Bingöl ilimizin Genç İlçesine Ocağımızı açıyoruz. Bundan ötürü çok mutluyum. Genç Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini yürütecek olan Ali Ari’ye başarılar diliyorum.” dedi.

Genel Başkanımız Bingöl’de halk, esnaf ve polis teşkilatı ziyaretleri yaparak vatandaşlarla ve güvenlik güçleri ile tek tek sohbet etme imkanı buldu. Ziyaretleri boyunca Genel Başkanımıza yakınen ilgi gösteren Bingöl halkı bölgenin sorunlarını Genel Başkanımıza iletti. Genel Başkanımız gösterilen ilgiden ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek bölgeye yapılan ziyaretlerin önümüzdeki dönemde de süreceğini belirtti. Türk Milleti’nin bir olduğunu belirten Genel Başkanımız ayrıştırma gayesiyle hareket edenlere asla fırsat vermeyeceklerini dile getirdi.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra 13.08.1979 yılında şehit edilen Bingöl Belediye Başkanımız Hikmet Tekin’in kabrini ziyaret ederek dua etti. Genel Başkanımız ayrıca Bingöl Genç İlçe Başkanımız Şehidimiz Hadin Ari, Muhittin Uluçay ve Bingöl’de bulunan tüm şehitlerimizin kabirlerini tek tek ziyaret ederek dua etti. Bingöl’de bulunan 33 Şehit Anıtı’nı da ziyaret eden Kılavuz şehitlerimizin aziz hatıralarını yad ederek, dua etti.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter