Genel Başkanımız Beyşehir Ülkü Ocakları Başkanımız merhum Serhat Turak’ın Mevlidi Şerif’ine Katıldı

Genel Başkanımız Beyşehir Ülkü Ocakları Başkanımız merhum Serhat Turak’ın Mevlidi Şerif’ine Katıldı

İlk olarak Ülkücü Şehidimiz Şahin Buyrukbilen’in kabrini ziyaret eden Genel Başkanımız şehidimizin kabri başında dua etti.
Genel Başkanımız kabir ziyareti sonrası geçtiğimiz günlerde elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Beyşehir Ülkü Ocakları Başkanımız Serhat Turak için okutulan Mevlid-i Şerif’e katılmak üzere Beyşehir’e gitti. Kuran-ı Kerim tilaveti ve duaların edilmesinin ardından Beyşehir Ülkü Ocakları’na geçen Kılavuz burada Ülküdaşlarımızla bir araya gelirken yaptığı konuşmada “MHP Konya İl Kongresi dönüşü geçirdiği kaza sonucu vefat eden Serhat Turak kardeşimizi bir kez rahmetle anıyorum. Ülkücü Ülkücünün öz kardeşidir düşüncesinden hareketle bizler bir kardeşimizi kaybetmiş bulunuyoruz. Bugüne kadar Ülkücü Harekete samimiyetle hizmet etmiş Serhat kardeşimiz gönlümüzdeki yerini almıştır. Yaptığı hizmetlerden bizler razıyız. Allah da razı olsun. Mekanı cennet olsun. Sizlere düşen görev de Serhat Turak’ın bıraktığı yerden devam etmeniz, davamızı başarıya ulaştırmak için mücadele etmeniz ve bu şekilde emanete sahip çıkmanızdır.” ifadelerini kullandı.
Genel Başkanımızın Beyşehir Ülkü Ocakları ziyaretinin ardından kendisiyle beraber burada bulunan ailesini de evinde ziyaret ederek taziyelerini iletti. Serhat Turak’ın ailesini ailemiz olarak bileceğimizi ve Ülkü Ocakları’nın her daim yanlarında olduğunu belirten Kılavuz neye ihtiyaçları olursa olsun bir telefon kadar uzakta olduğumuzu ifade etti.
Aileyi ziyaretinin ardından son olarak Seydişehir Ülkü Ocakları’na da giden Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Ocaklı gençlerle bir araya geldi. Kılavuz yaptığı konuşmada “Ülkü Ocakları temelinde şehit kanları olan, dünyada en ağır sosyal maliyeti ödemiş müstesna bir kurumdur. Bu nedenle çatımız altında bulunan, görevi her ne olursa olsun tüm arkadaşlarımız yaşayışlarına dikkat etmek durumundadır. Ülkücü her şeyden önce eğitimli bir birey olmalıdır. İlkelliğin duvarlarını yıkmamış, cehaletin pençesine düşmüş, ufku dar kimseler davamızı başarıya ulaştıramaz. O nedenle ilim tahsil ettiğiniz alanlarda hassasiyetle çalışmalı, bir gününüzü dahi boşa geçirmemelisiniz. Milli ve müreffeh Türkiye’nin mimarları sizler olacak, ülkemizi felaha sizler erdireceksiniz. Ülkü Ocakları olarak bizler eğitim almak, geleceğe sağlam adımlarla yürümek ve vatanımız adına bir şeyler yapmak uğruna mesai harcamak isteyen her gencimizin sonuna kadar yanındayız. Hayata geçirdiğimiz projelere de bakıldığı zaman bu düşüncemiz açıkça görebilirsiniz. Kendinize mutlaka bir hedef belirlemelisiniz. Çünkü rotası olmayanın hedefe varamayacağı açıktır. Rotanızı doğru belirleyebilmek ve geniş bir perspektifle düşünebilmek için iyi bir eğitim almanız şarttır. Türk Milleti’nin gelecek adına umudu Ülkücü Gençliktedir. Bizler öz kaynaklarımıza inanıyor ve bizleri başarıya ulaştıracak yegane gücün Ülkücü Gençlikte var olduğunu biliyoruz. Yolumuz uzun ve çetindir. Bizleri yolumuzdan alıkoymak, istedikleri şekillendirmek ve sizlere yön vermek isteyenler elbette olacaktır. Ama sizler bunlara aldırmadan doğru bildiğiniz yolda ilerleyecek ve Lider Ülke Türkiye ülküsünü gerçekleştireceksiniz. Allah yar ve yardımcınız olsun.” Dedi.
Konya’daki temaslarını tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra kentten ayrldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter