Genel Başkanımız Bayburt’ta

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Bayburt’a gitti.

Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Okutmuş, İl Ocak yöneticileri ve Ülküdaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılanan Genel Başkanımız, Bayburt’ta Ülkü Ocakları il binasına gelerek Ortaöğretim ve Üniversite birimlerinden Ocaklı gençlerle kahvaltı yaptı.

Kahvaltı sonrasında esnaf ziyaretleri yapan Genel Başkanımız vatandaşlarla da sohbet etti. Daha sonra açılışını yapmak üzere Bayburt Ülkü Ocakları tarafından hayata geçirilen Başbuğ Alparslan Türkeş Bayburt Ülkü Evleri’ne geldi

Dualar eşliğinde yapılan açılış töreninde bir konuşma yapan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, “ Ülkü Ocakları tarafından eğitim ve sosyal sorumluluk alanında hazırlanan projeler başta olmak üzere diğer projelerimiz tüm hızıyla ve başarıyla devam ediyor. Ülkü Ocakları, Türk Milleti’ne hizmeti şiar edinmiş bir kurumdur Ülkücü gençlerin milli ve manevi değerlerle bürünerek memleket faydasına hizmet edebilecek makamlara gelebilmeleri için öncelikli eğitimli olmamız gerekir. Türk Milleti’nin iyi bir şekilde yönetiminin tesisi adına ülkücü gençlerin milli manevi değerlerle bürünüp millet, memleket faydasına hizmet edebilecek makama gelmeleri için evvela eğitimli olmaları gerekir. Bu sebepten ötürü Türkiye’mizin hemen her vilayetinde Ülkü Evleri projesini hayata geçirdik. Gençlerimizin ülke genelinde, üniversitelerde gördükleri eğitim öğretim karşısında çeşitli barınma sorunları ile karşılaştıklarını gördüğümüzden ötürü bizde Ülkü Ocakları olarak gençlerimizin imanlı, ahlaklı, terbiyeli bir şekilde yetişmesi adına böylesi kurumları ülkemizin her vilayetinde açmış bulunmaktayız. Bugün Allah’a şükürler olsun, Bayburt şehrimizde de Başbuğ Alparslan Türkeş Ülkü Evleri’ni açacağız. Cenab-ı Allah ülkemize milletimize hayırlı uğurlu eylesin. Ülkü Evlerinde milletimize güzel hizmetler yapacak gençliğimizin yetişmesini temenni ediyorum.” dedi.

Ülkü Evlerinin açılışının ardından Masat Köyü’ndeki Dede Korkut Türbesi’ni ziyaret eden Genel Başkanımız, türbe hakkında bilgiler aldı. Dede Korkut Türbesi dönüşünde MHP Bayburt İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek İl Başkanı Suat Doğan ile görüşen Genel Başkanımız sonrasında Türk-Eğitim Sen’i ziyaret etti. Burada bir dizi temaslarda bulunan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Beşiktaş futbol takımının kalecisi Tolga Zengin’in annesinin Bayburt’ta ikamet eden kardeşlerinin evlerine giderek taziyede bulundu.

Programına Ocak Binasında verdiği seminerle devam eden Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Türk Milliyetçiliği fikriyatının ideallerinin hayata geçirilmesi için yılmadan çalışılması gerektiğine vurgu yapan Genel Başkanımız “ Öncelikle kendini iyi yetiştirmiş, olayları doğru bir şekilde analiz etme yetkinliğini kazanmış, bu analiz çerçevesinde dünyaya Türkçe bakan, Türkçe okuyan bireyler haline gelmelisiniz. Bu kapsamda ülkemizin temel sorunlarına ilişkin farklı ülkelerden ve odaklardan medet ummak yerine, bu sorunlara Ankara perspektifinden bakarak çözüm önerileri getirebilirsiniz. Sizleri yolunuzdan saptırmaya, sonu karanlık olan bir yola sokmak için kavganın içine çekmeye çalışanlara aldırmamalı, vatana ve millete hizmet yolunda daha fazla ne yapabilirim, nasıl yararlı olabilirim düşüncesine göre hayatınızı programlamalısınız. “ifadelerini kullandı. Seminerin ardından okul teşkilatlarıyla da ayrı ayrı görüşen Genel Başkanımız, ocaktaki programının ardından Bayburtspor taraftar grubunu ziyaret etti. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren taraftar grubu lideri, Genel Başkanımıza Bayburtspor atkısı hediye etti.

Ziyaretlerine Bayburt’un yerel gazetesi Bayburt Postası ile devam eden Genel Başkanımız gazete sahibi Murat Okutmuş ile bir süre sohbet etti. Sonrasında Bayburt Devlet Hastanesi’ne gelen Genel Başkanımız Olcay Kılavuz burada tedavi gören Şehit Sebahattin Bozo’nun annesine geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Şehit annesiyle bir süre sohbet eden ve elini öperek hayır duasını aldı. Genel Başkanımız, hastane çıkışında bir diğer şehit İdris Karakaşoğlu’nun ailesinin evine misafir oldu ve Şehit Babası Mustafa Karakaşoğlu ile uzun bir süre sohbet etti. Sohbet sırasında “ Davamızın bu günlere gelmesi için gözlerini bile kırpmadan canlarını ortaya koyan cesaret timsali Ülkücü şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak bizim boynumuzun borcu olduğunu belirtti.

Programı çerçevesinde Arpalı ve Aydıntepe MHP İlçe teşkilatlarını da ziyaret eden ve yaptığı konuşmalarda, Ülkenin zor dönemlerden geçtiğini vurgulayan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’u her iki ziyaretinde de çok sayıda Ülküdaşımız karşıladı. Ülke bir ateşin içine atılmışken hiç bir Ülkücünün sessiz kalamayacağını ifade eden Kılavuz, “yorulmak ve bıkkınlık göstermek gibi bir lüksümüz yok.” dedi.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz programının ikinci gününde temaslarına Bayburt Fen Lisesi’ni ziyaret ile başladı. Bayburt Fen Lisesi Müdürü Yusuf Kardeş İle görüşen Genel Başkanımız okul ve öğrenciler durumu hakkında bilgi adlı. Sonrasında Fen Lisesi öğrencileri ile sohbet fırsatı buldu. Eğitimin önemine vurgu yaparak “Türk gençliğinin asli vazifesi eğitim hayatını layıkıyla tamamlamak, ardından alanıyla ilgili çalışmalar yapmaktır. Sizlerde birer Fen Lisesi öğrencisi olarak Türkiye’nin en başarılı kişileri arasında yer alıp üniversite hayatınızı en iyi şekilde tamamlamalı ve devletimizin ihtiyaç duyduğu alanlardaki kadrolara yerleşmelisiniz. Ülkemize yaşanan sorunlara ilişkin çözümler üretmelisiniz” dedi.

Ziyaretlerine Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile devam eden Genel Başkanımız İl Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN ile bir süre sohbet etti. Bayburt’taki eğitim kurumları ve faaliyetleri ile bu kurumlarda yaşanan sorunlar hakkında bilgi alan Genel Başkanımız, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak bizimde temel misyonumuz olan eğitim faaliyetleri noktasında; Türk gençliğinin, Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletiyle bir nebze ileriye gitmesi için yapılan her türlü çalışmanın destekçisiyiz “ dedi. Görüşmelerini tamamlayan Genel Başkanımız sonrasında İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ayrıldı

Bayburt Şehit Aileleri Derneği’ni ziyaret eden Genel Başkanımız burada Başkanı Haluk Akkoyunlu ile temaslarda bulundu. “Hepimiz Mehmet’iz, Mehmetçiğiz. Hepimiz bu vatanın evlatlarıyız. Sizin şehit çocuklarınız bizlerin kardeşleri ve bu vatan hala ayakta duruyorsa onların yüzü suyu hürmetinedir. Cenab-ı Allah bizleri onların hayırlarından şefaatlerinden eksik bırakmasın. Hepsinin mekânı Resulullah’ın yanı olsun. Allah bu milletin her ferdine şehitlik nasip etsin. Boynu eğik yürümektense şehit olup bayrağa kan olmak bu milletin çocuklarının en güzel rüyası. Onun için ki analar artık ağlamayı bıraksınlar. Çünkü onlar mert kurşunu ile değil bir avuç namert kurşunuyla şehit oldu.” dedi. Dernek Başkanı Haluk Akkoyunlu’nun Genel Başkanımıza Güvenlik Şehitleri adlı kitabı hediye etmesi ile ziyaret tamamlandı.

Bayburt Üniversitesi’ne gelen Genel Başkanımızı üniversite teşkilatlarına mensup ülküdaşlarımız yoğun bir katılımla karşıladı. Bayburt Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun Bayburt ile görüşen Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, eğitim kurumlarında yaşanan olaylara ilişkin görüşlerini iletti. Bu eylemlerin hangi odaklar tarafından yapıldığını da dile getirdi. “ Üniversitelerde eğitim gören öğrencilerinin eğitim alma haklarını gasp eden bu odakların çıkardığı olaylara karşı üniversite yönetimleri ve kolluk kuvvetlerinin önlem alması gerekir. Medyanın konuyla ilgili sunumu ”Karşıt görüşlü öğrenciler arasında çatışma” şeklinde olmaktadır. Olayları basite indirgeyen bu tavır bütünüyle asılsız ve mesnetsizdir. Olayların tarafları eğitim hakları gasp edilen milliyetçi öğrenciler ve kendilerine öğrenci diye adlandıran bölücü örgüt yandaşlarıdır. Bu noktada eğitim hakları gasp edilen ve üniversitelerdeki olaylarda mağdur olan ve tek suçlarının millete hizmet için eğitim hayatını başarıyla sürdürmek olan Türk gençliğinin her zaman yanındayız.” Dedi.

Rektörlükteki temaslarından sonra Bayburt Üniversitesi Teşkilatını ziyaret eden Genel Başkanımız Üniversiteli ülküdaşlarımızla sohbet etti. Sohbeti sırasında: Sizlerin de takip ettiği üzere bölücü örgüt yandaşları ülkemizin neresi olursa olsun ilk olarak eğitim kurumlarına ve öğrenci yurtlarına saldırılar yapmaktadır. Eğitimli bir Türk gençliğinin yetişmesinin kendi emellerini gerçekleştirmelerine mani olacağını bilen batılı güçlerin kuklası teröristler eliyle eğitim kurumlarında huzuru bozma, kavga ortamı yaratma çabasındadır. Türk gençliği buna fırsat vermemelidir, vermeyecektir. Türk gençliği kendi bulunduğu alanda eğitim hayatını en başarılı şekilde tamamlayarak, kendini devletin ve milletin hizmetine adayacaktır. 2023 Lider Ülke Türkiye yolunda kendi kulvarlarında üst düzey yönetici olmayı hedefleyerek, ülkemizin yönetici kadroları, bugün burada oturan Ülkücü kardeşlerimden tahsis edilecektir. Şu gerçeği herkes bilmelidir ki ülkemizi düştüğü bu karanlıktan kurtaracak olanlar; Ülkü Ocakları’nda yetişmiş kendini alanında tam donanımlı olarak geliştirmiş Ülkücü Türk gençleridir. “ dedi.

Bayburt’taki ziyaretini noktalayan Genel Başkanımız daha sonra şehirden ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter