Genel Başkanımız Balıkesir’de

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Balıkesir Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.

Balıkesir Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Can Ateş ve çok sayıda Ülküdaşımız tarafından coşkuyla karşılanan Genel Başkanımız daha sonra beraberindekiler ile birlikte yeni hizmet binasına geçti. Açılış programına Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un yanı sıra MHP Balıkesir Milletvekili, İlçe Ocak Başkanları, MHP Balıkesir İl Başkanı ve yöneticleri de katıldı.

Edilen dualar ve kesilen kurbanla açılışını gerçekleşmesinin ardından yeni Ocak binasını gezen Kılavuz gençlerle bir araya gelerek bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda bir konuşma da yapan Kılavuz “Ülkü Ocakları tarafından eğitim ve sosyal sorumluluk alanında hazırlanan projeler başta olmak üzere diğer projelerimiz tüm hızıyla ve başarıyla devam ediyor. Ülkü Ocakları, Türk Milleti’ne hizmeti şiar edinmiş bir kurumdur. Bizim amacımız gençlerimizin çağın gereklerine uygun bir şekilde yetişmesini sağlamaktır. Ülkücü gençlerin milli ve manevi değerlerle bezenerek vatan- millet yararına hizmet edebilecek makamlara gelebilmeleri için ilk şart eğitimli olmasıdır. Başarısıyla göz kamaştıran herkes tarafından yolu gözlenen, hayranlığı duyulan özlemi içerisinde bulunduğumuz gençliği kendi içimizde yaratmalıyız. Ülkü Ocakları dünyaya Türkçe bakan, ülkemiz başta olmak üzere gençliğin sorunlarına karşı çözüm önerileri ortaya koyan bireyleri bugüne kadar yetiştirtirmiştir, yetiştirmeye de devam edecektir.   Hayata geçirdiğimiz projelere bakıldığı zaman da Türk Gençliği’ne bu kapsamda verdiğimiz destek açıkça görülecektir. Ülkü Evleri, Erol Güngör Gelişim Programı gibi uzun soluklu projeler ile gençliğimiz arasında tatlı bir rekabet sergilemeye yönelik Türkiye Geneli Bilgi Yarışması’nı geleneksel hale getirdik. Bizler biliyor ve inanıyoruz ki ülkemizi düştüğü bu karanlıktan kurtaracak olanlar; Ülkü Ocakları’nda yetişmiş kendini alanında tam donanımlı olarak geliştirmiş, aldığımı eğitimi ülküleriyle birleştirerek hedefine emin adımlarla ilerleyecek olan Ülkücü Türk gençleridir.” İfadelerini kullandı.

Son dönemde ülkemizde yaşanan gelişmelere ve Ülkücü Hareketin olaylara bakış açısına yönelik olarak da görüşlerini dile getiren Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “ Ülkemizde yaşanan gelişmeler artık hayret verici düzeydedir. Bir insanımızın bile kabul edemeyeceği, içine sindiremeyeceği ne varsa bugün hayata geçirilmektedir. Türk Milleti tarihinin hiçbir döneminde bu kadar gayri milli bir yönetimle yönetilmemiştir. Türküm demek adeta suç sayılmakta, bayrak taşımak provokasyon olarak nitelendirilmektedir. Açılım zırvasıyla başlayan süreçteki Habur ve Oslo rezaletlerine yenileri eklenmiş, Türk topraklarının sınırlarında terörist karşılamak alışagelmiş bir hadise olarak lanse edilmiş ve bizlerden de normal bir olaymış gibi tavır sergilememiz beklenmiştir. Ülkemiz adeta yangın yeriyken devleti yönetme mükellefiyetini yerine getirmeyen yöneticilerimiz öksüzün-yetimin parasıyla kendilerine payitaht yaptırma derdindedir. Çalışanlarımız ve emeklilerimiz geçim sıkıntısı içinde yaşarken onların parasıyla sefa sürdürme derdinde olanların yakası iki cihanda da bir araya gelmeyecektir. Görülüyor ki gidişat iç açıcı değildir. Bu noktada Ülkücü Harekete büyük bir görev düşmektedir. Ülkücü Hareket olarak yine ve yeniden topyekun vatan mücadelesine girişmeliyiz. Durmak dinlenmek gibi bir lüksümüz yoktur. Elimizden geleni hatta fazlasını yapmalıyız.” İfadelerini kullandı.

Sokak olaylarına da değinen Kılavuz “ Ülkücü Gençlik hiç bir şekilde sokaklarda olmayacaktır. Bizleri doğru bildiğimiz yoldan saptırmaya, provoke ederek kavganın ve kaosun bir tarafı haline getirmeye çalışanlar elbette olacaktır. Sizler ne olursa olsun bunlara aldıramayacak sonuna kadar soğukkanlılığınızı muhafaza edeceksiniz. Sokakların karanlığı bizlere fayda getirmeyecektir. Gerekirse canımızı feda edeceğiz ancak son ana kadar mukaddes bildiğimiz değerleri ayaklar altına aldırmamak adına dimdik duracağız.” İfadelerini kullandı.

Açılış çerçevesinde pilav ve aşure ikramı da yapıldı.

Genel Başkanımız Balıkesir Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasında Ülkücü Şehitlerimiz için hazırlanan “Şehitler Köşesi”, son şehidimiz Cengiz Akyıldız’ın adının verildiği mescidini, Kemal Ürer dersliğini ve Atalay Çakır konferans salonunu da gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Balıkesir’deki temaslarını tamamladıktan sonra Balıkesir’den ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter