Genel Başkanımız Aydın Ziyaretlerini Tamamladı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Aydın gezisinin 2. gününde Doğu Bölgesi’ndeki İlçe Ocakları ziyaret etti. Bu ziyaretlerde Umurlu, Köşk, Yenipazar, Bozdoğan, Nazilli Ülkü Ocakları’na gidildi. Genel Başkanımıza ziyaretleri esnasında Aydın Ülkü Ocakları Başkanı Ali Özer, İl Ocak Yöneticileri eşlik ederken gidilen yerlerde İlçe Ocak Başkanları ve yönetimleri tam kadro hazır bulundu. İlçe ziyaretlerinde sıcak bir atmosferde çok sayıda Ülküdaşımız tarafından karşılanan Genel Başkanımız yaptığı konuşmalarda şu mesajı verdi:

” Ülkemiz üzerinde geçmişten kalan emellerini gerçekleştirmek isteyenler kirli oyunlar tezgahlamaktadır. Vatanımızın birliği ve bütünlüğüne kastedilmekte, milli birlik ve beraberliğimizin bozulması için nifak tohumları ekilmektedir. Tarihsel gerçekler ortada dururken, adeta Türk tarihten çıkarsanız geriye çok fazla bir şeyin kalmayacağı herkes tarafından bilinirken “Türk ırkı yoktur” denecek kadar ileriye gidilmiş, haddini hududunu bilmez, sabrın sınırlarını zorlayan açıklamalar yapılmıştır.  Ortaya çıkan bu tablo neticesinde ellerini ovuşturarak bölünmemizi bekleyenler umduğunu bulamayacaktır.  Adımızdan dahi daha önce gelen Türklüğümüzü başta devlet zihninden ve yetkili  organlarından kaldırmak suretiyle yok etmeye çalışanlar, Türkçemizi yıpratarak başka dilleri ve lehçeleri araya sıkıştırmaya çalışanlar karşılarında çelikleşmiş iradesiyle dimdik duran Türk Milliyetçilerini bulacaktır. Karanlık odaklar tarafından sahnelenen bu kirli oyunu kabul etmemiz bazıları gibi sessiz kalmamız mümkün değildir.  Yalan ve riya çukurundan etrafına zehir saçan ihanet timsallerine karşı her alanda mücadele vermeliyiz. Çünkü hainlere geçit vermeyecek yegane yapı daha önce de vurguladığım üzere Ülkücü Harekettir. Yolumuz uzun ve çetindir. Her Ülküdaşımız sorumluluk duygusuyla hareket etmeli, elini taşın altına koymalı ve yolundan çevirmeye çalışan nemelazımcı zihniyetlere de asla kulak asmamalıdır.” dedi

Ülkü Ocakları’nın misyonuna işaret eden Genel Başkanımız Ocaklı Gençlerimizin eğitim hayatlarına yönelik tavsiyelerde bulunurken şu ifadeleri kullandı: ” Ülkücüler İlim Çin’de de olsa gidip onu alınız diyen bir Peygamberin ümmeti olarak kendini ilmi rehber etmelidir. Ülkücülerin çatısı olan Ülkü Ocakları’nın da bir eğitim ve kültür vakfı olması sebebiyle sizlerde eğitiminize öncelik vermelisiniz. Üniversite okuyan Ülküdaşlarımız tahsillerini en iyi şekilde tamamlamalı, lisans eğitimini bitirmekle kalmayıp alanında ilerlemek için çaba sarfetmelidir. Aynı şekilde Üniversiteye hazırlanan Ülküdaşlarımız da hedeflerini belirleyerek çalışmalarını artırmalıdır. Ocaklı gençlerimizin eğitimlerini gerektiği şekilde almaları hem kişisel gelişimleri açısından hem de ülkemiz açısından oldukça önemlidir.  Çünkü ülkemizi Ülkü Ocakları’nın nizamına göre yetişmiş milli değerlerine sadık, imanlı, ahlaklı ve karakterli kardeşlerimiz yönetmelidir. Ülkemizi kuşatmadan kurtarma yolunda milletimizin umudu Ülkücü Gençliktir. Bu bilinçle hareket etmeli bir saniyenizi dahi boşa geçirmemelisiniz. Zaman durma, bekleme zamanı değildir. Sorgulayıp araştıran,  bunun sonucunda çözüm önerileri üretebilen bireyler olmalısınız. Bu çalışmaları yaparken eğitim yuvalarını terör yuvasına çevirmek isteyen kumandası kimin elinde olduğu belli olmayan bölücü-taşeron grupların provokasyonlarına gelmemelisiniz. Onların bölücü eylemlerinin muhattabı Ülkü Ocakları değil kolluk kuvvetleridir. Bu uyarıları dikkate alarak davranacağınızdan en ufak bir kuşkum yoktur.” dedi.

İlçe Ocaklarımızın ziyaretlerinin tamamlanmasının ardından geçtiğimiz günlerde vefat eden, Aydın’da Ülkücü Hareketin büyümesi ve gelişmesi için büyük emek vermiş Av. Bekir Güldamla’nın evini ziyaret eden Genel Başkanımız daha sonra kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter