Genel Başkanımız Antalya’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Alanya Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Sevdamız Alanya Ülkümüz Güçlü Türkiye” konserine katılmak üzere Antalya’ya gitti.

Antalya Ülkü Ocaklarını ziyaret eden Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Antalya Ülkü Ocakları İBaşkanı E. Serkan Uysal, İl Ocak yönetimi ve gençlerle sohbet etti. Gençlerle gündem üzerine konuşan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz son günlerde yaşanan olaylara dikkat çekerek “Ülkücü Hareketi sokaklardaki başıbozuk olayların içine çekme gayretindeler, bunlara karşı uyanık olmamız gerekmektedir.”dedi.

Daha sonra Manavgat Ülkü Ocaklarını ziyaret eden Genel Başkanımız Olcay Kılavuz burada gençlerle sohbet etti. Gençlerin kendilerine büyük hedefler koyması gerektiğini belirten Genel Başkanımız, “Ülkücüler başkalarının belirlediği gayrı milli politikaları bozarak ülkemizi büyük yarınlara ulaştıracaktır.” dedi.

Manavgat’tan sonra Alanya’ya geçen Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Alanya Ülkü Ocakları tarafından tertip edilen “Sevdamız Alanya Ülkümüz Güçlü Türkiye” konserine katıldı. Alanya Belediye binası arkasında düzenlenen etkinliğe MHP MYK Üyesi Hüseyin Yıldız, MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin, Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı E. Serkan Uysal, MHP Antalya İl Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Antalya Kadın Kolları Başkanı Havva Karakullukçu, MHP Alanya İlçe Başkanı Cafer Uyar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, belde belediye başkanları, MHP İl Genel Meclis Üyeleri Belediye Başkan Aday Adayları ve binlerce ülkücü katıldı.

Gecede konuşma yapan Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz ”

Kıymetli Dava Arkadaşlarım,

Muhterem Misafirler,

Sözlerime başlarken hepinizi Yüce Allah’ın selamıyla selamlıyorum, hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Alanya Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu bu güzel programda sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Ülkü Ocakları, faaliyetlerini hız kesmeden sürdürmekte, yurdumuzun her köşesinde ocaklarımız tütmektedir.

Yüce Allah’ın rızasını kazanmak, Peygamberimizin öğrettiği doğrultuda salih bir mümin olmak isteyen gençlerimiz, Ülkü Ocakları çatısında buluşuyor.

Türklüğün yılmaz savunucuları, vatanın çilekeş emanetçileri, milletin kara sevdalıları olan ülkücüler, bozkurtlu bayrağın altında bir araya geliyor.

Geçmişinden aldığı ilhamla bugününü ve yarınını aydınlatan, bilgili, ilkeli ve seviyeli bir gençlik yetiştirmek için dün olduğu gibi bugün de mücadelemiz devam ediyor.

Yüzbinlerce milliyetçi, ülkücü genci bünyesinde barındıran Ülkü Ocakları, Türkiye’nin en büyük gençlik teşkilatı olma özelliğini sürdürüyor.

Cennetmekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in “Hepiniz birer Türk bayrağısınız, bayrağı yere düşürmeyin, lekelemeyin” dediği yiğitler, Ülkü Ocaklarında bayrak nöbetini yerine getiriyor.

Gönlünde vatan ve millet sevdası taşıyan herkese kapımız sonuna kadar açıktır. Niyeti temiz olan herkesi kucaklayan bir anlayışa sahibiz.

Ancak, kutsal davamızı kendi menfaatleri için kullanmak isteyen, içinde art niyet taşıyan hiç kimseye rıza göstermemiz söz konusu değildir.

Ülkü Ocaklarının, yarım asra yaklaşan mazisinde şan ve şerefle dolu olan itibarını lekelemek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir.

Biz, inandığımız değerleri “kınayanların kınamasına aldırmadan”, “Allah’ın hakkı için” söylemeye devam edeceğiz.

Bu yolda karşımıza çıkan engeller ne olursa olsun, kendimize Hazreti Peygamberin “Sağ elime güneşi, sol elime ayı verseniz yine de davamdan vazgeçmem” hadisini örnek alacağız.

Ülkü Ocakları’nın ve ülkücülerin varlığı bu ülkenin en büyük güvencesidir. Onun içindir ki kurumumuz gerek siyasi iktidar, gerek güdümlü medya tarafından sürekli bir itibarsızlaştırılma kampanyasıyla karşı karşıyadır.

Ülkücü-milliyetçi gençlerin, üzerimizde oynanan tüm bu oyunları iyi analiz ederek, dikkatli bir tutum içerisinde bulunması gerekmektedir. Onun için tüm teşkilatlarımız disiplinli bir çalışma içinde hareket etmeli, tahrik ve yönlendirmelere karşı uyanık olmalıdır.

Değerli Ülküdaşlarım,

Saygı değer konuklar,

Hepinizin malumu olduğu üzere ülkemiz son derece sıkıntılı günlerden geçmektedir.

Açılım adı altında terörist başıyla başlatılan müzakere çalışmaları yaşadığımız bu sancılı sürecin fitilini ateşleyen olaylar zincirinin ilk halkası olmuştur.

Sorunlu dış politikanın sonucu olarak sınırlarımız yolgeçen hanına dönmüş, bombalı saldırılar sonucu birçok vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

İstanbul’da Gezi Parkında ki ağaçların kesilmesi ve bu alanın yapıya açılmasını protesto etmek için vatandaşlarımız sokaklara dökülmüş ve 2 haftadan daha uzun bir süre bu eylemler devam etmiştir.

Bu eylemlerin başlaması ve uzamasında AKP’nin uzlaşmaz tavrı, Başbakan’ın diktatörlüğe olan özentisi ve ülkenin içine girdiği kritik eşiğin büyük bir etkisi olmuştur.

Haklı ve makul bir şekilde hükümeti protesto eden vatandaşlarımıza saygı duyuyoruz. Ancak bu eylemleri fırsat bilerek kamu mallarına zarar veren bölücü ve marjinal örgütlerin yaptıklarını da asla mazur göremeyiz.

Ülkücü hareket, Gezi Parkının talan edilmesine karşıdır, ancak tepkimizi sokağa inerek koymayı uygun görmedik. Eylemin farklı noktalara çekilebilmesi ve olası provokasyonların önüne geçmek için bir tedbir mahiyetinde bu kararı aldık.

Hükümete tepkimizi koymak için MHP’nin düzenlediği “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” temalı büyük mitinglerde bir araya gelmeli ve gür bir sesle oradan gereken cevabı vermeliyiz.

Ülkücülerin güçlenmesinden ürken iktidar bir takım ucuz ve seviyesiz tertiplerle ülkücü-milliyetçi seçmeni yönlendirmeye çalışmaktadır.

Bunun en somut örneği AKP’nin düzenlediği mitinglerde 3 hilalli ve bozkurtlu bayrak açan bir avuç şerefsizin görüntüleridir.

Kendi şerefi, namusu ve itibarı olmayan bu zavallılar, efendilerinden aldıkları birkaç kuruş para için bu rezilliği yapmaktan haya etmemişlerdir.

Ülkücülükle ve milliyetçilikle zerre miskal alakası olmayan bu aşağılık insan müsveddeleri, başbakan ve medya tarafından “MHP’liler AKP’ye destek veriyormuş” gibi yansıtılmak istenmektedir.

Hiçbir MHP’li, hiçbir ülkücü Türk milletini bölen, Türklüğü ve milliyetçiliği ayaklar altına alan bu rezil iktidara destek veremez. Bunu hiçbir akıl ve hiçbir vicdan kabul edemez.

Böyle ucuz senaryolarla milliyetçileri kandırdığını düşünen sersemler iyi bilmelidir ki ülkücüler geniş ufuklu insanlardır, sizin zekânız vatansever ülkücülerin yanından bile geçemez.

Ne oyun oynanırsa oynansın, hangi hile ve düzenek uygulanırsa uygulansın Türk milliyetçileri asla mağlup edilemeyecek, ülkücülere geri adım attırılamayacaktır.

Bu kokuşmuş zihniyetin sonu elbette yakındır.

Türk milliyetçileri var oldukça umut vardır. Bizler o umudun temsilcileriyiz. Karanlıktan sonra gelen ışığın adıyız.

Nasıl ki her yokuşun bir inişi varsa, her ayrılığın bir vuslatı mevcutsa, ülkemizin de güzel günlere ulaşması yakındır.

Bu umudun, heyecanın, müjdenin adı Milliyetçi –Ülkücü harekettir.

Allahın izni, ülküdaşlarımızın gayretiyle Sayın Devlet Bahçelinin önderliğinde MHP iktidar olacak ve o gün hainler kaçacak delik arayacaklardır.

Eğer inanıyorsak bu bir hayal değildir, imkânsız kelimesine ülkücülerin sözlüğünde yer yoktur.

Bizim irademiz dağ olsa deviren, çöl olsa geçiren kutlu bir iradedir.

Çünkü bizler binlerce şehit vermiş ama asla eğilmemiş, kırılmamış aksine her koparılışta yeniden filizlenmiş bir yüce davanın mensuplarıyız.

Allah bu uzun ve çetin yolda hepimizin yardımcısı olsun, sağ olun, var olun, Allaha emanet olun.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Gecede ilk sahne alan Ali Kınık, eserleriyle izleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti çekti. Daha sonra sahneye çıkan Mustafa Yıldızdoğan’ın şarkılarına ise geceye katılanlar hep birlikte eşlik etti.

“Sevdamız Alanya, Ülkümüz güçlü Türkiye” gecesine katılanlar sık sık,  “Devletin başına Devlet gelecek” sloganları attı. Ülkücülerin müzik ziyafetini ilçe de bulunan turistler de hayranlıkla izledi.

Konser programında sonra Alanya Ülkü Ocaklarını ziyaret eden Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, burada Ocaklı gençlerle ve parti yöneticileri ile sohbet etti.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Kültür-Sanat

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter