Genel Başkanımız Antalya’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Antalya’ya gitti.

Antalya Ülkü Ocakları Başkanı Emrah Taşkın ve Ocaklı gençler tarafından coşkulu bir şekilde karşılanan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz gençlerle tek tek selamlaştıktan sonra Ocak binasına geçti. Bir istişare toplantısı gerçekleştiren Kılavuz yaptığı konuşmada “Bilgiyi kendi toplumlarını ve düzenlerini inşa etmede son derece etkin bir şekilde kullanan ülkeler, dünya siyasetinde belirleyici role sahip olmakta, her durumda öncü rol oynayabilmektedir. Bilgiye değer vermeyen toplumlar ise hiçbir şey üretememekte ve geri kalmışlığa mahkum olmakta, gelişmiş ülkelere bağımlı bir şekilde yaşar hale gelmektedir. Bugün Türk toplum yapısını incelediğimizde, eğitim ve öğretimin yeterince yaygın olmadığını, bilgiye gereken önemin verilmediğini, yerli üretimden ve sorunlara yönelik milli çözüm önerilerinden çok başka ülkelerden medet umulur hale geldiğimiz açıkça görülmektedir. Bugün hiçbir paranın satın alamayacağı veya en ileri teknolojinin dahi erişemeyeceği genç ve aktif nüfus ülkemizde fazlasıyla bulunmaktadır. Ancak bu potansiyeli doğru kullanmak, eğitimin ve öğretimin doğru programlanarak bilgiyle bezenmeleri sağlanmalıdır. Eğitimin ve öğrenmenin hayatın her anını kapsayan bir olgu olduğundan hareketle her an için kendimizi geliştirmemiz gerekmektedir. Yapılan araştırmalar vatandaşlarımızın okumaya, araştırmaya, proje geliştirmeye ve düşünmeye yeterli ölçüde ilgi göstermediğini ortaya koymaktadır. Öyleyse Türk milliyetçileri olarak bizler toplumumuzun aydınlanmasına ön ayak olmak durumundayız. Bu Türk milliyetçilerinin en asli vazifelerinden bir tanesidir. Bu düşünceyle ülkemizin dört bir yanında ve sınırlarımızın dışındaki Ocaklarımızda binlerce gencimizin yetişmesi için eğitim ve kültür faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz. Bilgiye hakim, alanında uzman, geleceği Türkçe şekillendirecek vizyona sahip nesillerin varlığını sürdürmesi için mücadele veriyoruz. Peygamber Efendimizin “İlim, mü’minin yitik hazinesidir, nerede bulursa onu almalıdır” sözünden hareketle, gençlerimizin ilimde, teknikte, sanatta en iyi konumlara yükselebilmesini sağlamak için uğraşıyoruz. Bizim en büyük savaşımız Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de belirttiği gibi ‘cehalete, bozgunculuğa ve riyakârlığa karşıdır.’ Türk milletinin en karanlık günlerinde umut ışığı olan Türk gençliği bugün de milletimizi içinde bulunduğu durumdan çıkaracak azim ve kararlılığı gösterecektir. Milletimizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan Ülkücü Gençlik olarak, yorulmadan, hiçbir engel tanımadan, arkanıza bakmadan çalışmak mecburiyetindesiniz.” ifadelerini kullandı.

Ülkemizde son dönemde yaşanan gelişmeler ve bu kapsamda üniversitelerde tezgahlanan sinsi oyuna ilişkin görüşlerini dile getiren ve çeşitli uyarılarda bulunan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz sözlerini şöyle sürdürdü “Eğitimlerini tamamlayarak vatanına ve milletine faydalı olmak şiarıyla sınıfları, laboratuvarları dolduran Ülküdaşlarımızın can güvenlikleri tehdit altındadır. Yurtlarımız, okullarımız göz göre göre teröre ve onun işbirlikçilerine teslim edilmektedir. Hükümetin ihanet projesi sonucu dağdan inme, ne idüğü belirsiz, öğrenci kisvesi altındaki şahsiyetsizler kavga ve kaos ortamı yaratmak, üniversitelerdeki sükunet ortamının bozulması için ortalığı yangın yerine çevirmeye çalışmaktadır. Hain emellerini gerçekleştirmek içinde Ülkücü gençliği oyunun içine çekmeye yönelik mütecaviz ve provokatif eylemlerde bulunmaktadır. Türkiye’nin dört bir tarafında bulunan üniversitelerimizde her gün yeni bir olay yaşanmaktadır. Bütün bu olaylar karşısında üniversite yönetimleri, kolluk kuvvetleri ve mülki amirler olanları izlemekle, önlem almayarak suça alenen iştirak etmekle meşguldür. Bu idarecilere Peygamber Efendimizin “Her yetki sahibi idaresi altında bulunan insanların yönetiminden kıyamet gününden Allah’a karşı sorumludur.” Ve  “Hangi idareci, idaresi altında bulunanlara ihanet ederse cehennemdedir.” Hadislerini hatırlatmak istiyorum. Ege Üniversitesi’nde şehadet mertebesine erişen son Şehidimiz Fırat Çakıroğlu’nun, Kütahya’dan Hasan Şimşek’in, Cengiz Akyıldız Ağabeyimizin, İmamoğlu’nun, Önkuzu’nun ve daha nice Ülkü erlerinin veballeri boynunuzadır. Ülkü Ocakları olarak biz devleti, devlet olmanın gerekliliklerini yerine getirmeye çağırıyoruz. Yargısıyla, kolluğuyla, idari birimleriyle vazifesini yapmak ve bu ihanet tezgahlarına bir dur demek zorundadır. Aksi takdirde sorumlular az önce vurguladığım gibi bunun hesabını iki cihanda da veremeyeceklerdir. Hiç kimse şunu aklından çıkarmasın: sabrımız Hazreti Eyüp sabrıdır. Ancak haksızlık karşısında da susacak değiliz. Sizlerden isteğim de şudur. Eğitim hayatınızı riske sokacak, ailelerinizi ve bizleri üzecek hareketlerden kaçının. Hukuku, vicdanı bir yana bırakarak keyfi uygulamalarla sizleri yıldırmak isteyenlere en keskin cevabı okullarınızda göstereceğiniz akademik başarılarınızla verin. Yürüdüğünüz bu yolun hak ve hakikat yolu olduğuna dair inancınızı sarsmak isteyecekler, şehitler kervanı olan, temelinde mübarek şehit kanları olan kutlu bir davayı şahıslara indirgeyerek küçümsemek isteyecekler. Yılmayacaksınız. Sendeleseniz de, tökezleseniz de el ele kol kola bu davayı en yukarıya taşıyacaksınız.” dedi.

Ocak ziyaretini tamamlayan Genel Başkanımız MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunduktan sonra kentten ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter