Genel Başkanımız Ankara Teşkilatlarını Ziyaret Ediyor

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz teşkilat ziyaretlerine aralıksız devam ediyor. Son olarak Ankara’da ilçe ocakları ziyaret eden Genel Başkanımız, burada bir dizi temaslarda bulundu.

Gölbaşı Spor Tesislerini ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi alan Genel Başkanımız, Gölbaşı Belediye Spor’un gösterdiği başarı sebebiyle kulüp Başkanı Sayın Ersin Pehlivan’ı tebrik eden Genel Başkanımıza, Ersin Pehlivan tarafından Gölbaşı Belediye Spor’un forması hediye edildi.

Buradan Gölbaşı Ülkü Ocakları Binasını ziyaret ederek ilçe Ocak Başkanları ile istişare toplantısı yapan Genel Başkanımız daha sonra üniversite ve ortaöğretim öğrencilerine hitaben konuştu. Genel Başkanımız: “ Son günlerde yaşanan protesto ve olaylar son derece önemlidir. Bu konuda hükümetin, Başbakan’ın ve İçişleri Bakanı’nın gerilimi körükleyici, sorunu derinleştirici söylem ve eylemleri durumu içinden çıkılmaz bir hale getirmiştir.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettikleri üzere samimi ve duyarlı bir şekilde Taksim Gezi Parkı’na sahip çıkan, anayasal haklarını kullanan vatandaşlarımızla bölücü militanları aynı kefeye koymak söz konusu değildir. Demokratik hakkını kullananlar her türlü övgüyü hak etmektedirler.

Bununla birlikte Ülkü Ocakları olarak, milletimizin huzurunu bozacak, devlet ile milleti karşı karşıya getirecek, birlik ve bütünlüğümüze zarar verecek hiç bir tavrı kabul etmemiz mümkün değildir. Gerginliğin, gerilimin ve çatışmanın milletimize ve ülkemize hiç bir şekilde yarar getirmeyeceği açıktır. Ülkü Ocakları çatışmanın tarafı olmayacaktır.

Ülkü Ocakları’nın itibarsızlaştırma adına yürütülen alçakça senaryolar sizlerin gayretiyle boşa çıkmaktadır. Nitekim Türk milletinin sevdalısı olmaya devam eden Ülkü Ocaklarının şahlanışı hepimizi gururlandırmaktadır.

Türk milletinin gençlik aşısı olan Ülkü Ocakları art niyetli kimselere fırsat vermeden, ilim irfan sahibi ve ahlaklı bir gençlik yetiştirmek için faaliyetlerine devam etmektedir. Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve faziletiyle donanmış gençler geleceğin Lider Ülke Türkiye’sinin mimarları olacaktır.” dedi.

Genel Başkanımız daha sonra sırasıyla Gölbaşı, Çankaya, Mamak, Pursaklar, Bağlum, Keçiören, Yenimahalle, Fatih, Sincan ve Etimesgut Ülkü Ocaklarını ziyaret etti. İlçe Ocak Başkanlarımız ve yönetimleriyle gerçekleşen istişare toplantılarında ülkemizin gündemini meşgul eden ve Ocaklarımızın yapılarında bulunan sorunlar ve faaliyetler derinlemesine Sayın Genel Başkanımız tarafından işlendi. Ocaklarımızdaki üniversite ve ortaöğretim öğrencileriyle sohbet eden Genel Başkanımız, üniversite hazırlığı içinde olan öğrencilerin disiplinli bir şekilde çalışmalarını aksatmaması gerektiğini, milletimize hizmet ve örnek vatandaş olma yolunda emin adımlar atmaları gerektiğini, üniversiteli Ülküdaşlarımızın da ülkemizde meydana gelen olayların içinde olayları başlatan konumunda olmamaları veyahut devletimizi tehdit eden unsurların yanında hiçbir eylemde bulunmamaları konularında tembih etti.

“Ülkücü her şeyden önce adam gibi yaşayandır. Ahlaki değerleriyle, milli hasletleriyle, ideolojik bilgileriyle, örnek bir modeliyle kendisini ortaya koyandır. İnşallah tüm Türkiye’deki teşkilatlarımızla beraber Ülkü Ocakları olarak çağa yüzünü dönmenin kararlılığı içindeyiz. Elhamdülillah ülkücüler inanmış insanlardır. İnanmışlıklarıyla beraber de milleti adına her türlü fedakarlığı ortaya koyacaktır. Ama tekraren belirtmek istiyorum; bizim hiçbir şekilde çatışmaların, kutuplaşmanın, kavganın gürültünün ve buna benzer ortamların içinde bulunmamız söz konusu dahi olmayacaktır.” diyerek Ocaklı gençleri uyardı.

Genel Başkanımız, ziyaretleri sırasında Bağlum’da Şehit Ferhat Tüysüz’ün kabrini ve Abdülhakim Arvasi Hz. Türbesini ziyaret etti. Daha sonra Sincan’da Mareşal İrtibat Bürosuna ziyarette bulunan Genel Başkanımız, Etimesgut’ta ise Mhp İlçe Başkanlığı ziyaret etti.

Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz diğer ilçe ocakları ziyaret etmek üzere 4 Haziran Salı günkü programını noktaladı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter