Genel Başkanımız Ankara İlçe Ocak Başkanlarıyla İstişare Toplantısı Yaptı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Ankara Ülkü Ocakları ve Ankara’ya bağlı İlçe Ocak Başkanlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Son dönemde Ocaklarımızın çalışmaları hakkında değerlendirmelerde ve uyarılarda bulunan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yaptığı konuşmada “ Türkiye’de yaşanan gelişmelere bakıldığı zaman ülke adeta yangın yerine dönmüştür. Türk Milleti’nin arasına nifak tohumu ekme çabaları baş göstermekte Devletimizi yıpratmak ve daha sonrasında parçalamak için dış mihrakların da etkisiyle gerek hükümet temsilcileri gerek diğer marjinal gruplar tarafından faaliyetler yapılmaktadır. Devletimiz uçurumun eşiğine doğru sürüklenmektedir. İnsanlıktan zerre kadar nasibini almamış teröristlere akılalmaz tavizler vererek güçlü Türk Devleti aciz duruma düşürülmeye ve itibarı yerle bir edilmeye çalışılmaktadır. Şüphesiz ki bu durum böyle gitmez, gitmeyecektir. Devletimizi ayakta tutacak, milletimizi ebediyete kadar var edecek, birliğimize ve dirliğimize zarar vermeye çalışanlara dur diyecek irade Ülkücülerdedir. Geçmişte olduğu gibi bugün de ateşten gömleği giyecek ve bu ağır sorumluluğu üstleneceğiniz. Türk Milleti’nin, kimliğinin sorgulanmasından ve Devlet yönetiminde oluşan zafiyetlerden ötürü duyduğu rahatsızlığı biliyoruz. Bu noktada kurtuluş meşalesini yakacak ve bağımsızlığımızı koruyacak olan sarsılmaz iradeyi ortaya koyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni hak ettiği yerlere getirecek, içinde bulunduğumuz bu bataklık kurtarabilecek, Türklüğün ve milletimizin yegâne sigortası olan kadroların da Ülkü Ocakları ve siyasal alandaki izdüşümümüz Milliyetçi Hareket Partisi’nde mevcut olduğunun buradan ilan ediyoruz.

Kılavuz Ülkü Ocakları’nın yapması gereken faaliyetlere ve geliştirme çalışmalarına ilişkin de şunları dile getirdi.

“Ülkemizin yaşadığı kara günlere ilişkin bunları söyledikten sonra çare anlamında daha fazla çalışmalıyız. Peygamber Efendimizin ‘İki günü eşit olan ziyandadır.’ Hadis-i şeriflerinden hareketle her gün bir öncekinde daha fazla çalışmalıyız. Çünkü yolumuz uzun ve çetindir. Durmaya ve dinlenmeye vaktimiz yoktur. Gençliğimizi istismar etmeye çalışan, kendi hain emelleri doğrultusunda kullanmaya çalışan hiçbir yapıya veya gruba fırsat vermemeliyiz. Gençliğimiz yanında halkımıza da yakın olmalıyız. Hepinizden saygı ve sevgi çerçevesinde halkımızın içinde olmanızı, iletişiminizi kuvvetlendirmenizi, sosyal anlamda Ocağımızla ve halkımızı ortak bir nokta buluşturmanızı istiyorum

Değinmek istediğim konulardan bir diğeri de Ramazan ayı çerçevesinde başlatılan organizasyonlar doğrultusunda eski Ocak Başkanlarımız ve yöneticilerimiz mevcut görev yapan arkadaşlarımızla kaynaşmalarıdır. Türkiye’nin dört bir tarafında dünümüzle bugünümüzü bir araya getiren iftarlar düzenlenmesinden ötürü mutluluk duyuyorum. Bu faaliyetlerin Ramazan sonrasında da devam etmesini istiyorum. Bu tip organizasyonlar yapılırken bir şekilde bu teşkilatlarda görev yapmış, kıymetini kendinden menkul sayan bazı kişi ve gruplarına da kesinlikle fırsat verilmemesini, böyle bir durum da olursa gerekli bilgilendirmelerin yapılmasını istiyorum. Herkes ne yaptığının farkına olsun ve kendini Ülkü Ocakları’nın üzerinde görerek davamızı şahsiyetine indirgeme gibi bir gaflete düşmemelidir. ” İfadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz toplantının ardından Ülküdaşlarımızla bir hatıra fotoğrafı da çektirdi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter