Genel Başkanımız Aksaray’da İftar Yemeğine Katıldı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Aksaray Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

İftar programına Genel Başkanımızın yanı sıra Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Ferit Köse, MHP MYK Üyesi Turan Yaldır, MHP Aksaray İl Başkanı Rıfkı Karabatak, MHP Merkez İlçe Başkanı Ali Er, Ülkücü Şehit Şevki Demir in kardeşi Muammer Demir, Ülkücü Şehit Ali Ekin in kardeşi Kılıçarslan Ekin, Aksaray İlinin Eski Ocak Başkanları ve Mevcut ocak yöneticileri katıldı.

Genel Başkanımızın düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada şunlara değindi:

“ Türkiye gündemdeki gelişmelere bakıldığı zaman yine tarihi bir sınavın eşiğindedir. Topraklarımızın üzerinde planlar yapan milletimizi ve devletimizi parçalamaya çalışan dış güçler içerdeki uşaklarını da kullanarak faaliyetlerini hızlandırmaktadır. İktidar temsilcileri bu gelişmeler karşısında adeta 3 maymunu oynamakta artık hiçbir zihniyetin kabul edemeyeceği türden gelişmeleri sadece izleyerek bir bakıma zımnen kabule etmektedir. Bu noktada Ülkücü Harekete ve mensuplarına tarihi bir görev düşmektedir. Türk Milleti’nin yegane umut kaynağı devletimizin sigortası Ülkü Ocakları ve Ülkücülerdir. Milli ve manevi duyguları güçlü, Türk Devleti’ni yıpratma ve sonrasında yıkma konusunda birleşmiş şer koalisyonuna karşı mücadele etmek isteyen herkesi bu çatı altında toplanmaya davet ediyoruz. Burada dün görev yapmış ağabeylerimizle ve mevcut görevde olan kardeşlerimiz bir arada bulunuyor. Bundan son derece mutluyum. Ortaya çıkan bu tablo Ramazan ayından sonra da devam etmelidir. Çünkü az öncede belirttiğim gibi Türkiye’nin tek yumruk olmuş bir şekilde çalışan Ülkü Ocakları’na ihtiyacı her zamankinden daha fazladır. Dün Ocak Başkanı veya yöneticisi olarak görev yapmış tüm ağabeylerimizin Ocaklarımıza gelmesini çevresindekileri gençleri de bu noktada teşvik etmelerini istiyorum Tecrübelerini kendilerinden sonraki nesillere aktararak inana özgü olan hatanın en aza indirilebileceğini düşünüyorum. Ocaklarımızda bazı eksiklikler de olabilir bunların giderilmesi noktasında önerilerinizi ve değerlendirmelerinizi bekliyorum. Ocaklar hepimizin. Bugün görevde biz varız yarın bir başkası olacaktır. Önemli olan Ülküdaşlık hukukunun, kardeşlik hukukunun işletilmesidir.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkanımız daha sonra yemek sonrasında ise Şehit ailelerinin yakınlarıyla bizzat ilgilenip sohbet ederek sorunlarını ve görüşlerini dinledi. Genel Başkanımız ayrıca eski Ocak Başkanlarına da Genel Merkezin yaptığı ve yapacağı faaliyetleri anlatarak geleceğe ilişkin yaptıkları değerlendirmeler doğrultusunda istişarelerde bulundu.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter