Genel Başkanımız Afyonkarahisar Ve Eskişehir’de Ziyaretlerde Bulundu

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Afyonkarahisar Ülkü Ocakları’na ziyarette bulundu. Afyonkarahisar Ülkü Ocaklarında Ülkücü Türk milliyetçisi gençlerin görev ve vizyonuna, Ülkü Ocaklarımızın toplumumuz içindeki yerine ve birlik beraberlik içerisinde yürütülecek çalışmaların Türk milletinin geleceği açısından önemine değindi.

Karşılıklı görüş alış-verişinin gerçekleştiği ilk karşılama bölümünden sonra Sayın Olcay Kılavuz tarafından ocaklı gençlerle bir sohbet gerçekleştirildi.

Gerçekleşen sohbette Genel Başkanımız Olcay Kılavuz şu hususlar üzerinde durdu;

“Ülkü Ocakları Türk’ün tarihinden getirdiği Türk cihan hakimiyeti mefkuresini diriltmek Türk milletinin iktisadi, siyasi ve sosyal meselelerine çözüm üretmek, yok edilmek istenen bir nesli yeniden asli cevheri ile tanıştırmak ve barıştırmak, Türk gençliğini dini değerler ile donatıp sarsılmaz bir iman sahibi kılarak milletimizin hizmetine sunmak, geçmişi ile bağları koparılan milletimizi tarihi ile barıştırıp, geleceğin milliyetçi büyük Türkiye’sini kuracak nesiller yetiştirmek gayesi ile kurulmuştur.

Ülkü Ocakları; milletine karşı derin sevgi ve saygı taşıyan, milletinin ızdırapları karşısında çözüm yolları arayan bir kuruluştur. Ülkü Ocakları, alimlerin tekkesi kadar kutsal, asker ocağı kadar kıymetlidir.

Ülkü Ocakları, Yüce Allah’ın, Efendimiz’e, O’nun da ümmetine vaaz ettiği gerçeklerin genç nesillere aktarıldığı adreslerdir. Ülkü Ocakları, Türk milletini buhranlar içerisinden kurtarıp, milli manevi bütünlüğünü sağlamış, ezel ebed köprüsünü doğru kurmuş, kökü mazide olan bir ati hareketinin vücut bulduğu mekanlardır.

Ülkü Ocakları, yok edilmek istenen bir nesli, yeniden maneviyata dönüş hareketi ile dirilişini sağlama mücadelesinin verildiği kutlu bir çınar gölgesidir. Bütün bunlarla birlikte Ülkü Ocaklarının bir eğitim yuvası olduğunu unutmamanızı ve bütün enerjinizi gençliğimizin ilim ve ahlak çizgisinde yetişmesi için harcamanız gerektiğini hatırlatmak istiyorum.”

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Afyonkarahisar Ülkü Ocakları gençleriyle gerçekleştirdiği istişarenin ardından Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Emre Burak TAĞ ile birlikte MHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı ziyaret etmek üzere İl Ocak Başkanlığından ayrıldılar. MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Sayın Aziz Aslan ile makamında görüş alışverişinde bulunan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Afyonkarahisar’dan ayrıldı.

Akabinde Eskişehir’e geçen ve temaslarını burada sürdüren Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz, Eskişehir Ülkü Ocaklarını ziyaret etti. Eskişehir Ülkü Ocakları yöneticileri, ilçe ocak başkanları, konsey başkanları ve gençlerin hazır olarak bulunduğu toplantıda yaptığı sohbette, ihtiyacımız olan şeyin vasıflı bireyler yetiştirmek olduğunu vurgulayarak, ” bir ülkücünün asli görevi okulunu başarıyla bitirmektir, okulunda gerektiğinde yöneticiler tarafından fikri alınan şahsiyetli karakterli birer insan olmalıdır.” dedi. Üniversite kenti olan Eskişehir’de üniversiteli bozkurtların kendilerini çok iyi bir şekilde yetiştirerek gelecekte ülke yönetiminde yer alacak vasıflı bireyler olması gerektiğinden bahseden Sayın Genel Başkanımız ülkücülerin üzerinde oynanan oyunlara alet edilmemek için elimizden gelen bütün direnişi göstermemiz gerekeceğini bildirdi. Sayın Genel Başkanımız, ülkücülerin sokak olaylarının içine çekilmeye çalışıldığının çok açık olduğu şu günlerde kendimizi koruyup, akıllı davranıp bu olayların içinde bulunmamamız gerektiğini söyledi.

            Ülkü Ocaklarının asli görevinin gençlerin eğitimine odaklanmak olması gerektiğini söyleyen Sayın Genel Başkanımız, öğrencilerin haftalık eğitim seminerlerine düzenli katılım sağlaması gerektiğini bildirdi. Ülkü Ocakları’ndaki eğitim birimlerinin çalışmasının çok önemli olduğunu söyleyen Sayın Genel Başkanımız eğitim seminerlerinde Türklüğün ve İslamiyet’in düzenli bir şekilde anlatılması gerektiğini söyledi.

            Sayın Genel Başkanımız liseli bozkurtların da okullarında başarılı olup üniversite hayatlarında iyi yerlere gelmeleri için düzenli çalışmaları gerektiğini vurguladı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter