Genel Başkanımız Adana’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Adana Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti.

Genel Başkanımız Adana’ya ulaştığında, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Arslan ve çok sayıda Ülküdaşımız tarafından karşılandı. Genel Başkanımıza ziyareti sırasında Adana Ülkü Ocakları Bayanlar ve Ortaöğretim Birimleri tarafından çiğköfte ikramında bulunuldu.

Adana Ülkü Ocakları’nın mülkünü yeni satın aldığı Ülkü Ocakları Adana İl Binasını gezen Genel Başkanımız binayı çok beğendiğini dile getirdi.

Üniversite ve Ortaöğretim birimlerinden Ocaklı Gençlere bir konuşma yapan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz :”Adana’nın hareketimiz açısından önemi herkesin malumudur. Sizler burada Ülkü Ocakları’nın kutlu sancağını en üste taşımakla mükellefsiniz. Kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara, milli kimliğimizi ve üniter yapımızı ortadan kaldırma hayaline kapılan gafillere fırsat vermemelisiniz. Okuduğunuz eğitim kurumlarında eğitim hayatınızı gerektiği gibi sürdürmenin yanında çevrenizle iletişiminizi kuvvetlendirerek ülkemizde yaşanan bilgi kirliliğini ortadan kaldırmalı, gençliğimizin gözünü boyayarak onları bölücülük batağının içine çekme yolunda eylemlere girişenlerin çabalarını sonuçsuz bırakmak için gerçekleri anlatmalısınız. Çünkü başta Türk Gençliği olmak üzere milletimizin tamamının kurtuluş yolundaki umut ışığı Ülkücü Harekettir. Ülkücü kadrolar olarak yükümüz her zamankinden ağı, vatanımızı savunma noktasındaki imtihanımız çetindir.Karanlık odakların oyunlarına gelmeden, onların kışkırtmalarına aldırmadan vatanımız ve milletimiz yolunda fedakarlık göstermelisiniz. 7′den 70′e tüm Ülküdaşlarımızın bu şuurla hareket edeceğine inancım tamdır. ” dedi.

Gençlerle olan sohbetini tamamladıktan sonra Adana Ülkü Ocakları İl Yönetimi ile bir araya gelen Genel Başkanımız yöneticilerle teker teker tanıştıktan sonra yaptığı konuşmada “Bu yeni binayı Adana’ya ve davamıza katan başta Ocak Başkanımız Mehmet Ali Arslan bey ve bu kadar donanımlı ve temiz insanlardan oluşan Adana Ülkü Ocakları yönetimi olmak üzere emeği geçen değerli gönül erlerine ayrı ayrı teşekkür ediyor ,Cenab-ı Allah’ın hepinizden razı olmasını diliyorum. Şunu bilmelisiniz ki bizler yarım aşırı aşkın bir süredir devam eden hizmet kervanının yolcularıyız. Bizlerin ileride anılacağı tek konu bıraktığımız eserler olacaktır. Sizler de Adana’nın en güzel yerinde olan bu nezih binayı davamıza kazandırarak çok önemli bir iş yapmış oldunuz. Adana Ülkü Ocakları Yönetimi olarak kısa sürede Adana’da çok başarılı faaliyetler yaptınız. Bunlara tanık olmak beni çok mutlu ediyor. Bu başarının artarak devam edeceğinden şüphem yoktur” dedi.

Ayrıca Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Adana – Pozantı Ülkü Ocakları Başkanı Tekin Turhan’ın düğün törenine katıldı ve nikah şahitliğini yaptı. Genç çiftin nikahını MHP Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay kıldı.Nikahın diğer şahidi ise MHP Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü idi.

Sonrasında Adana’dan Ayrılan Genel Başkanımız Tarsus Ülkü Ocağı Başkanı Ali Rıza Genç’in düğününe katılmak üzere Tarsus’a geçti. Düğün töreninde nikah şahitliği yapan Genel Başkanımız genç çifte bir ömür boyu mutluluklar diledi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter