Genel Başkanımız Adana’da Zafere Yürüyüş Gecesine Katıldı

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Adana Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Zafere Yürüyüş gecesine katıldı.
Düzenlenen programa Genel Başkanımızın yanı sıra, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Uzunlular ve yönetimi, İlçe Ocak Başkanı, MHP yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.

Programda bir konuşma yapan Kılavuz:

“Ülkemizde son dönemde yaşanan gelişmeler adeta yüreğimizi dağlamakta, içimizi acıtmaktadır. Açılım ihanetiyle başlayan süreç, başta Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli olmak üzere Ülkücü Hareket’in tüm öngörü ve uyarılarına rağmen devam ettirilmiştir. Vatan hainleri için bayraklarımızı yerlerinden indirmek, cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün heykellerini yerlerde sürüklemek artık eylemlerin bir parçası olarak görülmeye başlamıştır. Türkiye bu hale nasıl gelmiş veya getirilmiştir? Askeri karargahın içindeki Türk bayrağı indirilmiş, adeta kanlar dökülerek yazdırılmış ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazıları dağlardan, taşlardan sildirilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırları içerisinde devletimizin adı dahi devletin hafızalarından yok edilmeye çalışılmaktadır. İktidarın da göz yumduğu vatan hainleri son olarak Bingöl’de şehrin ortasında Emniyet Müdürümüze ve kahraman polislerimize saldıracak kadar cesaretlenmiştir. Binlerce vatandaşımızın katili olan bir caninin annesinin adı okula verilmiş, devlet buna sessiz kalmıştır. Bu acı hadiseler Ülkücü Hareket tarafından yakından takip edilmektedir. Milletimiz ve devletimiz adına yaşanan tüm bu gelişmelerin muhasebesi gerektiğinde elbet yapılacaktır. Bu olaylar çerçevesinde bizi kavgaya çekmek, bölünme yolunda kurdukları hayalleri daha çabuk gerçekleştirmek isteyenler hayal kırıklığına uğrayacaktır. Az önce vurguladığım üzere Ülkü Ocakları kendini ilim ve kültür yuvası olarak tanımlar. Bu nedenle hiç bir şart altında çatışmaya, kavgaya buna benzer hadiselere alet olmayacak, vatanımızı müdafaa mecburiyetine düşmediğimiz müddetçe olayların içinde bulunmayacağız. Sokaklarda olmayacağız. Kuru gürültülere pabuç bırakacak ve çapulculara karşı geri adım atmayız. . Ülkücüler devlet yönetmeye, milletine hizmet etmeye taliptir. Devletimizin ve milletimizin bekası için üzerimize düşeni yapmaya hazırız ve gerektiğinde yapacağız. Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün ve devletimizin bekasının korunması adına ihanete bulaşmamış olmak kaydıyla her vatandaşımız kutlu sancağımız altında toplanmaya davet ediyor, Çanakkale ruhuyla aynı safta buluşmaya çağırıyoruz. İnanıyorum ki Adana’da önümüzdeki seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’ne yetki verecek, kuruluş felsefemiz olan Türk Milliyetçiliği fikriyatını yeniden iktidara taşıyacaktır.” dedi
Üniversitelerde yaşanması muhtemel bir takım olaylarla Türk Gençliğini ilim-eğitim yolundan saptırmaya çalışanların olabileceğine de dikkati çeken Kılavuz “Bölücü örgütün taşeronları tarafından üniversitelerimiz ve dâhilinde gençlerimiz hedef seçilmiştir. Üniversiteleri nasıl kazandırılıp yerleştirildikleri herkesin malumu olan terör örgütü uzantıları, okullarımızı eğitim yuvası olmaktan çıkararak terör yuvası haline getirmeye çalışmaktadır. Gençlerimiz arasında suni gündemler üzerinden çatışma çıkarılmak istenmekte, kavga ve kargaşa ortamına zemin hazırlanmaya çalışılmaktadır. Eğitimli bir Türk Gençliğinin yetişmesinin kendi emellerini gerçekleşmesine mani olacağını bilen teröristler ve bunların iplerini tutan Batılı güçler eğitim kurumlarında huzuru bozarak kavga ortamı yaratma çabasındadır. Sizleri eğitimlerinizden alıkoyup sonu belli olmayan bir yola sürüklemeye çalışanlara fırsat vermeyecek, en ufak sorunda dahi üniversite yönetimlerini ve kolluk kuvvetlerini bilgilendireceksiniz. Nitekim sokakların karanlığından uzak durmalı üniversitelerdeki kavga ve kargaşa ortamına prim verebilecek davranışlardan kaçınmalısınız. Sokaklardan süzüle süzüle gelmiş bir hareket olduğumuzu aklınızdan çıkarmamalı, bunun bir fayda getirmeyeceğinin bilincinde olmalısınız. Bizler sonuna kadar sizin yanınızdayız. Unutmayınız ki; zaruret halinde gerekeni yapmak üzere meşru müdafaa hakkımızı da saklı tutmaktayız. Vatanımız ve milletimiz için ne yapacağımız, neyi göze alacağımız herkes tarafından gayet iyi bilinmektedir.” İfadelerini kullandı.

Ayrıca Genel Başkanımıza hediye olarak bozkurt heykeli de takdim edildi.

Genel Başkanımızın konuşmasını tamamlamasının ardından Osman Öztunç ve Atilla Yılmaz sahne alarak sevilen şarkılarını seslendirdi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter