Genel Başkanımız Adana’da

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında Adana’ya gitti.

Program kapsamında Adana, Seyhan, Çukurova, Kozan, Ceyhan, Yüreğir ve Sarıçam Ülkü Ocakları’nı ziyaret ederken Karaisalı ve İmamoğlu Ülkü Ocakları’nın da açılışını gerçekleştirdi. İl ve ilçe teşkilatlarını ziyaretinde Ocaklı gençlerle bir araya gelen Genel Başkanımız istişare toplantıları gerçekleştirirken yaptığı konuşmalarda “İçinde bulunduğumuz dönem, teknolojik gelişmelerin hız kazandığı, bilimsel çalışmaların yaşanan temel sorunları ve ortaya çıkan olguları değerlendirmede en büyük kıstas haline geldiği, yeni buluşların yapıldığı ve yöntemlerin geliştirildiği bir dönemdir. Takdir edersiniz ki bu şartlarda üreten, düşünen, araştıran ve sorgulayan ülkeler, dünyanın geleceği ile ilgili kararlar alma hakkını ve gücünü kazanmakta, üretmeden tüketen, gelişimini tamamlamayan, bilime ve teknolojiye yatırım yapmayan ülkeler ise geri kalarak uluslararası arenada varlık gösterememektedirler. Dolayısıyla Ülküdaşlarımız, özellikle eğitimlerini en iyi şekilde tamamlamaya özen göstermelidir. Her ülkücü genç; nasıl bir mesleğe sahip olacağını ve milletine nasıl hizmet edeceğini, olması gereken yüksek şahsiyeti ve karakteri nasıl geliştireceğini, tarihi perspektif içinde milletinin kendisinden beklentisinin neler olduğunu, kendisinin de emaneti devralmış bir nesil olarak bu beklentilere neler katabileceğini, nereden alıp, nereye taşıyacağını, kimden alıp kime devredeceğini bilmek ve yaşamak durumundadır. Bugün ülkemizin dört bir yanında ve sınırlarımızın dışındaki Ocaklarımızda binlerce gencimizin yetişmesi için eğitim ve kültür faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz. Ortaöğretimden lisansüstü eğitime kadar binlerce ülküdaşımızın Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in işaret ettiği 2023 Lider Ülke Türkiye vizyonuna yürümesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Bilgiye hakim, alanında uzman, geleceği Türkçe şekillendirecek vizyona sahip nesillerin varlığını sürdürmesi için mücadele veriyoruz. Türkçe düşünen, toplumun yaşadığı sorunlar karşısında çözüm önerileri üretebilecek, milli reflekse sahip bireyler yetiştirmeyi temel vazifemiz olarak görüyoruz. Türk Milleti’nin bugün içinde bulunduğu sıkıntılardan yine öz kaynaklarından yetişen nitelikli gençlerle kurtulabileceğine inanıyoruz. Üreten, geleceğe sağlam adımlarla yürüyen, geçmişini bilip geleceğine güç ve yön veren gençler yetiştirmek durumundayız. Bu uzun yolda destek bizden gayret sizdendir. Sizlerin kazandığı başarılar bizlere mutluluk verecektir. Sizden başkaca bir beklentimiz de yoktur. Hepinize başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Çukurova Üniversitesi’nde okuyan Ülküdaşlarımızla da bir araya gelen Kılavuz üniversiteler ekseninde ülkemizde yaşanan gelişmelere değinirken yaptığı konuşmada “ Son dönemde adına açılım denilerek başlatılan ihanet süreci çerçevesinde cesaretlendirilen terör örgütünün uzantıları tarafından özellikle üniversitelerde ve devlet yurtlarında Ülkücü öğrencilere yönelik provokatif saldırılar düzenlemektedir. Basın kuruluşları yaşanan olayları tek taraflı olarak gösterip adeta vatan hainleri koruma altına almakta olayların sorumlusu olarak Ülkücü gençleri göstermektedir. Buradan açıkça belirtmek istiyorum. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Türk kültür ve medeniyetinin engin mirasından güç alan, yüce dinimizin gerektirdiği hayat nizamını kendisine ilke edinen ve Türkiye’yi “Lider Ülke Türkiye” misyonuna ulaştırmayı amaçlayan Türk gençliğinin oluşturmuş olduğu köklü bir kurumdur. Ülkücü gençliği ısrarla kavga ve kaos ortamına çekmeye çalışanların çabaları beyhudedir. Gençlerimizi yarattıkları suni iç çatışma ortamında maşa olarak kullanmak isteyenlerin kirli planları boşa çıkacaktır. Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in de işaret etmiş olduğu gibi hedefimiz ilim sahalarında başarılı olmaktır. Sokaklardan süzüle süzüle geldiğimizi asla unutmadan oranın karanlığından fayda gelmeyeceğini asla aklınızdan çıkarmayın. İçimize sızmaya, sizi yolunuzda saptırmaya çalışanalra karşı da dikkat edin ve tahriklere kapılmayın Üniversitelerde yaşanan olaylar karşısında kolluk kuvvetlerini ve üniversite idaresini de görevini yapmaya davet ediyorum.” Dedi.

Yurt çapındaki teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Karaisalı ve İmamoğlu Ülkü Ocakları’nın açılışlarını da katılan Kılavuz ayrıca Kozan Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirerek hayırlı hizmetler yapılması temennisinde bulundu.

Genel Başkanımız ayrıca Kozan’da bulunan Ülkü Yurdu’nu da ziyaret ederek burada kalan öğrenci kardeşlerimizle bir araya geldi. Ülkücü gençliğin öncelikli vazifesinin eğitim hayatlarını başarıyla tamamlamak olduğuna vurgu yapan Kılavuz Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu, Erol Güngör Gelişim Programı, Ülkü Ocakları Burs Kardeşliği, Ülkü Evleri gibi projelerin sistemli bir şekilde devam ettirileceğini, eğitim almak için gayret gösteren tüm kardeşlerimizin sonuna kadar yanında olunacağını ifade etti.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ayrıca Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü de ziyaret ederek bir süre görüştü. Türkmen soydaşlarımıza yönelik yaptığı yardımlar ve verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

Adana’daki temaslarını tamamlayan Genel Başkanımız daha sonra kentten ayrıldı.

Genel Başkanımız Adana ziyaretinin sonrasında Şanlıurfa Ülkü Ocakları Eski İl Başkanı Emin Özkutlu’nun düğününe katılarak nikah şahitliğini yaptı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter