Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya’yı Askere Uğurladık

Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde 2. Türk Gençlik Çalıştayı ve 2. Türk Gençlik Kurultayı sonrası değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un da bizzat katıldığı toplantıda tüm Genel Merkez Yöneticileri hazır bulundu. Toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkanımız, “2 Mayıs tarihinde gerçekleştirdiğimiz Türk Gençlik Çalıştayı’nda belirlediğimiz konu başlıkları ile Türk Gençliğinin yaşadığı temel sorunlara çözüm bulmaya çalıştık. Tebliğcilerimiz tarafından konu başlıklarında gerçekleştirilen oturumlar sonrası belirlenen problemler ve bunlara ilişkin çözüm önerileri ilan edildi. Çalıştay kapsamında Türk Dünyası’ndan gelen temsilcilerimize söz verilmesinin yanı sıra Avrupa’yı kendilerine vatan yapan Ülküdaşlarımızın katıldığı Avrupa ve Türklük Forumu’nu düzenledik. 200 delegenin katılımıyla gerçekleşen II. Türk Gençlik Çalıştayı başarıyla tamamlanmıştır.

Çalıştayımızın tamamlanmasının ardından ertesi gün 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nde, tüm illerimizden gelen Ülküdaşlarımız Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in kabri başında toplanarak mahşeri bir kalabalık oluşturdu. Ülkücü Gençlik, Başbuğuna zafer sözü vererek hatırası önünde tazimle eğildi. Duaların okunmasının ardından On binlerce Ülkücü nizami bir şekilde Anıtkabir’e doğru yürüdük. Anıtkabir’e giderken Tandoğan’dan da geçen Ülküdaşlarımız adeta 1978 mitinginin maneviyatını sahip bir şekilde o coşkuyu tekrar yaşattı. Anıtkabir’de meydanlara sığmayan Ülküdaşlarımız Atatürk’ün manevi huzurunda Türklüğü ve Türkiye’yi ebed müddet koruma ve yaşatma sözü verdi. Daha sonra Kurultayımızı yapacağımız Ankara Arena Spor Salonu’na kadar Ülküdaşlarımızın yoğun katılımı ve vatandaşlarımızın alkışları arasında yürüdük. Salonun görüntüsüne baktığımız zaman 3 Mayıs ruhunun hala taptaze olduğunu gördük. Vatanımızın, milletimizin ve Türklüğümüzün sahipsiz olmadığını, bayrağımızı asla düşürmeyeceğimizi hem içerideki hainlere hem de yurt dışında masa başında plan yapanlara göstermiş olduk. Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in de katılımlarıyla Kurultayımızı coşkulu bir biçimde yapmış olduk. İkincisini düzenlediğimiz Türk Gençlik Kurultayı’nın ve öncesindeki Türk Gençlik Yürüyüşü’nün, 3 Mayıs 1944 ve tarihi Tandoğan mitingi gibi tarihe kazındığına inancım tamdır. Bundan 30 yıl sonra şuan 1944’ün 1978’in konuşulduğu gibi 3 Mayıs 2014 konuşulacaktır.

Türk Gençlik Kurultayı’nda Türk Dünyası’nın yanında olduğumuzu, dünyanın neresinde bir Türk varsa derdinin derdimiz olduğunu, Türk’e kefen biçmeye çalışanların inanmış bir güruhla karşılaşacağını gösterdik. Türk Dünyası’ndan gelen temsilcilerimiz, Kurultayımız esnasında Türk coğrafyasından sergilenen motifler yüreğimizi titretmekle birlikte, Turan mefkuresinin asla bir hayalden ibaret olmadığını bizlere gösterdi. Bu büyük organizasyonun gerçekleşmesi noktasında emek veren, mesaisini bu işe harcayan tüm Ülküdaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Gelecek dönemde de başarılı çalışmalar yapacağınıza dair inancım tamdır. Motivasyonunuzun ve çalışma isteğinizin artarak devam edeceğine inanıyorum.” dedi.

Vatanımızın, milletimizin ve Türklüğümüzün sahipsiz olmadığını, bayrağımızı asla düşürmeyeceğimizi hem içerideki hainlere hem de yurt dışında masa başında plan yapanlara göstermiş olduk. Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in de katılımlarıyla Kurultayımızı coşkulu bir biçimde yapmış olduk. II.Türk Gençlik Kurultayı, “Türk’ün titreyip kendine dönmesinin başlangıcıdır. Türk Gençlik Kurultayı’nda Türk Dünyası’nın yanında olduğumuzu, dünyanın neresinde bir Türk varsa derdinin derdimiz olduğunu, Türk’e kefen biçmeye çalışanların inanmış Ülkücü bir güruhla karşılaşacağını gösterdik. Bu günden sonra Türk Dünyası’ndan gelen temsilcilerimiz, Kurultayımız esnasında Türk coğrafyasından sergilenen motifler yüreğimizi titretmekle birlikte, Turan Mefkûresi’nin asla bir hayalden ibaret olmadığını bizlere gösterdi.Bu büyük organizasyonun gerçekleşmesi noktasında emek veren, mesaisini bu işe harcayan başta Genel Merkez Yöneticilerimiz olmak üzere, İl Ocak Başkanlarımızı, yönetimlerine ve teşkilatlarımıza ayrı ayrı canı gönülden teşekkür ediyorum. Gelecek dönemde de başarılı çalışmalar yapacağınıza dair inancım tamdır. Motivasyonunuzun ve çalışma isteğinizin artarak devam edeceğine inanıyorum. Ülkemizin ateş çemberinden geçtiği bu süreçte Ülkü Ocakları olarak, vatanımız ve milletimiz için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz konuşmasını tamamladıktan sonra, göreve geldiği günden bugüne kadar Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ozan Kaya, askerlik görevini ifa edecek olması sebebiyle bayrağı, Gazi Üniversitesi teşkilatlarında çeşitli görevlerde bulunan, Ankara Ülkü Ocakları 2. Başkanlığı yapan ve hali hazırda Genel Merkez Teşkilatlandırma Birimi’nde görev yapan Ali Halil’e devretti. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Ozan Kaya’ya yapmış olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür ederken, ”Bu çatı altından buluşan herkes kardeştir. Dolayısıyla Ozan Kaya da bundan sonra dünya ahiret kardeşimizdir. Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya bugüne kadar görevini layığıyla fedakar bir şekilde yerine getirmiştir. Biz kendisinden razıyız. Allah da ondan razı olsun. Teslim olacağı Manisa iline bizzat gideceğim Ozan Kaya Bey’e, Allah hayırlı teskereler nasip etsin.

Ayrıca inandığımız değerler doğrultusunda davamızın geleceği ve bizlere varlığı ile güç katan teşkilatlarımız için her türlü fedakarlıkta bulunarak vazifesini layıkıyla yerine getireceğine inandığı görevini yeni devralan Genel Başkan Yardımcımız Ali Halil’e de bundan sonraki görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

Genel Başkanımızdan sonra söz alan Ozan Kaya, “18 aydır Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı yürüttük. Bu süreçte Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu, Ülkü Evleri gibi bir çok projeyi hayata geçirdik, 4 Nisan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i anma programı, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü ve 1. ve 2. Türk Gençlik Çalıştayı- Kurultayı gibi her Ülkücünün iftiharla yâd edeceği organizasyonlarda görev almayı Allah bizlere nasip etti. Tüm bu organizasyonlardaki başarımız davamızın başarısıdır. Ayrıca Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Bey’in övgüsüne mazhar olmaktan ötürü çok mutluyum. İnşallah bundan sonra da teşkilatımızın bir neferi olmaya devam edeceğim.” dedi.

Görevi yeni devralan Genel Başkan Yardımcımız Ali Halil ise “Genel Başkanımız bizleri bu göreve layık gördü. Liderimizin izinde, Genel Başkanımızın ilkeleri ve talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı yürütecek, Ülkü Ocakları’nı daha ileriye taşımak için yoğun mesai harcayacağız.” dedi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter