“Genç Asena” Yayın Hayatına Dönüyor!

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi Bayanlar Birimi; ilk olarak 2001 yılı Mart ayında yayınlanmaya başlayan, ilk ismi “Ayzıt” olan ancak 9. Sayısından sonra “Genç Asena” adını alan dergimizin tekrar yayın hayatına başlaması için çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Bu kapsamda; “Ülkü Ocakları Kadın Şairini/Yazarını Arıyor” başlığı ile düzenlenen yarışma kapsamında sizlerden gelecek yazı ve şiirlerden Genel Merkezimiz tarafından oluşturulacak jürinin kararları ile derece alanlar derginin ilk sayısında yayınlanacaktır.

Şiirleriniz için temamız, “Kahraman Türk Kadını” ; denemeler için ise “Dünden Bugüne Türk Kadını” olarak belirlenmiştir.

Yarışma koşuları gereğince;

-Deneme/şiirler; “ gencasenadergi@gmail.com” adresine, Word’de 12 punto ile imlâ kuralları gözetilerek yazılıp gönderilmelidir. (Denemeler en az iki, en çok dört sayfa olmalıdır.)

-Yarışmaya başvurmak amacıyla deneme/ şiir gönderen adaylar aynı zamanda özgeçmiş ve iletişim bilgilerini de göndermek mecburiyetindedirler.

-Yarışan deneme/şiirlerden dereceye girenlerin Genç Asena Dergisi’nde yayınlanması zorunludur. Yarışmaya katılan tüm adaylar deneme/şiirlerinin yayınlamasını kabul etmiş sayılırlar.

-Şiir ve denemeler en geç 14 Eylül 2013 tarihine kadar gönderilmelidir.

-Yapılacak değerlendirme sonucu dereceye giren şiir ve denemelerin duyurusu 18 Eylül 2013 tarihinde  resmi internet sitemiz üzerinden yapılacaktır.

Genel  Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un “Ülkü Ocakları Kadın Şairini/Yazarını Arıyor”  yarışmasına dair mesajı;

“Kıymetli Ülküdaşlarım, Kahraman Türk Kadını Misyonunun Mirasçısı Asenalar;

Genç Asena Dergisi’nin ilk sayısında, siz değerli ülküdaşlarımızın deneme ve şiirlerini yayınlamak amacıyla bir yarışma başlatıyoruz. Çağın en değerli nimeti olan bilgilerinizi, duygularınızla harmanlayarak beyaz sayfayla buluşmasını sağlamak, onları baki kılmak gayesiyle başlattığımız yarışmamızı sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yarışmamız yurdun dört bir köşesinden gelecek gönderileriniz arasından ilk üçe girenlerin dergimizin ilk sayısında yayınlanması ile son bulacaktır. Allah yar ve yardımcınız olsun…”


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter